Smrtelné lži

Arbitraż

Smrteľné lži

Drama / Thriller

USA / Polsko, 2012, 102 min

Veľmi príjemné a nečakané prekvapenie! Filmy s (ne)stárnúcim Richardom Gerem už mám tendenciu radiť k tým "menej významným", Arbitrage je našťastie výnimkou. A to výnimkou viac než podarenou. Dej filmu nie je prakticky ničím originálny alebo jedinečný, ale scenárista (zároveň režisér) dokázali aj z prevarených ingrediencií pripraviť veľmi chutný pokrm. Prakticky každá línia vo filme je funkčná, napätie je akurátne dávkované a toho, čoho som sa obával najviac (nejakého debilného twistu alebo klišoidného výústenia) sa nekonalo ani náhodou, pričom ten konečný radikálny strih považujem za vynikajúce riešenie (ale viem si predstaviť množstvo ľudí, ktorý to budú vidieť opačne), argumentujúc tým, že všetko podstatné bolo predsa povedané pred tým, aj medzi riadkami, čo sa týka profilov osobností aj všetkých vysvetlení... Btw povedal niekto Timovi Rothovi, že toto je iný film a už nehrá Dr. Lightmana?:)(8.4.2013)

Velice příjemně oldschoolový thriller co není úplně plochou žánrovkou. 3,5*.(7.4.2013)

,,JE ASPOŇ 50 VĚCÍ, NA KTERÉ ČLOVĚK ANI NEPOMYSLÍ. A ČÍM VÍC ČASU UPLYNE, TÍM VÍC LŽÍ SE PRONESE, A TÍM TO PRO NĚJ BUDE HORŠÍ.....“ /// Robert je úspěšný (starší) muž. Tlemí se z obálky Forbesu, má velkou a milující rodinu, tryskáč, ale … JAKÁ JE TVOJE TEMNÁ STRÁNKA? Co účetní záznamy? Nebo spíš milenka? A kurva….…. jo, když se to sere (povídej mi vo tom! Koza sa ti oběsila ty milionářu blbé…. no tak hustý to zase není, ale…). Richarde, Richarde, ty tyhle týpky umíš! Věřím Ti do morku kosti a jen nevím - to Ti mám jako fandit, nebo co? Baví mě to (takže mu fandíš…kapitalistovi… Počkej po volbách!). Žádnej mega příběh, dech beroucí zvraty….., jen kus života úspěšnýho hajzla, kterej není úplně blbej (příběh, i když ani …), se solidní zápletkou a kapkou dramatickýho napětí s milionářskou klikou. Možná to trochu přepálím, ale fláknu 4*, páč se mi to líbilo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem milionář a zajímá mě, jak se jinde vysekávaj z průseru. 2.) Su milionářova milenka a zajímá mě, jak mu udělat pořádnou pakárnu. 3.) Thx za titule ,,Kris004“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(14.10.2012)

Cože? To (napsal) a natočil nějakej "bezvýznamnej Polák", kterej je ještě navíc debutant na poli celovečerního hranýho filmu? Cože, dokonce se to vyhlo i našim kinům? Cože, vono je to (zatim) jen v modrejch? Cože, Gere se nakonec nepromáčk do Oscarovejch nominací? Cože, takovejdle perfektní biják? Jen tak dál pane Jarecki!(12.1.2013)

Takový začátečnický Match-Point. Bez Woodyho, Londýna a tenisu, zato s (anti)hrdinou-bankovním manažerem, další rolí, kterou se Richard Gere chce vymanit ze škatulky romantického milovníka prostitutek. 75%(4.4.2013)