Zmizelá

Gone

Unesená

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2012, 94 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,682,205Tržby Celosvetovo $19,130,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $795,206 //počet predaných kusov 17,632Tržby za predaj DVD v USA $2,802,226 //počet predaných kusov 111,680║ prekombinovaný thriller, neustále na vážkach, čo je a čo nie je pravda zo šikovnou Amandou Seyfried nadmieru odsýpa a strhne, vďaka v celku dômyselným riešeniam /80%/(6.1.2014)

Obsah začíná slovy - Nikdo jí nevěří. Nikdo jí nezastaví. - Takže to budu aplikovat na sebe asi tak, že jsem některým situacím horko těžko věřila, ale bylo to tak napínavý, že mě nikdo nezastavil v maximálně rychlém tempu při žehlení. Jill, díky ti, mám hotovo:-)(2.1.2014)

• Jizni Tlapa

Škoda, že se Zmizelá nehledala sama,namísto své pohřešované sestry. Celé to totiž působilo chaoticky a nemotorně. Kamera byla obyčejná. Scénář bez špetky nápadu. Jedno se však musí nechat. Amandě to slušelo, odplatní závěr byl z části vyvedený a stopáž byla přijatelná. Výčet těchto plusů řadí Zmizelou mezi průměrné,ničím nevyčihující záležitosty..50%(2.12.2012)

Celkem povedený thriller. Čekal jsem rozhodně horší, protože film má na kontě 55% a komentáře jsou ve směs záporné. Mělo to dobré prvky thrilleru, stopáž přiměřená, jenom tomu samozř. chyběla větší propracovanost a lepší scénář. Ale i tak si myslím, že se to dalo bez újmy na zdraví dokoukat. Navíc jsem film viděl ve FULL HD rozlišení s dobrým zvukem, takže některé záběry pěkně vynikly. 66%(11.7.2012)

Viem, moje hodnotenie trochu vybočuje percentám filmu, ale mňa to bavilo. A to aj napriek tomu, že som mal ku koncu veľké výhrady. Správanie hlavnej postavy ku koncu filmu je vážne dementné a tak "filmovo americké". Taktiež keby bol prezradený spôsob, akým sa teda vrah dostal do domu, by rozhodne pomohlo znížiť vnímanie dementnosti filmu. ALE - nenudil som sa! Slabé 4*. Ak by som mal brať naplno do úvahy dementnosť tak by to boli 2* (prečo teda nehodnotím 3*? Neviem. Ale Emily Wiskersham mám v obľube).(31.3.2014)

• - Film před svým uvedením do kin neměl novinářskou projekci. (Hal_Moore)

• - Celý film bol natočený v meste Portland v americkom štáte Oregon. (MikaelSVK)

• - Amanda Seyfried (Jill) kvôli úlohe v tomto filme trénovala bojový štýl Krav Maga. (ywo666)