Smrtelné lži

Arbitraż

Smrteľné lži

Drama / Thriller

USA / Polsko, 2012, 102 min

Velice příjemně oldschoolový thriller co není úplně plochou žánrovkou. 3,5*.(7.4.2013)

|| Scenár: Nicholas Jarecki | Hudba: Cliff Martinez | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Green Room Films, Treehouse Pictures, Artina Films | Rozpočet: 12 miliónov $ | Tržby: 35,5 miliónov $ | Ocenenia: Golden Globe - 1 Nominácia (Richard Gere), AAFCA - VR (Nate Parker), CFCA - Nominácia Nádejný režisér (Nicholas Jarecky), NBR - Top10 Nezávyslých filmov, PFCS - Nominácia Najlepší scenár (Nicholas Jarecki) Spolu: 3 výhry a 5 nominácií || Pôsobivý thriller, ktorý zo začiatku totálne strhne pozornosť, a vytvára dychberúce napätie. Je radosť pozorovať Gere-a, ako herecky spracováva morálne lavírujúcu postavu. Jarecki odviedol vynikajúcú prácu vzhľadom k tomu, že si príbeh napísal sám, a zároveň film režíroval, ale jeho schopnosť udržať tempo od začiatku do konca ešte nie je úplne vyvynutá. Inu, je ešte dosť mladý na to, aby stihol vytvoriť niekoľko ďalších nadpriemerných, verím že i pamätihodných filmových diel. Tim Roth sa objavý len na niekoľko scén, a tak jeho postava nemá veľmi priestor pre vyvýjanie, ale ako vždy, i v tomto filme jeho obsadenie stálo za to. Škoda slabšieho konca. Pre Jareckiho to je ale len začiatok. 68% | FullHD, THX, EN DTS |(17.1.2015)

Film o tom, jak se nevyplácí "hamty, hamty, ať mám víc než tamty". Dost dobrý scénář, který dal Richardu Gerovi jednu z nějlepších hereckých příležitostí v jeho filmografii a on ji chytil za pačesy a dostal z ní úplně všechno, co mohl. Nikdy jsem neviděl Gera hrát lépe.(1.2.2014)

Nemám tryskáč ani limuzínu, nikoho jsem nezabil a kdybych zahodil 400 miliónů dolarů do ruských měděných dolů, tak by mi na to manželka určitě přišla a byl bych nejméně týden bez večeře. Pan Miller však tryskáč i limuzínu má a drobnosti v podobě cizí smrti či vlastní defraudace umí řešit. To zase umím ocenit já, ale na druhou stranu nemám příliš v lásce, když má pravdu ten, který si může dovolit dražšího právníka, což u mne tento snímek sráží do průměru.(3.2.2015)

• honajz

Tak jsem nějak pořád čekal, kdy to bude o něčem jiném, než jak milionář o štěstí přišel, a to ještě za pomoci těch nejprofláklejších berliček, a ono pořád nic. Tajuplná hudba navozovala neustále dojem, že jde o něco víc, ale nakonec hudba byla to nejlepší na celém filmu - dala mi víc než jalový příběh. Za ocenění stojí i kamera, záběry jsou výborně zakomponované, ale to je vážně asi tak vše. Navíc zlom v příběhu přichází až skoro po 30 minutách, do té doby je to stáýle jen předehra a seznamování s postavami, ale půl hodina je na entrée k takovému filmu zbytečně moc.(17.10.2012)

• - Původně měla postavu Julie ztvárnit Eva Green. Kvůli natáčení filmu Temné stíny (2012) však musela odstoupit. Nahradila ji Laetitia Casta. (R´Hell)

• - Film sa natáčal na autentických miestach v americkom meste New York. (MikaelSVK)

• - Ve filmu postava Richarda Gera slaví šedesátiny, herci bylo však při natáčení o tři roky víc. (jenik71)