Za hranicemi

Gränsen

Beyond the Border

Drama / Válečný

Švédsko, 2011, 122 min

Príbeh skupiny švédskych vojakov v čase 2. sv. vojny, ktorí sa dostali za líniu hraníc s okupovaným Nórskom.(31.8.2011)

• ghatos

Slavný švédský odboj v 6 lidech proti německé invazi 10 vojáků. Hodně fraškoidní "veledrama" s patriotickým nádechem. 35%.(29.2.2012)

Druhá světová válka z jiného pohledu, ze zasněžených plání švédsko-norské hranice. Kdy Němci se snaží válku se Švédy vyprovokovat, švédské velení o to nestojí, ale obyčejní vojáci na hranici se bránit musí a proto se stávájí svým nadřízeným trnem v oku. Proto tak musí čelit nejen Němcům, ale i odstřelovačům z vlastních řad. Drsný film, který se krve a krutosti nebojí.(8.2.2012)

Parádní válečné drama z pohledu švédským jednotek. Snímek je napínavý, dobře natočený a záverečná akční scéna je dobré vyvrcholení celého filmu.(15.2.2012)

Ač mi zuby zimou tolik necvakaly a určitě by se dalo pár věcí snímku vytknout, tak stojí se na Gränsen podívat. Pěkné syrové válečné drama z pohraničního prostředí, které rozhodně neskončí tak, jak by jste si představovali.(28.9.2012)