Já, padouch 2

• slovenský

Ja, zloduch 2

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 98 min

Škoda, že film nezůstal u toho špionění víc, Gruovy vztahové trable mi připadaly míň nosné. Uvidíme podruhé. ;-)(14.5.2014)

Najzábavnejší animák široko-ďaleko, zďaleka najlepší za rok 2013. Uragán nápadov, gagov a fungujúcich emócií. Fantastické finále s prestrelkou v záplavách červeného slizu, ktorá schová dospelé akčné filmy do vrecka.(26.1.2014)

Objektivně asi tak za tři, jenže když já se v kině tak skvěle bavila. Mimoni táhnou celý film, vše kolem je jen nutná výplň. Já, padouch 2 vlastně nic nového oproti předchozímu dílu nenabízí, jakmile Mimoni na chvíli zmizí ze scény, tak člověk nějakému příběhu absolutně nevěnuje pozornost a jen čeká, kdy se zase Mimoni objeví. Tohle určitě nebude stačit všem, ale já jsem měla opravdu záchvaty smíchu, pro mě jsou to asi nejzábavnější animované postavičky vůbec a moc se těším na jejich samostatný film, věřím, že bych se totiž klidně dokázala dívat hodinu a půl na to, jak se prochází lesem. Už chci mít doma DVD.(5.7.2013)

Já ty miniony prostě miluju. Jednička sice byla skvělá, ale dvojka mi přišla zábavnější, nenudila mě, navíc minioni dostali více prostoru, takže si rozhodně nemůžu stěžovat. Skvělý soundtrack, výborná animace. 4* jestli mi někdo jako dárek dá pár (živých) minionů, budu ho nadosmrti milovat.(1.11.2013)

Ja chcem svoju vlastnú armádu žltých mimoňov! To by boli skutočne skvelí pomocníci na nezaplatenie! .. A druhý diel dobrodružstiev zloducha/hrdiny Grua vôbec nesklamal. Stále si udržuje pomerne vysokú latku v rámci svojho žánru, stále divákov zásobuje hŕbou originality, humoru i dojímavých scén. Stále vie pobaviť malých aj veľkých, stále sa snaží vyvarovať klišovitosti, čo sa mu po väčšinu času úspešné darí a čo je hlavné - stále ma vie skvelo pobaviť!(14.5.2014)

• - Mimoně dabují samotní režiséři. Ti mluví španělsky, italsky, francouzsky i anglicky. V českém dabingu propůjčil mimoňům svůj hlas režisér českého znění Zdeněk Štěpán, stejně jako v předcházejícím díle. (prochy95)

• - Původně měl hlavního padoucha namluvit Javier Bardem, později ale z projektu vypadl. (Freshoun)

• - Jeden z mimoňů vysává a následně otevírá dveře, které se otevřou dovnitř. Později, když Gru sedí na verandě a Agnes vychází ven s deštníkem, dveře jsou otevřeny směrem ven. (Mrs.Blue)