Zmrzlá zem

The Frozen Ground

Zamrznutá zem

Životopisný / Historický / Krimi / Thriller

USA, 2013, 101 min

Film studený jak Aljaška sama a přesto v podstatě úderný a na jisté úrovni. Je třeba mu v první řadě odpustit fakt, že v některých potenciálních chvílích se kecá na úkor dění, což tak trochu nahrává stereotypu. Přesvědčivé duo Cusack-Cage však sklízí u mě ovace díky velkým sympatiím. Finále přiměřeně graduje a emotivní výslech Hansena je třešničkou na dortu. Rutinní thriller, avšak v některých aspektech překvapivý. 65%(23.9.2013)

• honajz

Magor někde u Aljašky unáší holky, znásilní, zabije. Polda s traumatem po něm jde a má jen jednu svědkyni, protože magor je jinak vážený občan. Celou dobu jsem čekal nějaké ozvláštnění, vykolejení z rutinní jízdy miliónkrát vyježděnými kolejemi, ale nic nepřišlo. Nic, co by člověka donutilo nadskočit překvapením na sedačce. Všechno v jedné lajně a jedině zimní atmosféra tomu dodává nějaký feeling. Jenže ten máte i v Insomnii, ta však navíc pracuje s určitými zlomy ve vyprávění a nejednoznačnou postavou policajta. Tohle je prostě jen standardní kriminální thriller na tak provařené téma, až bolí. Všechny ty pokusy o prvky sociologie a rodinných motivů jsou tady pak navíc a působí jako pěst na oko. Je to podle skutečné události a v závěru defilují fotky všech zavražděných dívek - je to smutné, je to šílené, ale film má používat filmařské prostředky. Tenhle prostě od začátku jede pořád ve stejné lince, nikam nevybočuje, ničím nepřekvapuje.(27.8.2013)

Kriminální dialogovka s perfektním prostředím, hodně dobrým obsazením a hlavně ctící opravdu skutečné události.Dlouho jsem se na film těšil a i přesto, že jsem čekal trošku akčnější průběh, na konci sem byl spokojenej jako už dlouho ne.Cage zase po dlouhéé době dokázal, že to v sobě pořád má, s Cusackova Hansena šel až mrazivý strach, takový cynický a zvrhlý bastard se jen tak nevidí a Cusack si z jeho ztvárněním poradil výtečně.Příběh sice nabídne minimum akce a přeci jen sem malinko doufal, že nabídne víc Hansenova řádění, ale o tom ten film není, díky bohu se nevěnuje vrahovi a sledování jeho zvrhlých činů ale věnuje se pocitům oběti a zoufalé snaze jednoho detektiva té oběti pomoci za každou cenu a udělat pořádně policejní práci.Za to před Walkerem smekám a jsem rád, že v dnešní době existuje ještě tvůrce, který celý film o masovém vrahovi nevěnuje pozornost masovému vrahovi, ale obětem a navíc úplně všem, kterým nakonec na konci filmu vzdá hold jejich popisem a informacemi o jejich nešťastném konci.Za to tvůrcům 1* přidám.Jinak jde o lehce nadprůměrnou kriminální dialogovku, která potěší prostředím a bezchybným hereckým obsazením, škoda je, že někomu prostě může film přijít nudný a nezajímavý, chápu takové diváky.Kdo ovšem trošku ocení snahu tvůrců a pochopí co bylo hlavním záměrem filmu, bude určitě nadmíru spokojený.Vlastně obyčejný film, který má důležitý smysl.80%.(7.10.2013)

• hirnlego

Pomozte mi, prosím, on mě chce zabít, jak je to možný, vždyť jsem jenom asi desetkrát utekla policejní ochraně, já blbá špína. Smradlavě americký 1,5*. Aspoň John "0 mimických svalů" Cusack nepatrně roztomilej... ani ne magor nebo psychopat, ale prostě z něj táhne takový chladný mdlý zlo. V nějaký dobrý záporný roli (náznak v Mapy ke hvězdám) by to mohlo bejt docela příjemný.(17.5.2015)

Klasický krimi thriller modernej doby so scenárom podľa skutočnej udalosti. Síce som od nadšenia neskákal na stoličke, ani mi film neochromil moje zmysly, dokonca by sa tu našlo aj pár nudnejších miest, v ktorých tempo ide rapídne dolu, ale všetko je vynahradené perfektným prostredím a výborným hereckým duetom: Cage-Cusack. Myslím, že nadpriemer si tento snímok zaslúži. 70/100(6.9.2015)