Zmizelá

Gone

Unesená

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2012, 94 min

Velmi zajímavý a jednoduchý příběh, který nikterak neurazí a mě potěšil. Jak málo stačí k záměně a mladá žena zjistí, že ji z domu zmizela sestra. Jenže ji nikdo nevěří a myslí si, že je blázen. Před lety ji "někdo" unesl a ona ho neuměla popsat, žádné stopy a nyní se to "prý opakuje". Přišel si opravdu pro ni...?? 75%(8.5.2015)

Tak nevim no... Přijde mi, že je tady Gone poněkud podhodnocen. Příběh je sice trošku vykonstruovaný, ale stejně tak zábavný. Na Amandu Seyfried se hezky kouká, celé je to zasazené do pěkného prostředí a závěr je celkem povedený. Určitě to nebyla ztráta času a až zas nebude do čeho, rád si ho pustím znovu.(26.9.2012)

• BoPo

Čo sa týka príbehu, tak je to taká krimi klasika. Všetky toľko krát videné záležitosti. Nehovorím, že by som sa nudil, to nie. No prirovnal by som to k pilotnému filmu nejakého nového seriálu, ktorého jediným benefitom je Amanda Seyfried. Ak by sa naozaj jednalo o nalákanie na novú krimi sériu, tak by som chuť vidieť viac nedostal.(19.9.2012)

Obsah začíná slovy - Nikdo jí nevěří. Nikdo jí nezastaví. - Takže to budu aplikovat na sebe asi tak, že jsem některým situacím horko těžko věřila, ale bylo to tak napínavý, že mě nikdo nezastavil v maximálně rychlém tempu při žehlení. Jill, díky ti, mám hotovo:-)(2.1.2014)

Nenápadný thriller pod taktovkou jihoamerického režiséra, který si pro svůj americký debut do hlavní role vybral Amandu Seyfried a dobře udělal. Mladé dívce Jill jednoho dne zmizí její sestra, se kterou bydlela ve společné domácnosti. Domnívá se, že byla unesena neznámým mužem a domnívá se tak právem, protože to samé ji postihlo před rokem, jenže policie pátrání po maniakovi zastavila, protože neobjevila žádnou stopu vedoucí k němu, a tedy ani vykopanou lesní jámu, do které vyděšenou dívku uvrhl. Zdá se, že manak a údajný vrah mnoha jiných pohřešovaných žen, existuje jen v představách Jill, která je po lékařské zprávě považována za psychicky labilní. Flashbacky a přesvědčení dívky však hovoří o opaku. Jill se obrací znovu na policii a po jejím nedostatečně projeveném zájmu o pátrání se do něj pouští na vlastní pěst. Vybavena Googlem, množstvím náhod a také zřejmě nevysvětlitelnou ženskou intuicí, nakonec přece jen na nějakého maniaka narazí a dopřeje mu parádní barbeque. Je docela evidentní, že scénář psala žena, protože pátrání policie je opravdu velmi laxní a nepropracované, ale to až tak nevadí, protože je dobré, že vyšetřovatelé nejsou vyobrazeni jako bezchybně načasované stroje. Jill je holka sympatická a Amanda Seyfrided, která nesleze po celou dobu ze scény, ji hraje hodně civilně a současně jsem měl zájem, jakým způsobem získá další indicii ve svém patrání. Režisér Heitor Dalia jí dává k jejímu solu dostatečný prostor, a přitom umí navodit, jak napětí, tak i několik odlehčených momentů, které nepůsobí překvapivě nijak rušivě. Nejnapínavější závěrečná třetina filmu je skvěle hororově temná, finální odhalení maniaka slabší, ale film bych označil za téměř originální. Skvělá byla také závěrečná pointa, kdy Jill vyšetřovatele obelstí, a dokonce potvrdí, že žádný maniak vlastně ani neexistoval a jen si ho vymyslela. To jsem v thrilleru zatím viděl jen tady. Film docela solidně odsýpal, ale zase není úplně dobré od něj očekávat nějaké zázraky. Občas spadne do průměru, ze kterého se nějakou neobvyklou finesou zase vrátí do nadprůměru. Amanda Seyfried, kvalitní režie vyvolávající napětí a znepokojení, spolu s místy neotřelým scénářem, dávají dohromady thriller, při kterém tep rozhodně nezůstane v klidu. 80%(9.5.2012)