Reportér

The Paperboy

Thriller

USA, 2012, 107 min

• joehot

Vidím, co z toho být mohlo - a co z toho není. Vinou špatné režie, trapných hereckých výkonů a vymaštěného scénáře je z Paperboye jen neuvěřitelná srágora.(27.2.2016)

Rozpačité pocity. Polovina postav přeexponovaná takovým způsobem, že jejich výstupy se často pohybují na hraně mezi samoúčelnou exhibicí a parodií. Plus podivné žánrové rozkročení mezi dramatem, romancí a thrillerem, přičemž ani v jednom ohledu to na mě nefungovalo tak, jak mělo a mohlo. Když pak v závěru vezme Cusack do rukou sekeru, je už pozdě. Technicky ale zrealizováno s grácií.(6.1.2013)

Rozpočet $12,5miliónaTržby USA $693,286Tržby Celosvetovo $2,421,000▐ kde sa tu objavilo takéto dosť dobré obsadenie v takomto zlom balaste, som to nedokázal ani dopozerať, po hodine nesúrodosti a ničovatosti som to stopol, absolútne otravná vec /25%/(24.2.2013)

Floridské vedro k zalknutí pocítíte až fyzicky. S naléhavostí snímku už to tak žhavé nebude. Bezvýznamný zapadákov Moat County kdesi na Floridě. Novinář, jemuž není vidět do tváře, sem přijíždí, aby se přesvědčil o autenticitě knihy, která byla sepsána jistým mladíkem Jackem a věnována černé hospodyni na úklid Anitě, která mu byla blízkou. Anita počíná vyprávět příběh neobjasněné vraždy místního šerifa, ke které došlo v létě roku 1969. Šerif byl rasista, neurvalec a stejně, jak se ohavně choval ke druhým, tak byl i ohavným způsobem zavražděn. Za jeho vraždu byl odsouzen k trestu smrti, i přes nedostatek důkazů, lovec aligátorů Hillary van Wetter, který v cele smrti čeká na popravu. O jeho případ se začne zajímat "pisálek" Ward Jansen se svým černým kolegou. Společně chtějí zjistit o případu více faktů a k odsouzenému vrahovi proniknout přes sexy barbínu Charlotte, která si s odsouzeným vězněm koresponduje. Ward je starším bratrem Jacka, který je pozdějším autorem výše zmíněné knihy. Kdo čeká honbu za důkazy, zásadní odhalení, pokud jde o identitu vraha, nebo vítězoslavné předložení důkazů porotě v soudní síni, bude velmi zklamán a současně překvapen, jakým směrem se film po pár minutách pátrání po důkazech vydá, případně, jak skončí. Černošský režisér a současně i autor scénáře Lee Daniels si byl zřejmě dobře vědom, že sterilní a v podstatě neoriginální pátrání po důkazních materiálech, které by odsouzence zprostily viny, už tady nejednou bylo a že s tím tedy moc velkou díru neudělá. Rozhodl se, že film povede jiným směrem a naťukne otázky rasové segregace, nymfománie i homosexuality. Skloubit všechno tohle dohromady v jednom filmu byl úkol nelehký a Daniels se s tím vyrovnal po svém. Vydatně mu pomáhalo elitní herecké obsazení. Nad všemi ostatními čněli dva herci. Prvním je John Cusack v roli odsouzence. Bylo by úplně bezpředmětné se bavit, jestli ten zločin spáchal, nebo ne. Stačilo vidět jeho úchylný zjev a chování a hned jste věděli, kolik uhodilo. Nechápu, proč ten chlap ještě nemá Oskara, když leckterá píča ho má a v podstatě za hovno. Já bych mu dal cenu už třeba za to, jak ve filmu rychle a zběsile mrdal "Kidmanku". A tím se dostávám k druhému skvělému herci, respektive herečce, a sice Nicole Kidman, která ztvárnila atraktivní blond běhnu Charlotte, která by dala i čertovi. Režisér z ní udělal vnadnou čtyřicátnici, která je jednou z hlavních atrakcí filmu. Jeho přesvědčovací metody, aby své dokonalé křivky ukázala v plné nahotě však nepomohly, a tak milou Nicol uvidíme provozovat sex jen ve spodním prádle. Od dob Sharon Stone, kdy svého času přesvědčovala o svých kvalitách roztažením nohou na židli sbor policejních vyšetřovatelů, zde nebyla taková dračice, která by o kvalitách svého klínu (v kalhotkách) přesvědčovala nadrženého vězně a okolo sedící novináře. A to má ještě ve filmu scénu, kdy močí na Zaca Efrona. Ten byl ve filmu nejméně výrazný a ani ostatní herci, i přes svoji snahu, nedokázali na sebe zřetelněji upozornit. Režisér podřídil svůj scénář šokantním scénám. Problém však nastal v tom, že film proložil střídavě zajímavými i méně zajímavými scénami, z nichž některé ani do dramatu příliš nezapadly. Určitý problém nastal i v počáteční orientaci v postavách. Na diváka se hned od počátku vyřítí mnoho jmen a postav a nějakou chvíli trvá, než je všechny zpracuje. Diskutabilní, z hlediska pravděpodobnosti je, jestli by tak atraktivní žena, jakou je Charlotte, psala do vězení úchylnému odsouzenci. A určitě bude film svým ne jednoznačným pojetím na nejednoho diváka působit divně. Na film s multižánrovým zaměřením se dá nahlížet z několika úhlů. Na divákovi pak je, který si vybere. Sice neucelený, avšak originální filmový počin to je. 80%(19.2.2015)

Musím uznat, že místy to bylo vážně skvělé, ale převažovaly chvíle nudy. Matthew McConaughey je skvělý herec a pokaždé mě v tom utvrdí oproti Zacu Efonovi, ten podle mého názoru nemá co dělat ve filmech této kategorie, ale patří do skupiny, která je určitě pro mládež. Nicole Kidman předvedla, jak zachovalá pořád je a jaká je herečka; potěšila mě. Kdyby to nebylo tak zdlouhavé a nudné a klasicky trapně protinegerské, tak by to možná překročilo průměr.(25.1.2013)