Smrtelné lži

Arbitraż

Smrteľné lži

Drama / Thriller

USA / Polsko, 2012, 102 min

Roger Ebert zařadil Arbitrage mezi nejlepší filmy roku a František Fuka tomu dal 100 %. Roger Ebert je už ale starý pán a František Fuka už také není nejmladší. Takže bych to viděl na nostalgické vzpomínání, protože tyhle filmy se v 90. letech točily jako na běžícím páse. Každopádně je fajn, když člověk může zase po čase fandit nějakýmu hajzlovi.(21.3.2013)

Tak Smrtelné lži je velice zajímavej a depresivní film, dle mého názoru tak moc nabitý dějem, že vás až do konce nechá bez dechu. Bonus filmu bezpochybi je konec, který vám ten dech skoro doslova vyrazí a zanechá vás v temnotě sálu s myslí roztočenou na plné obrátky, avšak bez možnosti dokončit své myšlenkové pochody. Každopádně mimo celkovou nabitost vypjatými situacemi nabízí film odlehčení v podobě několika opravdu vtipných scén (smál se celý sál, tak to zřejmě nebude pouze moje subjektivní hodnocení..).(2.4.2013)

Velice příjemně oldschoolový thriller co není úplně plochou žánrovkou. 3,5*.(7.4.2013)

Ucházející, celkem napínavé, né zas tak objevné. Hlavním hrdinou je tu hajzl.(25.8.2014)

Jó Roberte, jednou to muselo prasknout, stačila jedna smrtelná havárie a už jsi se vezl. Ale v tvém finančním impériu se dá s penězi ledacos podniknout a ty jsi velmi inteligentní, tak jsem ani chvíli nepochybovala o tom, že rozjedeš velkou mašinerii záchranných akcí. Jen lituju trochu tvojí dceru, která zřejmě žila v bláhové iluzi, že v těchto kruzích funguje vše podle zákonných regulí. Richard Gere hrál senzačně, stylově a elegantně zároveň a jsou to přesně ty role, kde se pohybuje s grácií jemu vlastní. A moc sympaticky na mě vykukoval i Nate Parker v roli Jimmyho. Popravdě jsem trochu překvapená tak nízkým hodnocením a i když souhlasím s tím, že to mělo všechny atributy USA filmů, což se mnohým nelíbí, tak to byl kvalitní a inteligentní psychologický thriller s velmi uspokojujícím závěrem. A přes menší trhlinky, které jsem postřehla ho stejně považuji za nadprůměrný snímek, potažmo za velmi zdařilý počin neznámého Nicholase Jareckiho.(16.7.2013)

• - Původně měla postavu Julie ztvárnit Eva Green. Kvůli natáčení filmu Temné stíny (2012) však musela odstoupit. Nahradila ji Laetitia Casta. (R´Hell)

• - Film sa natáčal na autentických miestach v americkom meste New York. (MikaelSVK)

• - Ve filmu postava Richarda Gera slaví šedesátiny, herci bylo však při natáčení o tři roky víc. (jenik71)