Vo filme Collection (Zbierka) sa Arkinovi (Josh Stewart) ako jedinému podarilo uniknúť z rúk sériového vraha známeho ako The Collector (Zberateľ). Zabijakovi sa však podarí zajať nádherné dievča menom Elena (Emma Fitzpatrick). Hoci Arkin s tým nechce mať nič spoločné, nemá na výber, pretože ho z nemocnice unesú žoldnieri najatí Eleniným bohatým otcom. Tí Arkina vydierajú a donútia ho pridať sa k ich tímu, ktorého cieľom je zachrániť nevinnú dievčinu z vrahovho úkrytu v starom hoteli, ktorý je plný smrteľných pascí. (nessbeal)

verbal

Lidi jsou různí. Někdo sbírá známky, někdo mince, jiný zase vykuchaná lidská torza. Taková filahomická, či chcete li, homismatická burza rozhodně není taková nuda, jako když si banda páprdů ukazuje pod lupou aršíky nebo pečlivě leští zlámané groše. Každopádně, fantomasní řezník z unylé jedničky se docela slušně udělal, pojal to ve velkém a otevřel si kulantní, velkokapacitní masokombinát s kafilérií. Jde sice jen o další Viděl, nicméně strhující a skvěle udělané, avšak i tak to místní samozvaná, hororová G*U*R*U*R*A opět pobuřuje, protože správný, pětihvězdičkový horor má přeci vypadat tak, že tři až pět mentálů sedí na prdeli, nejlépe v jedné místnosti, plácají dvě hodiny esoterické broskvoviny, až se jim z toho třepe kamera a v poslední minutě neviditelné cosi udělá zpoza dveří "BAF"! Takže tohle je to dobré jaxviňa, podle verbala, samozřejmě. ()

J*A*S*M

Být to vtipné, byla by to fajn absurdní komedie. Být to méně debilní a přehnané, byl by to fajn horor. Ale v téhle podobě je to jen laciné, samoúčelné torture porno (přičemž slovo "laciné" nehovoří o rozpočtu), které v absurditě "pastí" překonává i ty blbější díly série Saw. Kdyby se v závěru onomu opuštěnému hotelu otevřela střecha a vyšlo najevo, že geniální Sběratel si v něm postavil improvizované vesmírné středisko, přičemž se právě raketou chystá prchnout kamsi k Marsu, ani by mě to moc nepřekvapilo. On ani první díl nebyl výkvětem scenáristického umění, ale aspoň měl dobrou atmosféru a působil dost zle, depkoidně. Tohle je špatnej vtip, kterej poslouží jen k ukojení nejnižších žánrových pudů. Podle mne, samozřejmě. ()

Fr

,,PROČ MYSLÍTE, ŽE JI NAJDETE VY A POLICIE NE?“ … ,,PROTOŽE JSEM OCHOTNÝ UDĚLAT VĚCI, KTERÉ ONI NEUDĚLAJÍ. SESTAVÍM TÝM, KTERÝ HO NAJDE A ZABIJE“...... /// Sběratel to rozjíždí ve velkým. Komorní prostředí rodinnýho sídla mění …. tak třeba za párty. A Elena má kliku, páč se jí může zúčastnit! Po 10ti minutách je tu bedna a jedem! Husťoučká barevná zábava, plná cinkání kovovejch předmětů začíná…. Magorů, kteří lidem uříznou koule proto, aby je jima mohli nakrmit ve světě (filmovým) přibejvá (proč si bral teda holku….? Aha…). Jenže těch, co maj fantasii a pracujou v baráku plným bludišť s pastičkama, zase u nás v okrese (Liberec) tolik není. A tak, přestože jednička byla prostě první, furt se jedná o solidně napínavanej produkt, v jehož smyslu bych nehledal zbytečnej nesmysl. Ty vraždy sice přestávaj bejt extrovně výjimečný, ale zase to má solidní tempo a parádní stopáž. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Toužím vyčistit discošku (tak nějak brutálněji). 2.) Miluju sbírky všeho druhu. 3.) Když vodcházím do továrny, dávám si na ksicht škrabošku (nebo nějakou jinou píčovinu). 4.) Thx za titule ,, Batista alias Kroenen“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** ()

EvilPhoEniX

Hey Saw! Welcome BACK in da House full of TRAPS!! Parádní Moderní Horor s bravůrním Gore a výtečnou Kamerou neustále se něco děje, každou chvíli někdo příjde k zranění,né zrovna hezkým způsobem ! Záporák opět drsný, chladnokrevný a nekompromisní! Zdálo se mi, že občas slyším Hudbu i ze Sawu,což mě příjemně naladilo ! jOO jOO Něco takového tady tenhle rok Chybělo ! Scéna v 11 Minutě jednoznačně TOP of Year ! 80% ()

Slasher

Před lety mě z ničeho nic zaujal napínavý COLLECTOR, no, a dvojka není nic než okoukanej mrdkou slepenej torture-pornovej sendvič SAW a HOSTELa, s úplně nechutnou záchranářskou misí jako náplní uprostřed. Furt se sice něco děje a krvavýho masa se válí všude dost, ale záporák ztratil jiskru a je to kurva neuspokojivá prázdná nuda kdesi v labyrintu pastí a končetin mrtvých těl. ()

Flipnic

První díl se mi moc nezamlouval. Na rozdíl od většiny hororových nadšenců jsem jím byl docela znuděn. Moc mě to prostě nebavilo, hrálo se to na víc než na kolik to mělo. U druhého dílu je tomu naopak. Právě že film ze sebe nic moc nedělá, je to takové akční brutální Béčko, které má ale od začátku spád. Od začátku se na diváka leje krav, Gore scény a brutalita je na divána pravidelně sypaná v dostatečně přiměřených dávkách. Má to perfektní vizual, je to šílená a úsměvná vykrádačka série SAW a to se mi líbí a zamlouvá. "SAW was raped!! Excelent!!" První díl 3/5, tady trochu nadhodnocuju na 4/5. ()

Bloody13

Collector byl fajn, ale tohle je bohužel průser. Tam, kde jednička sázela hlavně na dusnou a komorní atmosféru, dvojka přidává na akci, střílečkách a osobních soubojích. Pokračování tím pádem ztratilo největší sílu svého předchůdce. Navíc zdejší smrtící pasti jsou už hodně, hodně "over the top" a sám Sběratel tím vyvolá dojem toho nejschopnějšího technického inženýra s darem dokonalé předvídavosti. Hudba a brutalita jsou ok, jenže pouze na nich film nestaví. The Collection je tak pro mě prvním velkým zklamáním hned z kraje letošního roku. Fuckt! ()

Gilmour93

Dunstan: Sám v hotelu (Argento).. Většina z toho, co stavilo Sběratele nad průměr horor-tortúrové produkce a u čeho si člověk nemohl říct, že už to někde Saw, nyní zmizlo jak návštěvníci diskotéky po senoseči. Depresivní atmosféra, mučivá bezvýchodnost situace, strach o osud postav a i ten Juan Fernández v roli Pastičkáře, co má oční rohovky zbroušené jak Riddick. Naopak přibyla nucená akčnost, wtf momenty a jedna sbírka zvadlejch růží - jednotka žoldáků, co jako by z břicha vypadla céčkovým filmům ze Syfy channelu. Dunstan vstoupil podruhé do téže řeky, ale vybral si období sucha.. ()

sniper18

Je to celkom dobrý hororový thriller, ktorý je pokračovaním slušnej jednotky. Má výborný príbeh o mužovi, ktorý prežil vyčíňanie mimoriadne nebezpečného mnohonásobného vraha, zberateľa a pri jeho poslednej vražednej akcii sa mu podarí uniknúť. Lenže práve z tejto akcie si zberateľ vyberie jedno mladé dievča, dcéru vplyvného muža, ktorý ju chce za každú cenu späť a tak sa jeho ľudia spoja s týmto jediným preživším, aby im ukázal cestu pre ich záchrannú, ale aj odvetnú akciu, čo aj splní a tak sa všetci dostanú do rozsiahleho komplexu vrahovho zvráteného sveta. Spracovanie je na tom dobre, ale dalo sa z toho eše získať aj o niečo viac. Od predchádzajúceho dielu som si ku všetkým dôležitým prvkom vytvoril kladný vzťah a tak si ma to získalo hneď od začiatku, tempo je možno až zbytočne moc rýchle, za čo ale môže tá až prehnane krátka dĺžka, čo je skutočne málo na akýkoľvek film, ale zase rozhodne som sa ani chvíľu nenudil, dej je síce prakticky len kópiou viacerých podobných filmov, ale nadpriemernou a funguje to stále dobre, ale tú záverečnú časť som si predstavoval trochu inak, čakal som niečo výnimočnejšie, toto bolo možno až príliš obyčajné, ale aj tak nie zlé. A trochu ma sklamal štýl samotného komplexu, osobne by som skôr uvítal, keby to bolo čisto zamerané len na tie pasce a vrahovo vražedné konanie, nie na takýto prakticky až bizarný svet, v ktorom si vo voľnom čase skúša množstvo rôznych zvrátených činností, takže toto ma sklamalo, ale zase tiež nie až tak, aby mi to výraznejšie vadilo. Samotnej akcie a drsných scén je tu dosť a s ich kvalitou nemám väčší problém. Oceňujem ich slušnú rozmanitosť, okrem samotných pascí sa do akcie púšťa aj vrah, čo len prospeje, napríklad taký súboj na nože sa vydaril a nesklamú ani zvyšné akcie. Síce tých nápadov, na ktoré sa nezabúda je tu len pár, ale bavilo ma to a je to aj vizuálne dobre zvládnuté, teda až na scénu s kosačkou, čo ma mrzí najviac, ale zase kvôli jej veľkoleposti to chápem. Herecké obsadenie je na tom dobre, Josh Stewart tu opäť sadol veľmi dobre, bavila ma aj záchranná jednotka, takže nemám problém. Len u mňa trochu klesla samotná záporná postava, informácie, ktoré sa o ňom dali získať z jednotky mi vyhovovali viac, než väčšina tých nových, ktoré ho predstavia v rozsiahlejšej miere, ale stále je zberateľ zaujímavá hororová ikona, ktorá by na samostatnú hororovú sériu skvelo stačila. A čo sa týka réžie a technickej stránky, tiež nemám problém, vizuál je slušný, podobne aj väčšina efektov, len by to chcelo trochu lepšiu atmosféru. Jednotka mi sadla a tak som sa na toto pokračovanie dosť tešil a síce sa tu ešte viacero prvkov dalo vylepšiť, aj tak som spokojný. A ani neviem, ktorý diel je lepší, oba sú iné, ale dostatočne kvalitné a v rámci svojho typu sa pri oboch jedná o veľmi výrazný nadpriemer. 73% ()

castor

Někdo je numismatik, jiný filatelista, další třeba akvarista. Jsou ale tací (alespoň podle amerických scénářů), které rajcují torza lidských těl. Vše je samozřejmě těžce nucené a přepálené (kdyby opravdu došlo k úvodní senosečové scéně z diskotéky, k případu by byly okamžitě přivolané stovky zapálených detektivů), přesto bezvýchodnost situace v labyrintu smrtících pastí přidává téhle krvavé pohádce nějaké ty body navíc. Strach, zoufalství, bedna, a jedeme v tomhle solidním tempu a sympaticky úsporné délce na další level. Do toho všeho řemeslná režie a hlavní hrdinka v podání subtilní Emmy Fitzpatrick, která není jen dalším masem na porážku. Od toho tu jsou jiní a není jich zrovna málo!! Úsměvná jednohubka, která neublíží, i když nelze přehlédnout, že jakmile se scenáristé dostanou do úzkých, vymyslí první kravinu, jen aby děj posunula zase trochu kupředu!! ()

*CARNIFEX*

Potom ako sa Arkin zhodou náhod dostáva z kufra "zberateľa", je požiadaný o pomoc od bohatého mecenáša pri hľadaní jeho jedinej dcéry, ktorá sa tak po jeho úniku stala novou obetou Collectora. V sídle pomäteného sériového vraha to však bude ťažšie, ako si podaktorí myslia. Tento film ani z ďaleka tieň prvej časti neprekročil. A to snáď absolútne ničím. Napätie sa vytratilo, originalita stratila svoje čaro. Do toho kopec nelogického, ako v správaní osôb tak vo vývoji deja. Pokiaľ ste však fanúšikom Saw série a prvá časť The Collector bola pre Vás rovnako veľkým zážitkom ako pre mňa, ľutovať nebudete a strata času to taktiež nebude - 65 %. ()

Davies182

In the end, You will suffer. And I´m gonna enjoy it so very, very F*CKING much! Jak měla vypadat všechna další pokačování Saw? Odpověď poskytne Marcus Dunstan. ()

petero

Po Collectorovy poriadne sklamanie a to pritom akčne ladené horory mám rád. Problém je však v tom, že tá akcia je slabá a hororová atmosféra si tiež zobrala voľno. Rozhodne sklamanie, tento rok už niekoľké. Rok 2012 je skrátka plný sklamaní očakávaných hororov. ()

gogo76

Trochu naivné pokračovanie, pri ktorom treba mozog nastaviť do polohy - off. Nad niektorými vecami sa rozum zastavuje a iba nechápavo krútim hlavou. Ešte výraznejšie ako v prvom diely (podstatne lepšom) sa film podobá na sériu Saw. Podobných vyvražďovačiek sú stovky, jediná pozitívna vec na tom je hlavný hrdina známy z toho lepšieho úvodného dielu. Mr. "skinface" s mŕtvymi očami plyšového medvedíka asi celý život nerobí nič iné len vymýšľa a vyrába pasce. Je až neuveriteľné, že sa sám do nejakej nechytil. Kedy stihol vyrobiť "kosačku" na ľudí v disco bare, keď budova nie je jeho? Majiteľ mu za to asi platil...Prečo sa nedokáže samopalom trafiť do trojice ľudí zo vzdialenosti 2-3 metre? Ako dokáže len tak bez povšimnutia majiteľov, úradov či bezdomovcov budovať svoje sídlo v opustenej továrni, v ktorej má i elektrinu! Hlavný hrdina sa so zlomenou rukou dokáže biť (so zdravými rukami na neho nemal!) , v rozhodujúcej chvíli keď je "skinface" na lopatkách mu namiesto noža do srdca dá jednu cez držku. Namiesto toho aby ho zabil a uistil sa , tak sa hrá so zapaľovačom a nechá to na náhodu...Je tu toho veľa , čo mi prekážalo. Máloktoré postavy v horore sa správajú logicky, zvykol som si, ale tu nič navyše nebolo. Prvý diel za štyri hviezdy, toto pokračovanie bez nápadu iba dve. 40%. ()

Xmilden

Pokračování příběhu Collectora mě zajímalo, protože rozhodně je to velice tajemná postava. Nicméně pokračování trpí všemi známými neduhy druhých dílů. Více mrtvých (v tomto případě mnohem mnohem více mrtvých), kratší stopáž a slabý scénář. Já osobně jsem si moc nepochutnal, zatímco první díl měl vydatnou atmosféru, která byla mnohem stísnější díky rodinnému domu, druhý se odehrává v mnohem větších kulisák a to rozhodně filmu uškodilo. Závěr je pro mě trošku zklamání, protože jsem se již nechtěl s Collectorem setkávat ve 3. díle. ()

-bad-mad-wolf-

Mass killer fantasmagorie aneb bezúčelná přehlídka vražd a destrukce těl, která dohromady nedává pražádný smysl - ale je docela sexy a absurdně brutální. Vlastně si dosud nejsem úplně jist, co jsem to viděl... ()

Hrabka

Jednička nebyla bůh ví co, ale aspoň dokázala vytvořit celkem hutnou atmosféru a byla do určité míry zajímavým hororem. To se ovšem o tomto pokračování říct nedá, film se snaží diváka zaujmout pouze prvoplánovitou brutalitou. Což o to, hororově laděného člověka to třeba zpočátku dokáže zaujmout, ale čeho je moc toho je přliš. Navíc ty pasti, pasti, pastičky, které už v jedničce byly celkem šílený, jsou tady už spíš k smíchu, protože jsou místy naprosto ujetý. Ale když opomenu tyto nedostatky, tak ten film je i v celkovým pohledu strašně blbej. Člověk při sledování musí celou dobu jen kroutit hlavou, jestli si tvůrci dělají jen prdel nebo to fakt myslí vážně. A pak příjde sem a musí nad těmi vysokými hodnoceními kroutit hlavou zase... 40% ()

darkrobyk

Jatka! Zadání tvůrcům zřejmě znělo: Rozsekejte co nejvíce lidí na maděru! Kombajn na diskotéce byl velkolepý, kam se hrabou sprchy z Bladea, nebo lopatky vrtulníku z 28 týdnů poté. Film z velké rodiny Saw si na nic nehraje, předkládá jen mnohokráte omleté téma - dům+pasti+oběti+maniak v masce = cisterny krve a kruté smrti. Pokud divák ví, do čeho jde, a pokud je na tento typ filmů naladěn, pak není co řešit. Ostatní, pokud nemají potřebu proložit si intelektuální nezávislou scénu béčkovým masakrem, nechť raději zhlédnutí vynechají, ušetří si tak čas i duchaplné komentáře o tom, že tohle tedy opravdu nečekali. ()

lamps

Jak jsem se při úvodních jatkách na diskotéce vyloženě zděsil, tak nakonec jsem dostal celkem solidní béčkovou přehlídku létajících končetin a rozmačkaných těl, která je skutečně natolik svérázná a nesmyslná, až bez výjimky splňuje mou představu o oddechové brutální zábavě. Takto ořezaný a v mnoha ohledech nedotažený scénář je sice krajně nevhodné servírovat masovému publiku, ale základní schéma zůstává stále stejně zajímavé, záporák stále stejně děsivý a nové prostředí, byť neskutečně profláklé a na úkor efektu mnohem méně atmosférické, je ve správných rukou správného kata sázkou na jistotu. Přehnanosti se tentokrát už vůbec meze nekladou (jednička byla v porovnání s tímhle docela realistická) a je strašná škoda, že scénář raději krouží právě kolem všech nechutností a ušlechtilých motivací záchranné mise, místo aby se více zaměřil i na smysl "Sbírky" a všech jejích aspektů. Kdyby se zůstalo u komornějšího pojetí z prvního dílu a zapracovalo se více na psychologii a kriminálních motivech, klidně bych ještě nějaký ten díl skousl. Takhle je to jenom šedivé béčko se závěrečnou scénou, které raději ani nechci rozumět. 60% ()