poster

Zmrzlá zem

 • Česko

  Území mrazu

 • USA

  The Frozen Ground

 • Slovensko

  Zamrznutá zem

Životopisný / Historický / Krimi / Thriller

USA, 2013, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Nicolas Cage mě baví. Jeho filmy nejsou nejhorší, je jich hodně, mají zajímavé nápady, ale často jim chybí něco, na co bych si za měsíc vzpomněl a řek bych si, že natočení toho filmu opravdu za něco stálo. Všecko jsou to takové průměrné dojáky s dobrými nápady, klasickým Nicolasem, ale průměrným zpracováním. Zmrzlá zem mohla být skvělý, atmosférický thriller. Nedávno jsem viděl Zmizení a to bylo přesně takové. Napětí nemělo chybu po celé dvě a půl hodiny. Tady ale celou hodinu a půl chybělo. Jediná opravdu zajímavá scéna se dostavila na konci filmu, kdy jsem zjistil, že vše je podle pravdy. Proto také nakonec tři hvězdy.(27.11.2013)

 • kareen
  ***

  Jasně, má to svoje mouchy, já osobně bych si do hlavních rolí vybrala jiné herce, John Cusack mi o hodně víc pasuje do různých romantických komedií a na obranu Nicolase Cage můžu jen konstatovat, že tu nepodává zas tak strašný výkon, jako v poslední době v jiných filmech, což jak uznáte, není zas tak velká chvála. A vysloveně mně vytočilo chování manželky policisty Jacka, která mu ztropí velkou scénu ohledně jeho angažovanosti v případu a půl hodiny nato už mu bez viditelné příčiny udělá proslov, jak moc za ním stojí a jak je jeho práce důležitá. To je tak otřepané hollywoodské klišé, až to bolí. Na druhou stranu je to velmi slušná kriminálka, která víc než na akci a efektní scény sází na ponurou atmosféru a postupně budované napětí a navíc se mi tu překvapivě moc líbil výkon Vanessy Hudgens, která mi tím dokázala, že pokud se vymaní z područí různých teenagerovských blbinek, může z ní být docela dobrá herečka.(28.10.2013)

 • PauloZ
  ****

  Nejsem zastáncem škatulkování herců, abych pálil dvě * jen proto, že někde hraje Frnda Okatá. Obecně ale nemám problém ani s jedních z hlavních tahounů. Takže po herecké stránce si pánové odvedli svůj "standard", přičemž Cage umí zahrát víc a Cusack nedostal vlastně ani moc prostoru, vyjma závěru a to byť škoda. Jako celek obstojné, mrazivé, napínavé, atmosférické a nelítostné. Jenže stejně tomu chybí kapka režisérského umu, aby to vytáhla do pořádné, mrazivě sžíravé podívané, protože z tohohle skutečného příběhu by šlo vytřískat víc. Nelítostná zima a sníh by šel pořádně využít v režisérův prospěch a Cusackova role měla být charakternější. Minimálně to mohlo dopadnou podobně jako Cageovích 8mm a Cusackova Identita. I přes tu kritiku ale poštědřím 4*, protože 3* mi přijdou málo, bavil jsem se a závěr s titulkovým dojezd je velmi vlezlý. 3,75*(30.10.2013)

 • eLeR
  ***

  Mne tam niečo podstatné chýbalo, aby som hodnotila vyššie.(26.5.2014)

 • tron
  **

  Zaujímavé zločiny a zaujímavé prostredie, v ktorom k nim dochádzalo, ale tým ho hasne. Celé to vyzerá značne podvyživene resp. televízne, scenár nie je žiadny zázrak a ak je niekto otravnejší, než Vanessa Hudgens, tak potom už len bohužiaľ ústredná dvojka súperov Cage/Cusack. Poteší obskúrny kasting (Radha Mitchell, Dean Norris, Kevin Dunn...), ale iba trochu a nikto z hercov sa týmto prúserom veru chváliť nebude.(9.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace