Reportér

The Paperboy

Thriller

USA, 2012, 107 min

Trochu ma prekvapujú kontroverzné reakcie na tento film, pretože sa podľa mňa jedná o solídny celkom inteligentný priemer, ktorý nijako nevyniká,ale ani ničím neurazí. Herci hrajú, čo majú, úplne všetci, takže tiež nechápem ich tunajšie porovnávanie. Postavy dostanú to, čo si zaslúžia, respektíve dopadnú podľa toho, ako sa v určitý moment zachovajú. Trocha drsné dospievanie jedného plachého citlivého mladíka v prostredí jemu neprirodzenom. Ale aspoň si raz zasunul tam, kde chcel. Film o hercoch a atmosfére, žiaden hitový potenciál v ňom ale nie je a ani nechce byť. Čo je na Hollywood celkom príjemná zmena.(18.4.2013)

Konečně jsem zase narazil na skvěle obsazenou prasečinu. Některý momenty filmu, opravdu jen tak nezapomenu, třeba sadisticky vymrdanej McConaughey, ale co z hlavy vážně nevyženu je Nicole Kidman a její rajcovní kousky v tomhle filmu. Bože, co bych dal za to, aby mě taky pochcala. Opravdu hodněkrát během filmu jsem se přistihl, jak čumim s hubou do kořán. A konec naprosto famózní.(5.5.2014)

McConaughey (chcete vědět, jak jsem přišel k těm jizvám?) a Cusack (s mačetou!) v naprosto netypických rolích. Kidmanová ukáže kalhotky a pomočí Efrona, takže její oscarová nominace byla zasloužená. Je to takový zvláštní humus v pastelových barvách, kde děj není podstatný. Podstatné jsou právě ty podivné karikatury člověka. Zkrátka jižanská freakshow se vším všudy.(12.3.2013)

Kritici v Cannes si zase jednou honili ega a mohli se přetrhnout v tom, kdo víc pošlape tohle jižanské upocené, něžné, smutné, nadržené, melancholické rodinné drama o lidech. Film nikam nepospíchá. Srát na kritiky, McConaughey je král, Zac Efron fajn a od Nicole bych se nechal počůrat taky :) A prosím nominaci na Oscara za kameru.(4.1.2013)

Ať dělám, co dělám, tak se prostě přes tři hvězdy přenést nedokážu. Podle mě jsou ty tři hvězdy až až. Mathew McConaughey v tomhle filmu dokazuje, že umí i náročnější role. Nicole Kidman měla pořádnou ránu. Zacu Efronovi přibudou jistě další fanoušci díky jeho tělu. Nemohla jsem se dočkat až se na scéně zjeví John Cosack. V jednu chvíli jsem myslela, že vidím Cage. Nebyla jsem jediná, komu tak připadal. Mixování několika žánru mi v tomto případě taky zrovna dvakrát nesedlo. Aatmosféra snímku byla ale více než ucházející.(27.2.2013)