Já, padouch 2

• slovenský

Ja, zloduch 2

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 98 min

Druhý Padouch se povedl, ale mám určitou obavu o případný třetí díl, protože s větším rozpočtem (i ambicemi) a snahou o přehršli vtípků téměř za každou cenu se jaksi vytratil příběh. V tomhle žánru netřeba trvat na nějaké originalitě, ale aspoň rámcově by "to" smysl dávat mělo. Kjůt Agnes, láskyplná týnka Margo a zoufale jen do počtu jsoucí Edith, budují s naprosto tradičním způsobem praštěnou agentkou Wildeovou sice prostinkou, ale aspoň nějakou zápletku z ranku rodinné zábavy, takže potud dejme tomu. Ale to hlavní, a sice hledání padoucha (ne Padoucha), je opravdu jen sled izolovaně vtipných scének. "Problém" je ovšem v tom, že jsou - samozřejmě hlavně díky Minionům a jejich z x jazyků i nejazyků spatlané řeči - většinou buď hodně srandovní nebo stojí za pozornost z hlediska akčního a parodického. World War Z, ale i Star Wars: Epizoda 2, jsou v některých záběrech naprosto evidentní. Autoři se nicméně na dnes už kultovní Miniony (ano, kultovní, vezměte si ta kvanta "emotikonů", vlastní krátké filmy a zřejmě i připravovaný film vlastní) evidentně spoléhají víc než je zdrávo. A jelikož nechat vedlejší postavičky, aby vykompenzovaly nedostatky toho, co chybí v základní výbavě, je nefér, nemůže Despicable Me 2 dostat víc než jednička, i když asi u nás v rodině nebudeme ode dneška říkat "zmrzlina", ale "gelato";) 70%(6.11.2013)

První film jsem neviděl, tenhle jsem kvůli okolnostem viděl s českým dabingem (kterej je mimochodem fakt parádní) a do toho mě jímá jemná kopřivka, když někde vidím tu bandu nepříliš humorných žluých tic taců. Ale u taj se mi to fakt docela líbilo. Napravenej padouch, co vychovává malý holčičky a je najatej protipadoušskou organizací, co zastupuje mírně sadomasochozní agentka s hlasem Veroniky Žilkové... Spousta gagů je dobrých (ačkoliv ty s mimoni jsou asi tak o dva řády horší, než bych po tom všeobecném bláznění čekal) a i přes šablonovitý děj tu fungují emoce a finále, krásně jedoucí na vlně palby, kde krev nahrazuje marmeláda, je taky super. Jediné mínusy jsou tu tak v ději samém, kterej je prostě docela slabej.(27.7.2015)

Parádní podívaná! Opravdu jsem nečekal, že se mi to bude nějak zvlášť líbit a že se budu tolik smát. Velmi milé překvapení. 7/10(30.11.2013)

Oscar 2 nominace: Nejlepší animovaný film, Píseň - "Happy"(21.2.2014)

• playboxguest

Jedničku držela nad vodou roztomilost dětských hrdinek, jenomže ta je s dvojkou ta tam a pokračování je tak jen dalším z mnoha animáků určených příběhem i dětinským humorem jen pro opravdu malé a nejmenší diváky. Gru mi byl taky o něco bližší v jedničce, tady je na tom, co se mnou chované sympatie týče, asi doslova ruku v ruce se svým lidským dabérem, kterého ve filmech přežiju, ale neskáču zrovna do výšky radostí, že v nich hraje. A největší kámen úrazu jsou tady pro mě právě kdekým milovaní žluťasové, protože jak se ti začnou po obrazovce všelijak tetelit, trpím a zavírám raději oči. Jediný faktor, který mě udržel u tohohle animáku až do závěrečných titulků (ale měla jsem co dělat), je 3Dčko: ***** které se tentokrát zase nad míru povedlo a je vidět, že si technici s filmem pro účely 3D projekcí opravdu vyhráli. Prostorovost i vzdálenost je znát, z telky něco vyskakuje a čouhá co chvilku, prostě radost pohledět. Jen škoda, že se to samé nedá říct i o filmu. 40%(23.10.2013)

• - Mimoně dabují samotní režiséři. Ti mluví španělsky, italsky, francouzsky i anglicky. V českém dabingu propůjčil mimoňům svůj hlas režisér českého znění Zdeněk Štěpán, stejně jako v předcházejícím díle. (prochy95)

• - Původně měl hlavního padoucha namluvit Javier Bardem, později ale z projektu vypadl. (Freshoun)

• - Na pracovní stanici Dr. Nefaria jsou připevněné fotky, na kterých je možné vidět Dr. Nefaria na pláži. Tento obrázek měl Gru nastavený jako pozadí svého mobilního telefonu v prvním filmu. (MultiTobi)