Překvapivě snesitelné komediální drama, které by bez Ford Charouz asi nemohlo být natočeno. Neuvěřitelné kolik trapných reklam se objevuje v českém filmu.(17.2.2012)

Aaaa, cervena knihovna. Nastesti jsem byla na tu limonadu zrovna spravne naladena, takze me to naramne bavilo. Zdarily pokus namontovat k lovestory i otazky slepoty, homosexuality, narodnostnich mensin, pristehovalectvi, obavanych chorob a uzivani omamnych latek. Navic s notnou davkou vtipu. Vsichni herci byli vytecni, hlavne ma milovana Stasova, ktera utvorila s Vetchym nezapomenutelnou dvojici. I mladi to zvladli slusne, ackoli vydavat Macieje za Cikana bylo trochu moc a zpev by mel jeste pilovat. Vsechno dobre dopadlo a kodrcani se do Modranskeho biografu ani trochu nelituju.(25.4.2012)

No vida, a pak že v našich končinách nejde natočit vkusná tragikomedie s myšlenkou. Se scénářem problém nemám, to spíš na kameramanův styl ´postav stativ doprostřed místnosti a nehýbej s ním´ jsem si musel chvíli zvykat, a střihačovi podle mě také nějakou dobu trvalo, než se dostal do formy. Toť ovšem jen můj osobní náhled, je docela možné, že tomu vůbec nerozumím a jen si tu hraji na chytrolína. Čemu ale rozumím zcela určitě; citlivě vybrané hudbě skvěle podtrhující smutně humornou atmosféru příběhu, a podařenému castingu, ze kterého vzešly následující, pro mě nejpodstatnější skutečnosti. 1) Mladé a neznámé tváře nepůsobí trapně, naopak - jejich část příběhu je nejpoutavější. 2) Tváře známé a komerčně profláknuté tu nepůsobí jako kýčovité ozdoby na vánočním stromku, nýbrž jako prskavky, které se po delší odmlce opět podařilo někomu rozzářit. Příjemným překvapením kromě filmu samotného bylo i to, že sál se naplnil lidmi, po kterých jsem tentokrát neměl nutkání házet sedačky, a kteří sečkali na svých místech až do konce závěrečných titulků.(20.1.2012)

Dobrý podvečer, dovolte mi krátkou obhajobu tří hvězd, což považuji za průměr. V tomto případě je to hezký, takový lepší průměr. Ale nic víc. Milan Cieslar vyskočil ze škatulky televizního rejži a poprvé se pustil do lítého boje s romantickou komedií. A když nepočítáme pohádky a povídku s Donutilem, je to jeho první komedie vůbec. Nevyšla úplně zle, je však nutné si uvědomit, že množství jednotlivých "lásek" zde netvoří mozaiku příběhů, ale jen křoví ústřednímu páru. Děj filmu (i humor) je prvoplánový, jednoduchý, předvídatelný. Škoda. Přesto zvažuji přilepit ještě čtvrtou hvězdu - a to za dokonalou Anetu Krejčíkovou!! Neuvěřitelný talent. Mějte se neuvěřitelně - filmově :-) Woo.(26.1.2012)

• PinokKio

Další ze smutných komedií .. smutných proto, že se celou dobu není čemu zasmát a taky proto, že je škoda toho hereckého umu, který Balzerová, Stašová či Krejčíková na plátně předvádějí.(15.12.2012)