poster

Venku

 • Slovensko

  Venku

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2011, 79 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rhed
  ***

  Fakt mě rozesmála arestantka Linda. Po výstupu měla dluh tři sta litrů, o kterém prohlásila, že je to víceméně muška. Ze všeho nejdříve ji zajímaly nové kozy za šedesát litrů v akci a vybělení zubů. Není divu, že se do roka dluh rozrostl na půl melounu. Chudák ten obtloustlý divíšek, který se s Lindou zasnoubil a plánoval sňatek ve Španělsku. Také ovšem není vyloučeno, že stárnu a nerozumím tomu.(17.7.2015)

 • Booker
  ***

  v pohodě.(17.11.2011)

 • swamp
  ***

  Na celovečerní debut poměrně slušné. Škoda některých zbytečností, které se mohly odbourat či dotvořit. Distributor nám zde prezentuje časosběrný dokument, ale připadá mi, že natáčení moc dlouho netrvalo - ve srovnání se skvělou Třeštíkovou to je prakticky krátkometrážní snímek. Každopádně se nějakou dobu natáčelo, ale prakticky chybí časové popisky, takže si divák moc nemůže jednotlivé střípky přiřadit k časové ose, protože ani z rozhovorů nevyplývá, kdy se odehrávají. Technicky mi trochu vadilo občasné objevení se mikrofonu v záběru a podobné, troufnu si říci začátečnické, minely. Vzhledem k názvu dokumentu mi přijde zarážející, že jednoho ze tří "vězňů" vůbec 'venku' neuvidíme. Jinak příběhy měly různou úroveň - ovšem na Reného již zmíněné Třeštíkové to nemá ani zdaleka. Osud fetky Lindy byl zajímavý především v tom, že se jedná o sympatickou slečnu, které opravdu fandíte v tom, aby svůj život zvládla. Tomáše pak sledujeme pouze a jen ve vězení, protože se odtud nedostane, jen si žádá o podmínečné propuštění. Příběh Mirka mi pak přijde nejlepší, protože má nejhorší povahu. Působil na mě jako hloupější člověk, který je zároveň vypočítavý vychcánek, což je příšerně nebezpečná kombinace. Postupně ho vidíme tuším se třemi různými přítelkyněmi, přičemž ty už mají děti. A podílení Mirka na jejich výchově je to, co bylo na dokumentu nejzajímavější. Choval se naprosto odporně a mně - přestože ještě nejsem rodič - se z toho opravdu zvedal kufr. Shrnuto - podtrženo - příjemný, lehce nadprůměrný dokument.(21.12.2011)

 • sator
  ****

  Napínavé a dobře natočené, držel jsem jim celou dobu palce.. a držím dál...Vytknul bych horší kvalitu zvuku a informace o čase...(7.9.2014)

 • svorad
  ***

  Škoda krátkého sledovacího období. Retrospektiva z hlediska pěti let by byla asi zajímavější.(30.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace