Andělé, zvlášť ti černí, nejsou bezpohlavní bytosti, protože umí plodit malé Maradony. To je zásadní poučení z tohoto snímku. Já jsem se tedy skvěle bavil při maminčiných metodách léčení homosexuality svého syna či tatínkově úžasně vzdorovitém podpantofláctví, ale ta dramatičtější linie příběhu mě nechávala poměrně chladným.(19.4.2014)

Je to zvláštní, ale určitě po více než roce jsem na plazmové placce na ČT1 zhlédl tento film, tentokrát podruhé. Ještě se mi nikdy nestalo, že bych po druhém zhlédnutí tak radikálně měnil své hodnocení. Z původních dvou na čtyři hvězdy. Inu, stalo se. Že by to dělala má mozková chemie nebo snad mé srdce tak měkne? Nějak se mi ten Maruščin příběh rozmrazil srdce.(15.1.2015)

Celkem jsem se bavil - nejvíce ve scénách s Vetchým a Stašovou, ale kdyby tam z cigoše nedělali anděla, bylo by to za 4(27.10.2012)

Vcelku zajimavý film, ve kterém má dějovou linii bohužel spousta postav, takže se zpočátku divák diví, jak spolu všichni souvisejí. Ubral bych některé postavy, které byly opravdu zbytečné a soustředil bych se pouze tak na dvě.(14.1.2015)

Velmi slušné drama s na české poměry nebývale květnatým příběhem nalákalo své diváky na zvučná herecká jména. Zamrzí, že Balzerová i Stašová mají značně vedlejší role. Herečky jejich kvalit by už konečně potřebovaly hlavní roli v kvalitním filmu. Ale kde nic není... Velmi příjemně mě překvapil výborný výkon Anety Krejčíkové, nijak mne nepřekvapil nanicovatý romský svůdník neherce Cymorka. A také musím dodat, že několikrát jsem se hlasitě zasmála.(4.5.2013)

• - Dědeček (Petr Nárožný) se s vnučkou Maruškou (Aneta Krejčíková) v televizi dívá na film Ostře sledované vlaky (1966). (Snorlax)

• - Eliška Balzerová prošla během natáčení tzv. „huličskou osvětou“, během které jí bylo předvedeno, jak se balí a správně drží joint. Jen místo mariuhany kouřila voňavý tabák. (Fenk)

• - Režisér Milan Cieslar podle svých slov chtěl navázat na snímek Duše jako kaviár (2004), který je jeho srdci velmi blízký. (Olík)