Encounter, The

USA, 2010, 90 min

• stuntmanMIKE

musim sa tymto nabozenskym srackam vyhybat velmi velkym oblukom.... vypnute po 45 minutach, zmazane a naformatovane aby po tomto paskvile nezostala ani znamka...(26.2.2013)

Je smutné, když film, který je jasně snad od páté minuty určený jen a výhradně věřícím, protože nevěřící samozřejmě nemůže a ani nechce chápat myšlenku filmu, někteří hodnotící nejenže napadají, ale navíc jejich diváky uráží sprostými výlevy svého nevymáchaného jazyka. Ale to nic, tak to už v životě věřících ať už v cokoli bývá. Pro jednoho jste blázni, pro druhé snílky, pro třetí partnery v zajímavém dialogu s úctou k názoru obou stran. Co se týká filmu, je filmařsky zpracovaný amatérsky, o tom není pochyb. Ale co se týká myšlenek a úvah nad vírou, nabízí divákovi zajímavý pohled na to, jak by asi mohl vypadat jeden den se zpřítomněným Ježíšem. Mám vystudovanou teologii a nemohu říct, že by mi něco z filmu vadilo. Scénář zřejmě psal vzdělaný člověk a nabídl divákovi slušné teologické dilema - budeš věřit člověku, který tvrdí, že je Ježíš nebo ne?(9.6.2013)

• verbal

Když vám zmaterializovaný Chesus Gonzáles naservíruje v hostinci U Zprasení na rozjezd svěcené Mojito bez rumu a máty, nemůžete se jako vypatlaná, beznázorová loutka dočkat, co bude k večeři. Na jídelním lístku jsou pro hladovějící, nesvéprávné gurmány připraveny: Vývar z aureoly s celestýnskými hostiemi, Vypečené katolické dogma s bezduchou omáčkou, Křesťanský blud v trojobalu nadívaný iracionální pohádkou, Restovaný katechisticky blábol hustě posypaný zkreslenou realitou, Šťouchaný církevní výplach s demagogickým salátem a jako dezert Palačinky s manipulativní, sakrální šlehačkou. To vše naservírováno s vřelým až prdelním úsměvem samozvaného Mesiáše, co hraje rád šachy s mentálně postiženými chudáky. A pokud mu to všechno sežerete, máte jisté, že jednou můžete stát po kolena v mlze a čumět do blba, zatímco my ostatní budeme v klidu tlít s pocitem, že jsme neutopili životní radosti s obojkem na krku v omezujícím balastu černoprdelnických teroristů. Zkuste se někdy opravdu dobře podívat, co jíte, kudlanky pomatené!! Komedie roku!!!(25.2.2013)

• - Hodiny na stene v Ježišovej reštaurácii stoja nehybne na 19:54, čo značí, že v priebehu tohto stretnutia sa zastavil čas. (georgieMT82)

• - V poslednej scéne filmu si zahral samotný režisér, David A.R. White. Je to hosť, ktorého sa Ježiš chystá obslúžiť v pouličnej reštaurácii. (georgieMT82)