poster

The Encounter

Drama

USA, 2010, 90 min

Scénář:

Sean Paul Murphy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • yakoob
  *****

  Poslední dobou vidím stále zajímavější filmy, kterým dávám plný počet hvězd...Když se kouknete na tento, tak hned ze začátku na vás dýchne TV zpracování...Pak to ale nabralo takovou, jak to říct, LOST-seriálovou atmosféru...Krásný příklad dokonalé dramaturgie...Zírám, co všechno jde vymyslet v oneroom prostředí...A příběh? Pokud se vám osoba Ježíše Krista nidky nevryla do paměti, nebo ji nemůžete snést či snad nechápete, co to vlastně na tom Ježíšovi ti křesťané vidí, tak tento film vám zaručeně dá, na dnešní dobu, srozumitelnou odpověď, proč je Ježíš tak důležitý nejen pro křesťany, ale i pro každého člověka...(4.1.2012)

 • otík
  ****

  Je smutné, když film, který je jasně snad od páté minuty určený jen a výhradně věřícím, protože nevěřící samozřejmě nemůže a ani nechce chápat myšlenku filmu, někteří hodnotící nejenže napadají, ale navíc jejich diváky uráží sprostými výlevy svého nevymáchaného jazyka. Ale to nic, tak to už v životě věřících ať už v cokoli bývá. Pro jednoho jste blázni, pro druhé snílky, pro třetí partnery v zajímavém dialogu s úctou k názoru obou stran. Co se týká filmu, je filmařsky zpracovaný amatérsky, o tom není pochyb. Ale co se týká myšlenek a úvah nad vírou, nabízí divákovi zajímavý pohled na to, jak by asi mohl vypadat jeden den se zpřítomněným Ježíšem. Mám vystudovanou teologii a nemohu říct, že by mi něco z filmu vadilo. Scénář zřejmě psal vzdělaný člověk a nabídl divákovi slušné teologické dilema - budeš věřit člověku, který tvrdí, že je Ježíš nebo ne?(9.6.2013)

 • lucascus
  ****

  Upřímně - jsem potěšený, že jsem mohl konečně vidět poměrně zdařilý film s křesťanskou tématikou. Po všech těch kýčovitých žvástech typu "Vzepřít se obrům" atd., je to příjemné osvězení. Tedy film, který bych se nestyděl pustit ani tomu nejzatvrzelejšímu ateistovi. Samozřejmě, k dokonalosti pořád ještě mnoho schází (především herci s výjimkou Ježíše byli dosti průměrní), ovšem scénář mi připadal kvalitní, prostředí opuštěného baru originální, film odpovídá na často vyřčené otázky. Mínusem jsou pak někdy až příliš vyumělkované dialogy, někdy dokonce nedávající smysl (třeba rozhovor dívek na toaletě: Zatímco jedna rozhořčeně říká druhé, že klidně může odejít ven, ale ona zde zůstane, druhá se nikdy nevyslovila, že by chtěla odejít. Spíše naopak - chtěla zde zůstat.). Celou dobu jsem se děsil nějakého hnusného nereálného happyendu na americký způsob, ten se sice částečně konal, ale dalo se to strávit. A jedná malá tragédie se přesto konala, což odporuje americkým filmům, díkybohu za ni! Film hned vypadá důvěryhodněji. Teď je přemýšlím, zda kouknout i na druhý díl, ale asi si nebudu kazit chuť...(30.9.2013)

 • Wacoslav1
  *

  Tragicka nabozenska agitka ktera je uz jenom svym pojetim a obsahem naprosto nezkousnutelna pro antipanbickare jakym jsem ja komentare verbala a lilien jsou vsevystihujici a ja k nim uz opravdu nemam co bych dodal tu jednu hvezdu si u mne svým poctivym vykonem vyslouzil muj oblibeny zetkar Robert Miano ktery je vlastne buh v jiné silenosti Revelation road ale tam byl aspon Brian Bosworth tady uz neni nikdo dalsi kdo by stal za povsimnuti takze pokud nejste ortodoxni krestani tak na to nekoukejte ja rikam k certu s bohem panbickari shorte v pekle!(8.6.2013)

 • KrestanFilms
  *****

  Perfektní snímek vhodný i k evangelizaci. Odpovídá totiž i na mnohá "PROČ?!" Paradoxně má otázka, ač tam byla položena, zůstala bez odpovědi...TIPseznam dalších křesťanských filmů.(4.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace