Magic of Belle Isle, The

• slovenský

Znova chuť žiť

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2012, 109 min

Neoriginální, citově a typy postav vykalkulovaný doják "á la Hallström", přesto tak příjemný, laskavý a krásný. Morganu Freemanovi stačí, aby "tam byl", ani nemusí nic hrát a člověk se hned cítí... nu, příjemně. Tohle slovo totiž zdaleka nejvíc vystihuje tenhle film. Jen si to vemte: máme tu venkov kdesi "na konci světa", dále zahořklého starého spisovatele na vozíčku, co pije z žalu nad smrtí své ženy, dále jsou tu sympatická postarší sousedka se třemi roztomilými holčičkami (tedy jedna z nich je už týnedžerka, co pohrdá svou matkou, než prozří), nechybí ani pejsek, je tu i retardovaný chlapec a to vše na pana zahořklého zapůsobí. Jak asi? Spousta klišé a mouder, tady ale smíchaných způsobem, který mě bavil a který uplynul bez zádrhelů. Rob Reiner zkrátka umí a i z mála dokáže uvařit hodně.(11.3.2014)

Rozvláčně nádherně příjemný romantický film. Krásně vyspělý příběh, skvělé zpracování. Morgan Freeman jakožto moudře "přiopilý" spisovatel naprosto dokonalý. Nicméně absolutním top pro mě v daném snímku byl výkon Virginie Madsen, krásně čistě zahraná role matky tří dcer, která prochází rozvodovým řízením a postupně se jakožto celá rodina sbližuje s hlavním hrdinou. Musím říct, že jsem se usmíval (ne smál, ale opravdu usmíval) po celou dobu daného filmu a zůstal v hlavě ještě nějakou tu chvíli poté. Netřeba velkých vizuálních kreací, stačí krásný příběh a velice příjemné obsazení a funguje to nádherně. Ode mě myslím zasloužené 4 hvězdičky (jedna hvězdička dolů za trochu až moc předvídatelný konec, nicméně to Vás v žádném případě nesmí od daného dílka odradit).(7.2.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $102,388Tržby Celosvetovo $123,000▐ Námet dobrý ale nemá to patričnú iskru, ktorá by dojala, Freeman to sám neutiahne. /40%/(6.12.2012)

[imdb: 6.6/10] | me: Krásne čistý a ľudský príbeh zasadený do pekného prostredia americkej vidieckej prírody pri ktorom si človek dokonalo oddýchne. Tento film má obrovskú charizmu a pôsobí blahodárne a ukľudňujúco. Morgan Freeman však tvorí 75% filmu a jeho prítomnosť vo filme je zárukou tej správnej atmosféry. Vrelo tento film odporúčam ďalej, pretože mne ulahodil ako po filmovej tak po ľudskej stránke. [4 *] If I ever had me a little girl, I guess I'd want her to be you. (4.10.2012)

taký milý plnotučný film ... Morgan výborný, džeky lemančiková stále dobre vyzerá, deti múdre a poslušné, jednoduchý ... možno predvídateľný príbeh ... ale ako mne to padlo vhod ... výborné :-)(10.9.2013)