The Collection

Horor / Thriller / Akční

USA, 2012, 82 min

Potom ako sa Arkin zhodou náhod dostáva z kufra "zberateľa", je požiadaný o pomoc od bohatého mecenáša pri hľadaní jeho jedinej dcéry, ktorá sa tak po jeho úniku stala novou obetou Collectora. V sídle pomäteného sériového vraha to však bude ťažšie, ako si podaktorí myslia. Tento film ani z ďaleka tieň prvej časti neprekročil. A to snáď absolútne ničím. Napätie sa vytratilo, originalita stratila svoje čaro. Do toho kopec nelogického, ako v správaní osôb tak vo vývoji deja. Pokiaľ ste však fanúšikom Saw série a prvá časť The Collector bola pre Vás rovnako veľkým zážitkom ako pre mňa, ľutovať nebudete a strata času to taktiež nebude - 65 %.(28.1.2013)

• dr.horrible

Tu niekto zase zobral pravidlá sequelov príliš doslovne.Už jednotka nebola nijak zvlášť objavný horor,ale mala zopár silnejších momentov,bola napínavá a hlavne mala atmosféru.Dvojka nie je nič než torture porno,navyše akčné; čo je sám o sebe dosť blbý nápad.Niečo ako megalomanská verzia Saw a prvého Resident Evilu dohromady.Všetkého je veľa; iba v úvode v bare zomre tak stovka ľudí; a celé je to prekombinované nejakým divným spôsobom (keď sa ku koncu filmu otvoria dvere a tam stojí Collector,v ruke samopal a po bokoch psi,už som iba čakal že začne hláškovať).Ten Collector,on je tu vlastne superhrdina.Je nadpriemerne inteligentný (chcelo by sa napísať génius),má značne neobmedzené finančné prostriedky,pod kontrolou všetko tak päť ťahov dopredu,prežije niekoľko smrtí a nemá z toho ani jazvy.......a to je všetko pekné,akurát to nedáva zmysel.Ako béčko by to ušlo,ale do kín to nepatrí. Smola je,že aj Saw začalo jedným malým originálnym hororom a pokračovalo ako pokračovalo a všetko nasvedčuje tomu,že aj z Collectora bude ďalšia stupídna komerčná hororová nekonečná séria.Super(24.2.2013)

Po nejakej dobe tu opäť máme poriadne šťavnatú porciu akčno-hororovej zábavy Síce možno trochu neoriginálnu a SAWovitú, zato však poriadne nadupanú a ani na chvíľu nenudiacu. Toto je jeden z mála prípadov, kedy pokračovanie predčilo originál (aj keď The Collector bol tiež veľmi solídny).(4.2.2013)

Tak zklamaný rozhodně nejsem ale i tak přiznávám že je to trošku slabší než první díl. Nicméně se u mě nejedná o takový sešup dolů jako třeba u Hatchet série. Tohle byla taková celkem slušná jednohubka. U mě film vyhrává díky konci. Spoiler mám hodně rád když takovýhle hovado dostane na konce na prdel KONEC SPOILERU. Jinak je to klasická dvojka, více akce(to špatné), více mrtvol(což je dobré ale zase scéna na diskotéce mi přišla taková zbytečně urychlená). Herci mi přišly v pohodě a hlavní hrdina je poměrně sympaťák. Moc se mi ale na druhou stranu nezamlouvala postava tý ženský co jí tam Collector chová. Film který má jen a jen bavit a to se u mě splnilo i přes těch pár neduhů.(4.6.2013)

Velmi slušné pokračování, řekl bych že i o kousek lepší. Není to už tolik depresivní jako Collector ale nadruhou stranu to má spád od začátku do konce. Klidně bych si tady přál aby byl film tak o 20-30 minut delší a to se moc často nestává. Po příchodu do opuštěného hotelu začíná peklo v podobě zlověstných pastí, setkání s náhodnými trýzněnými postavami a všelijakých jiných úchylek jednoho z nejbrutálnějších filmových monster poslední doby.(29.1.2013)

• - Arkin (Josh Stewart) má na pravém rameni vytetováno motto skotského clanu Stewartů "Virescit Vulnere Virtus", v překladu "Mužnost sílí utrpením". (JASON_X)

• - Když psi Collectora (Randall Archer) napadnou Arkina (Josh Stewart) a ostatní, tetování na Arkinově pravém rameni zmizí poté, co je pokousán. (Zdroj: ČSFD.cz)