Grimm

• USA Grimm
Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy
USA, (2011–2017), 95 h 40 min (Minutáž: 42–60 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Elizabeth Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno (více)

Série(6) / Epizody(123)

Recenze uživatele Madsbender k tomuto seriálu (1)

Grimm (2011)

Tento seriál si ma hneď od začiatku odchytil nabok a názorne mi ukázal, že ma toto bude baviť. A je to tak! Celkom obyčajné prípady sa pod náporom mysteriózna a veľkého vplyvu fantasy menia na zaujímavú látku, ktorá keď vás chytí, dokáže si vás nadlho udržať, čo sa mi v poslednej dobe až tak často nestáva. Nové spracovanie starých príbehov a rozprávkových postáv v súčasnej solídnej detektívke má veľký potenciál, a po 10 zhliadnutých dieloch nemôžem tvrdiť, že by sa čaro začalo vytrácať. Len sa bojím, že to bude už za chvíľu tými príšerami a bájnymi bytosťami preplnené, ale zdá sa, že si toto riziko tvorcovia uvedomujú, keď nechajú v 10. časti Nickovho černošského partnera povedať, citujem, "tohle město je čím dál podivnější". Zatiaľ si dobre vedie aj bočná linka, ktorá sleduje Nicka a jeho postupné ponáranie sa do sveta, o ktorom donedávna nevedel, že doňho patrí. Mýtické bytosti pred ním majú oprávnený strach zmiešaný s rešpektom a odporom, a konečne sa snaží využívať ako pravý Grimm, no zároveň čestný policajt tento fakt vo svoj prospech (a občas to bez jeho zavinenia pôsobí humorné situácie). Inak osobne som si okrem Nicka a jeho vlčieho priateľa obľúbil aj toho Číňana so svojským zmyslom pre humor a dobrými hláškami. P.S.: Ono je to vlastne také blbé, až je to zábavné. Ale to je len jedna objektívne-subjektívna poznámka pre autora. 1. séria 65% // 2. séria 65% ()