The Magic of Belle Isle

Znova chuť žiť

Once More

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2012, 109 min

Tohle je ten film, který sice plyne pomalu a zdánlivě se v něm nic moc neděje, ale také se vám po několika minutách usadí na tváři příjemný úsměv. Že úsmĕv nezmizí si uvědomíte až při závěrečných titulcích. Na takové filmy je Rainer odborník a já jsem rád, že pořád točí .... Zatímco filmy, které vám dají pouze vizuální zážitek (a zapomenete na ně při cestě z kina) vydělávají desítky a stovky milionů, tenhle film byl rád, když se v návštĕvnosti přehoupl přes stotisícovou hranici ... co na to říct ...(5.12.2012)

Pohodová zálěžitost, ve který hraju sám sebe. Potěšilo mě hlavně zjištění, že Virginia Madsen už dobře deset let nestárne a furt je to nádherná ženská(31.10.2013)

Takový ten typ filmu "teď budeme všichni dvě hodiny šťastní", který má ale oproti konkurenci jednu velkou výhodu - Morgana Freemana v hlavní roli. To je také důvod, proč hodnotím čtyřmi hvězdami, ačkoliv některé dialogy působily strašně šroubovaně a představitelkám dcer většinou nešlo věřit ani nos mezi očima... Jestli hledáte tenhle typ filmu, zklamaní ale určitě nebudete....(26.9.2014)

Tenhle film je políčkem pro ty, kteří nevěří, že v Americe existuje bezpečné a krásné místo plné lidí, jež by se pro druhé rozdali. Magic of Belle Isle má skutečně jakési kouzlo a po všech těch amerických slaďárnách anebo akčňácích je to pohlazení po duši. Je o hledání inspirace, moci představivosti a přátelství. Prostě inteligentní snímek ze života, který se nedá žánrově úplně charakterizovat, ale je plný nejen krásných dialogů, ale i výborných monologů Morgana Freemana (jeho obsazení se ukázalo jako skutečně osvědčenou volbou..)(22.1.2013)

Po Flipped ďalšia pohodovka rozprávača Reinera, s geniálnym charizmatickým Marganom Freemanom, ktorý v pohode ťahá celý film. Veľmi milý, príjemný a "rodinný" film, ktorému bez mihnutia oka odpustím ten jemný pátos, pretože takéto filmy treba hľadať pomaly lupou. Oddychovka jak sviňa.(13.11.2012)

• - Během celého filmu má Monte (Morgan Freeman) ochrnutou i levou ruku, ale při závěrečné scéně objímá děvčata oběma rukama. (Nikki.Nikx)

• - Whiskey, ktorú popíja počas celého filmu Monte (Morgan Freeman), je Stranahans Colorado Whiskey. (MikaelSVK)

• - Snímka nesie aj viacero alternatívnych označení ako Summer at Dog Dave's, The Summer of Monte Wildhorn či The Third Act. (MikaelSVK)