poster

Kletba z temnot

 • anglický

  The Possession

 • slovenský

  Kliatba z temnôt

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2012, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $14miliónovTržby USA $49,130,154Tržby Celosvetovo $85,446,075Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,317,614 //počet predaných kusov 57,312Tržby za predaj DVD v USA $7,571,595 //počet predaných kusov 495,630║ veru veľa je podobných tématických horrorov ale tu asi aspoň moc netlačí na pílu a príbeh dostáva priestor tým že sa najprv vystavá na rodinných hodnotách a potom sa začne postupne strašiť, herci v norme nie sú otravní, digitálne obludy len v minimálnom množstve, dávka dobrého napätia, citeľná ruka šikovného Európskeho režiséra, ušlo to /60%/(7.7.2013)

 • ricci.s
  ****

  O triedu slabšie ako kanadský nízkorozpočťák Devil Seed, a spomínam ho preto, lebo majú hodne spoločné. Ošúchaný démonický námet o posadnutosti a následnom exorcizme tu už bol mnoho krát, a tento film neprináša ani štipku novátorstva (možno keby to bolo nízkorozpočtové béčko, od ktorého nič nečakám, skákal by som od radosti, ale od komerčného hororu čakám predsa len trochu viac). Celé to bolo na môj vkus až príliš predvídateľné, dokonca aj váham nad 4 hviezdami, lebo sú slabé ako čaj. Prvá hodina totiž priniesla max. dve alebo tri ľakačky, a rozprúdilo sa to až v záverečnej tretine, a to tiež najmä po vizuálnej stránke, napätie bolo totiž na bode mrazu. No a keď ešte nabehol židovský šaško so svojimi rituálmi (ktorého pasujem za najvtipnejšiu figúrku všetkých exorcistických hororov), chvíľami sa to menilo na komédiu. Ale tak aby som len nekritizoval - herci ušli (malá vyzerala v niektorých momentoch naozaj "démonicky"), nakrútené je to výborne, efekty pekné, pár ľakačiek zafungovalo (ech, čakal som ich viac), takže neľutujem vyhodené peniaze. Nadšenie však ani omylom nehrozí. 7/10.(30.8.2012)

 • juta
  ***

  Nejprve by to chtělo nějakou inovaci a originalitu, protože podobných filmů je mnoho a tady nic nového nebylo. Jinak natočený to není zle, ale právě to, že tu není náznak originality a že se to tu občas táhlo, tak díky tomu film spadá do průměru.(10.10.2013)

 • J*A*S*M
  ***

  Průměrný vymítačský horor. Technicky je to moc fajn, slušní jsou i herci, ale stokrát omletý příběh nic navíc nenabízí. Židovský exorcista se navíc dojmologicky v určitých chvílích pohyboval na hraně parodie. Finále slabší a "zlou" atmosférou z traileru film nakonec bohužel nedisponuje. U no-name řemeslníka rutinéra by to nemrzelo, ale Bornedal má na víc.(29.12.2012)

 • swamp
  ****

  Docela příjemné hororové překvapení, které sice omílá už mnohokrát viděné, ale kvalitně dávkovaná atmosféra, sympatický Clyde a vyvedená dceruška snímek povyšují na docela kvalitní podívanou. דיבוק chce ven.. ]:->(6.1.2013)

 • - Závěrečná exorcistická scéna se natáčela v opuštěné psychiatrické léčebně Riverview, jejíž polorozpadlé budovy - kdysi místa strachu a paranoie - dodnes stojí v městě Coquitiam v Britské Kolumbii. Léčebna byla postavená roku 1913 a zavřena o 70 let později. (MikeCool)

 • - Démonův tajemný jazyk je ve skutečnosti polština. (MareT.)

 • - V roce 2004 vyšla v Los Angeles Times reportáž o muži, který údajně prodával originální Dybbukovu skříňku, jež způsobila každému z předchozích majitelů okamžiky nepředstavitelné hrůzy. Předmět nakonec zakoupil kurátor univerzitního muzea a začal zkoumat jeho minulost a neblahý vliv na její předchozí majitele. Pátrání ho přivedlo ke staré ženě, která přežila holocaust a po válce si přivezla zapečetěnou skříňku do Ameriky. (MikeCool)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace