Já, padouch 2

• slovenský

Ja, zloduch 2

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 98 min

Druhý Padouch se povedl, ale mám určitou obavu o případný třetí díl, protože s větším rozpočtem (i ambicemi) a snahou o přehršli vtípků téměř za každou cenu se jaksi vytratil příběh. V tomhle žánru netřeba trvat na nějaké originalitě, ale aspoň rámcově by "to" smysl dávat mělo. Kjůt Agnes, láskyplná týnka Margo a zoufale jen do počtu jsoucí Edith, budují s naprosto tradičním způsobem praštěnou agentkou Wildeovou sice prostinkou, ale aspoň nějakou zápletku z ranku rodinné zábavy, takže potud dejme tomu. Ale to hlavní, a sice hledání padoucha (ne Padoucha), je opravdu jen sled izolovaně vtipných scének. "Problém" je ovšem v tom, že jsou - samozřejmě hlavně díky Minionům a jejich z x jazyků i nejazyků spatlané řeči - většinou buď hodně srandovní nebo stojí za pozornost z hlediska akčního a parodického. World War Z, ale i Star Wars: Epizoda 2, jsou v některých záběrech naprosto evidentní. Autoři se nicméně na dnes už kultovní Miniony (ano, kultovní, vezměte si ta kvanta "emotikonů", vlastní krátké filmy a zřejmě i připravovaný film vlastní) evidentně spoléhají víc než je zdrávo. A jelikož nechat vedlejší postavičky, aby vykompenzovaly nedostatky toho, co chybí v základní výbavě, je nefér, nemůže Despicable Me 2 dostat víc než jednička, i když asi u nás v rodině nebudeme ode dneška říkat "zmrzlina", ale "gelato";) 70%(6.11.2013)

Nejlepší byla ta kindrvajíčka. Bez nich by to bylo jako Laurel bez Hardyho, jako Abbott bez Costella, jako Procter bez Gambla nebo jako Ren bez tý debilní kočky, co nalepuje soply pod stůl a sbírá náplasti od roku 62. Celé je to lehce špionážní, jinak docela veselé, složené z neustálých gagů zmíněných kindrvajíček. Ta k srdci přilnou více, než kterákoliv jiná hlavní postava a příběh tak postrádá hlavního hrdinu. Záporák El Macho byl bezkonkurenčně nejlépe napsaná figura. Pro děcka pestrobarevný úlet do fantazie, pro dospělého velmi, ale opravdu velmi mírná zívačka. Dobrý animovaný film.(4.7.2013)

"eh ...lecoli etu..nakere ni tu..u lea lori tu neka tore la la..spoďáry ... Te amo spoďáry!" Začala jsem úryvkem mimoňské pesničky, která rozesmála asi nejvíc. Já myslím, že tady máme další fenomén v podobě žlutých tiktaků se svéráznými nápady. Nikdy se nenaštvou a když, tak ze všeho hned vymyslí nějakou blbinu a rozhihňají se způsobem, že se doma smějem všichni. "zadek, hahahahaha" "pšššš" "hahahaha, velezadek, hahahaha" Stejně jako první díl i ten druhý přináší originální scény, co obraz to vtipná perla. Gru se snaží dohlížet na zaláskovanou Margo, zároveň mít v merku zákeřného padoucha Eduarda a dostat zpět své zmizelé tiktaky. Díky své bojové slepici se ale protřelý mexický malvado rozhodně vzdát nechce!(28.11.2014)

Škoda, že si tvůrci nepohráli s názvem a film se nejmenuje nějak jako Já, špion nebo tak podobně, protože Gru už padouchem není... Pokud tedy zrovna v depresi netruchlí pro ztracenou lásku, kdy ale scénář spíše než na černohumornou notu zahraje na tu dojemnou (a jde mu to). No, je to tak, "hrdina" se stal hrdinou bez uvozovek, ale když na tuto hru přistoupíte, bude vás bavit podobně jako v prvním dílu. Akorát to kouzlo originality je jaksi fuč. Já, padouch 2 zdařile paroduje nejen, ale hlavně špionážní žánr a místy přímo neodolatelně voní starým dobrým filmově dobrodružným brakem. A začíná naprosto úchvatnou scénou, za kterou by se nemusela stydět žádná bondovka či marvelovka. Na druhou stranu ale musí film co nejvíce myslet i na dětské publikum, což dělá na můj vkus možná až moc okatě, infantilně, a také ta romantická podzápletka není vůbec můj šálek čaje. Gru ale výborný, z holčiček dostala největší prostor roztomilá Agnes, což je jedině dobře... Jen postava agenty Wildeové mohla být méně ztřeštěná a místy až otravná. Český dabing ale na jedničku s hvězdičkou, vivat Jiří Lábus, animáky nám jdou! Tři a půl hvězdy.(15.7.2013)

Já, padouch 2 = Já, Mimoň 1! "Oddaní přisluhovači" s vizáží žlutých tic taců si to definitivně urvali pro sebe, jejich nekonečně přívaly gagů rozechvějí bránici jako když Jimi Hendrix udeří do strun kytary. Příběh vaří z vody, ale já se většinu filmu fakt bavil, takže mimoňovské tři hvězdičky :) 76 miliónů dolarů(rozpočet)/906 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.10.2013)