Collection, The

Horor / Thriller / Akční

USA, 2012, 82 min

• dr.horrible

Tu niekto zase zobral pravidlá sequelov príliš doslovne.Už jednotka nebola nijak zvlášť objavný horor,ale mala zopár silnejších momentov,bola napínavá a hlavne mala atmosféru.Dvojka nie je nič než torture porno,navyše akčné; čo je sám o sebe dosť blbý nápad.Niečo ako megalomanská verzia Saw a prvého Resident Evilu dohromady.Všetkého je veľa; iba v úvode v bare zomre tak stovka ľudí; a celé je to prekombinované nejakým divným spôsobom (keď sa ku koncu filmu otvoria dvere a tam stojí Collector,v ruke samopal a po bokoch psi,už som iba čakal že začne hláškovať).Ten Collector,on je tu vlastne superhrdina.Je nadpriemerne inteligentný (chcelo by sa napísať génius),má značne neobmedzené finančné prostriedky,pod kontrolou všetko tak päť ťahov dopredu,prežije niekoľko smrtí a nemá z toho ani jazvy.......a to je všetko pekné,akurát to nedáva zmysel.Ako béčko by to ušlo,ale do kín to nepatrí. Smola je,že aj Saw začalo jedným malým originálnym hororom a pokračovalo ako pokračovalo a všetko nasvedčuje tomu,že aj z Collectora bude ďalšia stupídna komerčná hororová nekonečná séria.Super(24.2.2013)

• PROROK14

Kedže sa mi prvá časť strašne páčila, tak som si toto nemohol nechať ujsť. Ale dostalo sa mi len úbohých pascí ala Saw bez štipky napätia. Jediný ozaj svetlý moment bol záver s akváriami. 50%(29.1.2013)

Sbírka se v mnohém liší od prvního dílu, což naznačuje už úvod, který je možná trochu přehnaný, ale mě se rozhodně líbil. Přibylo akce a krve, trochu na úkor atmosféry a věrohodnosti, ale mně to prostě sedlo a dobře jsem se bavil. Já byl určitě rád za velkou změnu oproti jedničce, protože ikdyž mě první díl hodně bavil, koukat na to samé jen s obměněnou sestavou obětí a pastí už by tak zábavné nebylo. Jak už zmínilo hodně uživatelů ve svých komentářích přede mnou, velkým plusem byl také konec, který jsem ale po prvním díle tak trochu očekával.(3.4.2013)

Atmosféra filmu bola dobrá s celkom fajn hudbou.Záver sa mi páčil najviac.Je to ináč dobrý nápad na zamyslenie. Predstavte si, že ktosi by vás hodil do krabice, zamkol a uniesol.Potom by vám dovnútra strieknul uspávacieho plynu a v bezvedomí si vás pripútal a splňoval si svoje sadistické chúťky.Rezal, hrýzol, škrabal... púšťal do vás chrobáky...predstavte si, že sa vám podarí uniknúť a vy si ho potom kdesi odchytíte....Ja by som na takého nachystal sikovky a jeho gule by spoznali stredovek. :D ...predstavujem si, že Arkinovi sa to v hlave pomätie a vznikne trojka- on v hlavnej úlohe.(25.1.2013)

Slabší, než jednička. Má to však zajímavej námět a potěšila dobrá akce, zejména final fight s nožema. Jinak to nemá moc co nabídnout, na můj vkus takové nenápadité a nucené, o proti jedničce.(27.2.2016)