Kletba z temnot

• slovenský

Kliatba z temnôt

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2012, 88 min

Zcela neškodný horor s fajn šedivou atmosférou, který si ale stejně dobře jako v kině užjijete také na televizi. Rozhodně zaujaly netradiční střihy při napínavých scénách a perfektní klavírní soundtrack a jinak je škoda, že tu ze sebe hlavně ke konci dělá Jeffrey Dean Morgan takového tupce. Dybbuk box má stále co říci!(1.10.2012)

Ta scénáristická klišovitost a hromada přehnaných scén zbytečně sráží jinak vcelku kvalitně odehraný i odrežírovaný film do prachobyčejnýho průměru. Z kladů bych asi vypíchl především Natashu Calis. Ta holka má herectví v sobě. Její výkon byl skoro na úrovni geniálního přednesu Isabelle Fuhrman v Orphan, takže typuju, že o ní ještě hodně uslyšíme. Ze záporů mi asi nejvíc vadí ta do očí bijící neoriginalita. Pořád mi uniká, proč musí tvůrci do podobných hororů vždycky cpát nějaké létající brouky, které lezou z pusy nebo jich je najednou milion všude, dále typickou scénu s vlasy či vznášejícími se těly ve vzduchu a další krávoviny, které jsou fyzicky nemožné a ani pořádně se samotným dějem nesouvisí. To jsou jen zažité filmové scény, které prý mají asi u někoho vyvolat větší strach. Já si ale nemyslím, že to je děsivý, spíš ohraný a hloupý. 55%(2.1.2013)

O nič prevratné v exorcistickom filme sa samozrejme nejedná,ale keďže som to videl tesne po amatérskom Devil Seed,spokojnosť sa dostavila v miere vrchovatej.Je to totiž vcelku výborne natočené,atmosferické a strašidelné.Napätie funguje,lakačky tiež a nervózny klavír neustále v pozadí,spolu s tou malou (ktorá podáva asi tak stonásobne presvedčivejší výkon,než celé obsadenie Devil Seed dohromady),robia z The Possession naozaj veľmi príjemný konvenčný hororový zážitok.Po nepríjemnom nízkorozpočtovom sklamaní,skrátka prišlo príjemné Hollywoodske prekvapenie.Väčšinou to býva naopak,ale nevadí.75% a prsty v krku boli mňamka hodná Raimiho(6.10.2012)

Takový průměrný horor o vymítání ďábla. Někde se vezme, někdo to najde, do někoho vstoupí, někdo ho opět uvězní a nakonec se zase nějakým způsobem osvobodí. Film doprovázen lekačkami 100x se opakujícími v podobných .(25.1.2015)

Joo tak tohle si nechám Líbit !! The Possesion je Stylová žánrovka naservírovaná na stříbrném podnose, poskytující škálu Zvukových a Vizuálních Efektů na vysoké technické Úrovni !! Neustále je se na co Koukat, pořád se něco děje.. Film vás téměř nenechá vydechnout !! Co se týče Atmosféry, ta je fakt bezvadní !! Bornedal je třída a ví co má dělat!! Jediná výtka snad k Exorcistovi, který vypadal, jako by denně vyhulil 2 kila Trávy a jeho způsob vymítání vykouzlí krásný úsměv na tváři !Rozhodně se mi Possesion zamlouvá více než Letošní pomalý Sinister... PS: Taky jste slyšeli na začátku .. Zjem tvoje Srdce ?? Že ne? Já jo !(30.12.2012)

• - Filmaři při natáčení použili živé můry. Velká scéna vyžadovala 2000 kusů tohoto hmyzu, který měl zaplnit dětský pokoj. Motýly museli přinést ve stádiu larev, aby se vylíhli na místě. (rafix)

• - Závěrečná exorcistická scéna se natáčela v opuštěné psychiatrické léčebně Riverview, jejíž polorozpadlé budovy - kdysi místa strachu a paranoie - dodnes stojí v městě Coquitiam v Britské Kolumbii. Léčebna byla postavená roku 1913 a zavřena o 70 let později. (MikeCool)

• - Postavu Tzadoka hraje Matisyahu (Matthew Paul Miller). (klima777)