The Collection

Horor / Thriller / Akční

USA, 2012, 82 min

In the end, You will suffer. And I´m gonna enjoy it so very, very F*CKING much! Jak měla vypadat všechna další pokačování Saw? Odpověď poskytne Marcus Dunstan.(2.2.2013)

Jsem přinejmenším nadšený, že zase po dlouhé době někdo natočil něžný, komorní příběh o osamělém, přecitlivělém chlapci, který jen tak pro radost v opuštěném hotelu rozřezává, sešívá, kuchá a vůbec provádí všelijaké zábavné kejkle s těly různých mrtvých lidí. Sběratel z jedničky nám tentokrát doširoka otevřel své srdce a umožnil nám nahlédnout pod pokličku své neutuchající vášně. Počet mrtvol uspokojivě stoupl a k jejich napočítání by nestačily ani prsty všech obyvatel chánovské garsonky. Film pěkně odsýpá a ta hodinka a půl uteče stejně rychle jako hemoglobin z přeťaté krční tepny.(18.2.2013)

• Slasher

Před lety mě z ničeho nic zaujal napínavý COLLECTOR, no, a dvojka není nic než okoukanej mrdkou slepenej torture-pornovej sendvič SAW a HOSTELa, s úplně nechutnou záchranářskou misí jako náplní uprostřed. Furt se sice něco děje a krvavýho masa se válí všude dost, ale záporák ztratil jiskru a je to kurva neuspokojivá prázdná nuda kdesi v labyrintu pastí a končetin mrtvých těl.(29.1.2013)

• PROROK14

Kedže sa mi prvá časť strašne páčila, tak som si toto nemohol nechať ujsť. Ale dostalo sa mi len úbohých pascí ala Saw bez štipky napätia. Jediný ozaj svetlý moment bol záver s akváriami. 50%(29.1.2013)

Tak je to opět slušná podívaná. Ale jednička je prostě jednička. U jedničky se mi líbilo, že to byl plnohodnotný horor se skvělou, děsivou atmosférou v obyčejném domě. U tohoto pokračování už je to spíš takový hororovž thriller. Pasti jsou opět brutální, ale už je to jen pekelná vyvraždovačka, kdežto v předchozím filmu oběti trpěli dost dlouho než zemřeli. Zde bylo vše takové někdy až moc rychlé, rychlá smrt atd. Dost to připomínalo sérii SAW. I v tomhle díle skládal hudbu Charlie Clouser, který doprovázel hudbu po celou sérii SAW. Takže dost hudebních motivů bylo podobných a v některých scénách téměř stejných jako v Saw - což se mi líbilo. Co se týče příběhu, špatně na tom není, je obyčejný. Škoda je, že už to na mě nepůsobilo hororově, ale jen jednotvárně. Krve a nechutností zde bylo dost. Film je dost krátký. Velký problém nemám, ale mohlo to být lepší. Více nechutností, delší trpění obětí atd. No a co se týče konce, to jsem nějak nepobral. Ve výsledku nadprůměrný horor, který mě bavil, ale jedničku nepřekonal. Ani ta atmsoféra už zde nebyla taková. Přesto si to tu čtvrtou hvězdu zaslouží. Téměř hned od začátku se šlo na věc, žádná nuda. Celkově hodnotím ale jen na 71% = ****(8.2.2013)