Kletba z temnot

• slovenský

Kliatba z temnôt

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2012, 88 min

Rozpočet $14miliónovTržby USA $49,130,154Tržby Celosvetovo $85,446,075Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,317,614 //počet predaných kusov 57,312Tržby za predaj DVD v USA $7,571,595 //počet predaných kusov 495,630║ veru veľa je podobných tématických horrorov ale tu asi aspoň moc netlačí na pílu a príbeh dostáva priestor tým že sa najprv vystavá na rodinných hodnotách a potom sa začne postupne strašiť, herci v norme nie sú otravní, digitálne obludy len v minimálnom množstve, dávka dobrého napätia, citeľná ruka šikovného Európskeho režiséra, ušlo to /60%/(7.7.2013)

Nikdy bych neřekl, že mít v dutině hrudní zlého, zakrslého, polského žida, který vám strká zevnitř prsty do hrtanu a nutí vás k dávení, může být docela kulantním hororem a ne dalším pokračováním Scary movie či nějakým Hitlerovým píár blockbusterem. Ať si místní samozvaní hororoví neheterosexuálové tvrdí, co chtějí, tohle patří k tomu nejlepšímu, co za posledních pár let z posedávacího žánru vylezlo. Co jste zase jako čekali? Že když si někoho oblíbí zlý duch, bude se ho snažit vytancovat v baletu, zbavit se ho čtyřhodinovým okopáváním brambor nebo si v plesnivém mechu, uprostřed stokorcového lesa, po nekonečné polemice s liškou šmikne klitoris? Řekl bych teď nějakou oplzlou zrůdnost, ale jsem plachý hoch z katolické rodiny!(3.1.2013)

Když už mám mít pro strach uděláno (ehm) tak takhle. Opět jedno z těch hnusných švédských vydíráku co vám tlačí do huby různě pořekadla, mýty, báje, světské pravdy a nakonec židovské pověry noóo a proto jak jinak, v rámci žánru dobreée! Ole na to vlítl v pomalém temném tempu a jako 7/10, protože židovská Kletba z temnot mně konečně po dlouhé době usadila k židli.(3.1.2013)

Jo, tohle se rozjíždí strašně pomalu a zajímavější to začíná být až v poslední třetině. Jenomže i tam je problém. Vymítání je prostě ohrané téma a nemůže přinést nic nového. A v tom je ten zádrhel, který mě nemohl pustit si film blíže k tělu. 55 %.(26.4.2014)

Bez akéhokoľvek premýšľania - čistý priemer. The Possession neprináša do žánru amerických novodobých hororov nič nového, práve naopak, je takmer na oko podobný svojím klišovitým bratríčkom, no na druhej strane si svoju prácu odvádza vcelku poctivo, takže diváka ani príliš neurazí. Okrem "zubnej scény" a záverečnej minúte však neponúka nič, nad čím by som sa zlovestne, démocky pousmial.(15.5.2014)