• viperblade
  **

  Probudím se včera je dokonalý příklad toho, proč se o českém filmu jako takovém říká, že je v krizi. Chybí tomu čerstvost, dravost a hlavně odvaha. Odvaha nemít tam produkt placement v každé druhé scéně (nedělám si iluze a naprosto perfektně chápu, že se na film někde peníze najít musí, ale to mi nikdo nevymluví, že se to musí být opravdu v každém druhém záběru a ještě takhle neskutečně rušící) odvaha pohnout s tou kamerou občas i jinam a zkusit nějaké jiné věci, trošičku, alespoň malinko experimentovat, aby si mohl všímavější divák říct, že to byl fajn záběr. Ne mít statickou a nudnou domácí kameru. Odvaha říct scenáristovi, že jeho scénář jako celek je fajn, ale musí dopilovat ten závěr, který prostě zabil vše, co se dalo. A to nemluvím o tom, že nám není prakticky nic vysvětleno, co se cestování času týče, ono to prostě tak nějak už existuje… Zkrátka a dobře, fakt jsem od tohoto filmu moc (spíše nic) nečekal, ale tohle bylo špatné. Jedna hvězda za těch pár dobrých vtipů, z nichž většina se točí okolo Radovana Krejčíře a druhá za roztomilou a talentovanou Evu Josefíkovou, které bych přál mnohem lepší role, kde by se mohla více projevit. 40 %.(20.1.2014)

 • Spiker01
  ****

  Český filmy už dlouho nevyhledávám, ale občas něco snesu. Probudím se včera působilo navenek jako vtipná komedie a takto to na mě i víceméně zafungovalo. Samozřejmě se najde pár vyloženě trapných scén, ale byl jsem příjemně překvapen, že jsem to tak cítil spíše výjimečně a většině vtipů jsem se smál. Mádl je teda hroznej xicht, ale zahrál to úplně v pohodě...70%(5.10.2013)

 • LoLaa
  ***

  Nejsem zrovna fanouškem českých komedií, ale tato mě velmi příjemně překvapila! S rodinou jsme prožili celkem příjemný večer, občas se zasmáli a většinu času se celkem bavili. Podle mého názoru, byla ve všech směrech lepší ta část z minulosti (herecké výkony, zábavnost, prostředí, ..). Až na pár mně nesympatických hereckých výkonů, občasné nudné chvile a přebujelost umístění productplacementu, hodnotím film kladně. Víc takových by v ČR určitě neuškodilo.(6.10.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Zlata Adamovská si s chuťou zahrala profesorku matematiky a chémie, predmetov, ktoré ako študentka nemala nikdy rada. (Raccoon.city)

 • - Ve filmu se objevují domy s barevnou fasádou, zateplením a plastovými okny, která však v roce 1989, do kterého je děj zasazen, neexistovala. (A.MacGyver)

 • - Na závěrečném zábavě v kulturním domě v 97. minutě, kdy Petr (Jiří Mádl) píše Elišce (Eva Josefíková) dopis tužkou půjčenou od výčepního, je možné v pozadí vidět mezi starými mincemi mimo jiné i nynější českou pětikorunu. (hellianthi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace