Vo filme Collection (Zbierka) sa Arkinovi (Josh Stewart) ako jedinému podarilo uniknúť z rúk sériového vraha známeho ako The Collector (Zberateľ). Zabijakovi sa však podarí zajať nádherné dievča menom Elena (Emma Fitzpatrick). Hoci Arkin s tým nechce mať nič spoločné, nemá na výber, pretože ho z nemocnice unesú žoldnieri najatí Eleniným bohatým otcom. Tí Arkina vydierajú a donútia ho pridať sa k ich tímu, ktorého cieľom je zachrániť nevinnú dievčinu z vrahovho úkrytu v starom hoteli, ktorý je plný smrteľných pascí. (nessbeal)

naytsirk

Když jse se k Collection dostal na CSFD poprvé, říkal jsem si, že ten obrázek už odněkud znám... pořád mi to nešlo do hlavy a ani jsem si nechtěl číst zdejší komenty, abych zase nebyl nakonec zklamán.... No a teď už je mi to jasné... Jinka film jako takový obstojý snad u každého, u koho obstála jednička.... příjemný, nenáročný, v tomto případě i dosti zábavný... ()

Snakefinger

Bohužel. Logické pokračování logicky horší než první díl. I když gore je tady jako máku, někdy uměle přetaženo do totální neúnosnosti a nelogičnosti, viz zde popsaná scéna z diskotéky. Fakt se hodně natavovalo, vykrádalo, fabulovalo..... ale i tak parádní podívaná, o tom zcela žádná ()

pepca72

Filmy jsem viděl v opačném pořadí. Druhý díl je technicky lépe zrealizovaný, co do tortur a pastí, ale chybí mu onen napínavý drajv prvního filmu, kde se dala atmosféra krájet. Scéna na diskotéce a celkově úvod byl excelentní, ostatní průběh filmu v prostorách bývalého obchoďáku už byly takové rutinní, ale nikoli nezajímavý. O napětí slabší než první film, ale i tak nadprůměr. Zasloužené 4*. Dal bych si klidně i třetí díl, vznikne-li. ()

Neaera

Pan Sběratel, potřebuje větší sbírku, tudíž se nespokojí s jedním domem jako minule, ale chystá se naklást své pasti do mnohem větších prostor. Bohužel v tomto případě neplatí, čí větší, tím lepší. Na zhlednutí dobré, ale jinak se Vám film do paměti moc nezapíše. Co se mě ale do paměti zapsalo, byla "kombajnová scéna" :) ()

joslin246

BOŽÍÍÍÍÍÍÍÍ. Protože jsem viděla jedničku, nemohla jsem si navazující snímeček nechat ujít. Po dlouhé době dvojka lepší než jednotka. Luxusní psychopat, kterému i chvilkami fandíte už je protože je zajímavě zvrácený a ty oběti. Ach. Prostě jedna velká krasojízda až mi s radostí občas stouply i vlasy na hlavě. Film je pro milovníky krvavějších dílek, což nejsem. Ale zaujal mě příběh natolik, že jsem se nechala unést a nemohla jsem se dočkat, kdo to ten sběratel vlastně je?? ()

Major776

Tak tohle je parádní jízda na horor dráze. Film šlape jako hodinky, nuda nehrozí a předvídatelnost veškerá žádná. Jen slabší povahy by si měly dát pozor na tento "masakr"! ()

Shelma

Přiznám se, že tento druh horroru, zrovna nepatří k mým oblíbeným. Než rozmačkaná těla, rozmixované hlavy a lámané údy, mám raději náznaky újmy na zdraví a psychonátlaky. Přesto se mi The Collection docela líbil. Možná proto, že krvavá devastace v diskoklubu mi vzdáleně připomněla Resident Evil jedničku a scéna na konci filmu při ničení skleněného království Sběratele zase Vetřelce: Vzkřísení. Jak se blížil film ke svému téměř happy endu, začala jsem se těšit na odhalení zrůdičky Sběratele a bohužel nic. Možná se dočkáme odhalení v dalším pokračování. ()

gustaw

* za úvodní masakr zbytek stál za starý kulový.. místama jsem to musel dávat rychlejš abych se neunudil k smrti ()

jamilarov

Napeti z prvniho dilu je nahrazeno tuctovou vyvrazdovackou ve stylu dvacateho dilu saw. Vse nasvedcuje tomu, ze se ze Sberatele stane stejne zoufala serie. ()

Deacon59

Oproti prvnímu filmu ubylo napětí a přibylo krvavých scén, ale nebylo to úplně na škodu, celkově můžu říct, že pokračování potěšilo i pobavilo zároveň. Dalšímu pokračování bych se nebránil. ()

ferdinandv

Máme tady pokračování celkem příjemného hororu Collector. The Collection neboli Sbírka je horor – slasher, režírovaný stejným režisérem jako Collector a představující i některé stejné postavy z 1. dílu. Dalo by se říct, že vcelku vhodně navazuje na předchozí díl. Celé to ale na mě působilo hodně podivně a hodně připomínalo nepovedené díly série SAW. Hodně dělá hudba, která mi v tomthle snímku vůbec nesedla, nesedli mi ani hororové krvavé scény, které se podle mě daly zpracovat o hodně lépe a děsivěji. Jako plus vnímám velmi dobré herecké výkony v čele s hlavní hrdinkou. Hodnocení dávám 3 z 5. ()

ES13

Jakože moc nemusim krváky, který moc nemaj logiku, tak tohle mě mile překvapilo. Tady to sice logiku nemělo vůbec žádnou, ale bylo to dobře natočený. Herci byli přesvědčivý a sympatičtí. Líbil se mi příběh samotnej, a ta párty na začátku? Libová! Navíc konec mě mile překvapil. Když už si myslíte, že to má jeden z těch trapnejch ,,tajemnejch" konců, tak najednou boom. Fakt super ,,horor". ()

G.S.P.

Trošku mi to přípomínalo chvílemi Saw II ... Ale bavilo a to je hlavní. Sběratel si je tam pěkně podává, hlavní úvodní scéna byla dost cool :-D... 75% ()

Googooplexer

Sám neviem prečo sa mi to tak páčilo. Asi, že to bolo pekne vystupňované, hlavne záverečná scéna s ohňom, vodou a skvele vhodnou hudbou. Postavy inak nič moc, herci tiež nič moc, nápady, kamera ani interiéry nijako úchvatné, ale ten jednoduchý a často omieľaný príbeh záchrany ma jednoducho vždy dostane. Keby na konci nebol Arkin tak aktívny s tou niekoľkokrát zlomenou rukou, hádam by som dal aj 5. Nechápem prečo to nedostalo českého leva! ()