The Collection

Horor / Thriller / Akční

USA, 2012, 82 min

In the end, You will suffer. And I´m gonna enjoy it so very, very F*CKING much! Jak měla vypadat všechna další pokačování Saw? Odpověď poskytne Marcus Dunstan.(2.2.2013)

• dr.horrible

Tu niekto zase zobral pravidlá sequelov príliš doslovne.Už jednotka nebola nijak zvlášť objavný horor,ale mala zopár silnejších momentov,bola napínavá a hlavne mala atmosféru.Dvojka nie je nič než torture porno,navyše akčné; čo je sám o sebe dosť blbý nápad.Niečo ako megalomanská verzia Saw a prvého Resident Evilu dohromady.Všetkého je veľa; iba v úvode v bare zomre tak stovka ľudí; a celé je to prekombinované nejakým divným spôsobom (keď sa ku koncu filmu otvoria dvere a tam stojí Collector,v ruke samopal a po bokoch psi,už som iba čakal že začne hláškovať).Ten Collector,on je tu vlastne superhrdina.Je nadpriemerne inteligentný (chcelo by sa napísať génius),má značne neobmedzené finančné prostriedky,pod kontrolou všetko tak päť ťahov dopredu,prežije niekoľko smrtí a nemá z toho ani jazvy.......a to je všetko pekné,akurát to nedáva zmysel.Ako béčko by to ušlo,ale do kín to nepatrí. Smola je,že aj Saw začalo jedným malým originálnym hororom a pokračovalo ako pokračovalo a všetko nasvedčuje tomu,že aj z Collectora bude ďalšia stupídna komerčná hororová nekonečná séria.Super(24.2.2013)

Já to věděl že ten parchant neukázal všechno ze svého umění v předchozím dílu! Motejlista jeden! Z hotelu si udělá nedobytnou pevnost a pokud se někdo z jeho sbírky rozhodne z něho utéci, je to víceméně to poslední, co udělal. Z ostatních si udělá zdrogovanou stráž a v klidu si píská, když novým přírůstkům ukazuje svůj um. A pokud chce někoho do sbírky, tak probít si cestu přes desítky lidí mu nedělá problém. Má ale pech, že ten přeživší hajzl si tenkrát vyřezával do haksny pomůcku k tomu, aby jeho krásný hotýlek mohl později najít. I když, pro něj je to vlastně jen další hra. :) Zkušenosti a nápady, co Dunstan nasbíral při scenářích SAWu, a už se mu nevešlo do Sběratele, naplno ukazuje v jeho Sbírce. Marcus musí být šílenec, protože nikdo jiný by tak perfektní gore slasher festival napsat a natočit nemohl. To co dokázal ve Sbírce "nacpat" do 75min filmu je skoro až neuvěřitelné. Tolik skvělých nápadů a děj, který šlape jako na drátkách od prvních minut až do poslední vteřiny, je až dechberoucí a přichystal mi něco, s čím jsem nepočítal. Sběratel je parádní postava, který narozdíl od Jigsawa na změnu lidí sere a ty co se mu nehodí do sbírky nemilosrdně morduje. Pastičkama je SAWu podobný, ale to je tak jediné v čem je mu podobný. Nedává lidem šanci přežít, nechce je napravovat. Má je jen jako hračky do sbírky a ke své zábavě. The Collection je vizuálně až dokonalý gore horor, s potoky krve, všelijakými nástrahami, s místy nádherným interiérem starého hotelu a v neposlední řadě skvělou hlavní postavou, ze které jde strach a respekt. Některé scény byly prostě skvělé a snímek zaručuje fanouškům tohoto žánru hororů přesně to, co na něm mají rádi + bonbónek navíc. Pro ostatní to ale vždy bude jen prvoplánová, nudná, brutální hloupost bez ničeho.(5.4.2013)

Hey Saw! Welcome BACK in da House full of TRAPS!! Parádní Moderní Horor s bravůrním Gore a výtečnou Kamerou neustále se něco děje, každou chvíli někdo příjde k zranění,né zrovna hezkým způsobem ! Záporák opět drsný, chladnokrevný a nekompromisní! Zdálo se mi, že občas slyším Hudbu i ze Sawu,což mě příjemně naladilo ! jOO jOO Něco takového tady tenhle rok Chybělo ! Scéna v 11 Minutě jednoznačně TOP of Year ! 80%(25.1.2013)

• -bad-mad-wolf-

Mass killer fantasmagorie aneb bezúčelná přehlídka vražd a destrukce těl, která dohromady nedává pražádný smysl - ale je docela sexy a absurdně brutální. Vlastně si dosud nejsem úplně jist, co jsem to viděl...(4.2.2013)

• - Arkin (Josh Stewart) má na pravém rameni vytetováno motto skotského clanu Stewartů "Virescit Vulnere Virtus", v překladu "Mužnost sílí utrpením". (JASON_X)

• - Když psi Collectora (Randall Archer) napadnou Arkina (Josh Stewart) a ostatní, tetování na Arkinově pravém rameni zmizí poté, co je pokousán. (Zdroj: ČSFD.cz)