Zmrzlá zem

The Frozen Ground

Zamrznutá zem

Životopisný / Historický / Krimi / Thriller

USA, 2013, 101 min

Hudba je najlepšou zložkou filmu. To ostatné je len priemernou ukážkou kriminálneho príbehu, hoci potenciál tu bol.(28.9.2013)

Pro diváka zmlsaného Fincherovým Zodiacem je The Frozen Ground jen rutinním filmem na sobotní večer, který nespasí ani Vanessa Anne Hudgens v negližé. Zamrzí snad jen účast Radhy Mitchell, která se pomalu ale jistě zabydluje v rolích hodných a milujících manželek, což je posun, který mi k buchtě bojující s démony v Silent Hillu a nemrtvými v The Crazies, vůbec nesedí.(1.9.2013)

Mně se líbí Bob ... ale těm loveným holkám s řetězem na krku se až tak moc líbit nemusí. To celkem chápu. Nicméně jako krimi to má i nějaké to napětí a to přesto, že úchylný lovec je znám od začátku a detektivovi se původně zase až tak moc detektivovat nechce. Není to sice žádný zázrak, ale kdyby všechny průměrné filmy vypadaly přibližně takhle, tak by se s nimi nezabíjel čas zase až tak špatně. Že ano, Bobe?(15.3.2014)

Konečne niečo poriadne od Disneyho, tá Vanessa Hudgens. Po nepozerateľnom High School Muzikále sa mi už páčila v Spring Breakers a teraz opäť. Má niečo do seba, dobre sa na ňu pozerá, herecky skorej priemer ale zlé to tiež úplne neni. V jednej scéne dokonca prehrala Cagea :) Aj tak ho mám rád. Na hercoch vlastne stojí celý Frozen Ground, na dobrom castingu a perfektnom Cusackovi a preto tomu dávam štyri. Aj keď nejde o nič nové, niektoré dialógy sú strašne papierové a pátosom sa nešetrilo. Zo sympatií(5.9.2013)

Ako na húpačke. Že sa dožijem filmu, v ktorom bude Cusack sterilnejší ako Cage, som vážne nečakal - i keď to je podmienkou dobre zahranej role. Celá zápletka je pomerne tuctová, no vďaka prekvapivo slušným výkonom a prostrediu zamrznutej Aljašky to má niečo do seba. Chýbal len kúsok, aby z toho bol skutočne skvelý kriminálny thriller. A Cage je tu vskutku až podozrivo dobrý.(2.1.2014)