Reportér

The Paperboy

The Paperboy

Thriller

USA, 2012, 107 min

Škoda promarněné příležitosti. Při lepší práci s postavami z toho mohl být výborné drama s dusivou atmosférkou horkého jihu. Jenže místo detailnějšího vykreslení charakterů a hlavně motivací, se scénář víc věnuje úchylkám zúčastněných, což shazuje celý film dolů. Jsem si vědoma, že zvolený styl byl zřejmě záměr, ale prostě se to nepovedlo. Zbytečně to tříští děj a narušuje atmosféru. Opakované detailní záběry zadumaného (a často polonahého) Efrona začnou být brzy otravné. Vidláka jako (hra)je Cusack bych potkat nechtěla.(13.4.2013)

Tyhle jižanské úchylárny mám obzvlášť ráda. Nevěřila jsem sice, že Nicole nepřestřelila, ale když už šílená estetika amerického jihu na konci 60. let, tak už tedy s řádně věrohodnou hrdinkou. Tolik plastových kravin a neprodyšných textilií na sobě v životě neměla a celý ansámbl se v životě nikdy tolik nepotil jako tady. Úchylné, úchylné, úchylné, zábavné, a velmi dobré.(24.7.2014)

• niethustra

O čem že to bylo?(20.1.2016)

Rozhodně lepší, než Danielsův minulý film. Byť jsou tu podobné znaky (filmem se táhne spíše depresivní tón, špinavost z něj cítíte prakticky po celý snímek) tak film se mi rozhodně líbil (byť u tohoto filmu napsat "líbil" je zvláštní, ale budiž) víc, jednak kvůli parádnímu castingu (Nicole a Matthew fajn, ale je to snad poprvé, co jsem viděl Efrona hrát a upřímně, po celý film jsem si nevzpomněl, že to je on, kdo hrál v jedné nejmenované uzpívané filmové sérii) a příběhu, který mě opravdu zajímal. Něco k tomu k dokonalosti stále chybí, ale myslím si, že pokud Lee Daniels půjde touto cestou, tak za nějaký čas si pro toho Oscara za režii dojde. Uvidíme… 80 %.(9.7.2013)

Když zkřížíte Nebezpečné hry a Černobílý svět, dostanete Paperboye, přičemž blíž budete prvnímu rodiči. Nicole Kidman ještě nějakej ten pátek bude fungovat jako sexuální symbol dvacetiletejch paniců, a my ji to přejeme, má na to. Přiznám se, že jsem Zacu Efronovi fandil ve všem, co dělal. Přiznám se rovněž, že mám slabost pro jižanský záležitosti, kde se vám při sledování potí i košile pověšená ve skříni, když je tam trochu sexu, násilí a krve. Stejně tak mě vždy dostanou filmy jako Palmetto či ještě líp a temněji Body Heat. Paperboye jsem si navíc dal kvůli retrostylizaci.(13.1.2013)