poster

Zmrzlá zem

 • Česko

  Území mrazu

 • USA

  The Frozen Ground

 • Slovensko

  Zamrznutá zem

Životopisný / Historický / Krimi / Thriller

USA, 2013, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • korbitch22
  ****

  Kriminální dialogovka s perfektním prostředím, hodně dobrým obsazením a hlavně ctící opravdu skutečné události.Dlouho jsem se na film těšil a i přesto, že jsem čekal trošku akčnější průběh, na konci sem byl spokojenej jako už dlouho ne.Cage zase po dlouhéé době dokázal, že to v sobě pořád má, s Cusackova Hansena šel až mrazivý strach, takový cynický a zvrhlý bastard se jen tak nevidí a Cusack si z jeho ztvárněním poradil výtečně.Příběh sice nabídne minimum akce a přeci jen sem malinko doufal, že nabídne víc Hansenova řádění, ale o tom ten film není, díky bohu se nevěnuje vrahovi a sledování jeho zvrhlých činů ale věnuje se pocitům oběti a zoufalé snaze jednoho detektiva té oběti pomoci za každou cenu a udělat pořádně policejní práci.Za to před Walkerem smekám a jsem rád, že v dnešní době existuje ještě tvůrce, který celý film o masovém vrahovi nevěnuje pozornost masovému vrahovi, ale obětem a navíc úplně všem, kterým nakonec na konci filmu vzdá hold jejich popisem a informacemi o jejich nešťastném konci.Za to tvůrcům 1* přidám.Jinak jde o lehce nadprůměrnou kriminální dialogovku, která potěší prostředím a bezchybným hereckým obsazením, škoda je, že někomu prostě může film přijít nudný a nezajímavý, chápu takové diváky.Kdo ovšem trošku ocení snahu tvůrců a pochopí co bylo hlavním záměrem filmu, bude určitě nadmíru spokojený.Vlastně obyčejný film, který má důležitý smysl.80%.(7.10.2013)

 • Enšpígl
  ***

  Při sledování filmu jsem měl dojem, jako kdyby scénář psali obyvatelé Hovadova. V první třetině jsem se absolutně neorientoval v časových rovinách, nepochopil jsem jak Cindy Robertovi utekla (není spoiler, neboj se ) a vůbec, Cindy se chovala jak kráví vládkyně. Ono teda ani to policejní vyšetřování nebylo zrovna z výstavy inteligentních. Filmu nemůžu upřít docela vydařenou atmosféru, herci taky nejsou špatný, ale když je příběh natočen v duchu písně "blbství sem, blbství tam, nám už je to všechno jedno, nám už je to fuk." těžko z toho můžu být pif paf.(11.7.2014)

 • kareen
  ***

  Jasně, má to svoje mouchy, já osobně bych si do hlavních rolí vybrala jiné herce, John Cusack mi o hodně víc pasuje do různých romantických komedií a na obranu Nicolase Cage můžu jen konstatovat, že tu nepodává zas tak strašný výkon, jako v poslední době v jiných filmech, což jak uznáte, není zas tak velká chvála. A vysloveně mně vytočilo chování manželky policisty Jacka, která mu ztropí velkou scénu ohledně jeho angažovanosti v případu a půl hodiny nato už mu bez viditelné příčiny udělá proslov, jak moc za ním stojí a jak je jeho práce důležitá. To je tak otřepané hollywoodské klišé, až to bolí. Na druhou stranu je to velmi slušná kriminálka, která víc než na akci a efektní scény sází na ponurou atmosféru a postupně budované napětí a navíc se mi tu překvapivě moc líbil výkon Vanessy Hudgens, která mi tím dokázala, že pokud se vymaní z područí různých teenagerovských blbinek, může z ní být docela dobrá herečka.(28.10.2013)

 • Xmilden
  **

  Průměrný krimithiller, ve kterém nás po delší době ubezpečil Nic Cage že hrát ještě zcela nezapomněl. Bohužel film mě přišel poměrně zmatený a delší čas jsem se nedokázal do příběhu ponořit. Ani poté sice nepřišel žádný mega zázrak, ale oceňuji určitou autenticitu situací, kdy si postavy aspoň nehrajou na něco co nejsou. V. A. Hudgens podává téměř zrůdně špatný výkon. 50%(11.10.2013)

 • Botič
  ***

  Pro diváka zmlsaného Fincherovým Zodiacem je The Frozen Ground jen rutinním filmem na sobotní večer, který nespasí ani Vanessa Anne Hudgens v negližé. Zamrzí snad jen účast Radhy Mitchell, která se pomalu ale jistě zabydluje v rolích hodných a milujících manželek, což je posun, který mi k buchtě bojující s démony v Silent Hillu a nemrtvými v The Crazies, vůbec nesedí.(1.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace