Já, padouch 2

Ja, zloduch 2

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 98 min

• LIVINGDEAD

Pěkná grafika, ale jinak blbost a NUDA!(19.10.2013)

Áááá, překvapení =) Druhý díl je mnohem lepší než ten první, mimoni excelují až nad hranici možností a děj mě zaujal daleko více.(6.11.2013)

Rozpočet $76miliónovTržby USA $368,061,265Tržby Celosvetovo $974,758,842Tržby za predaj Blu-ray v USA $112,651,343 //počet predaných kusov 5,654,417Tržby za predaj DVD v USA $119,388,441 //počet predaných kusov 7,534,068║ za málo peňazí veľa muziky, je to fakt sila ostatné animačné štúdia potrebujú dvakrát také rozpočty ako tento počin a aj tak im to v komerčnom merítku nie je moc platné, pokračovanie nezaostáva ničím za predchodcom a ešte viac nám ponúkne uletených Minionov, dokonca fialový zombii Minioni dávajú na prdel ubehaným zombii zo Svetovej vojny Z, zábavnosťou to krásne srší, animačne skvelá práca, tradične podarený Slovenský dabing, len o niečo málo viac ma tento rok 2013 dostali Krúdovci /videl v kine 3D verziu: 95%/ __moja recenzia(2.8.2013)

Škoda, že si tvůrci nepohráli s názvem a film se nejmenuje nějak jako Já, špion nebo tak podobně, protože Gru už padouchem není... Pokud tedy zrovna v depresi netruchlí pro ztracenou lásku, kdy ale scénář spíše než na černohumornou notu zahraje na tu dojemnou (a jde mu to). No, je to tak, "hrdina" se stal hrdinou bez uvozovek, ale když na tuto hru přistoupíte, bude vás bavit podobně jako v prvním dílu. Akorát to kouzlo originality je jaksi fuč. Já, padouch 2 zdařile paroduje nejen, ale hlavně špionážní žánr a místy přímo neodolatelně voní starým dobrým filmově dobrodružným brakem. A začíná naprosto úchvatnou scénou, za kterou by se nemusela stydět žádná bondovka či marvelovka. Na druhou stranu ale musí film co nejvíce myslet i na dětské publikum, což dělá na můj vkus možná až moc okatě, infantilně, a také ta romantická podzápletka není vůbec můj šálek čaje. Gru ale výborný, z holčiček dostala největší prostor roztomilá Agnes, což je jedině dobře... Jen postava agenty Wildeové mohla být méně ztřeštěná a místy až otravná. Český dabing ale na jedničku s hvězdičkou, vivat Jiří Lábus, animáky nám jdou! Tři a půl hvězdy.(15.7.2013)

Objektivně asi tak za tři, jenže když já se v kině tak skvěle bavila. Mimoni táhnou celý film, vše kolem je jen nutná výplň. Já, padouch 2 vlastně nic nového oproti předchozímu dílu nenabízí, jakmile Mimoni na chvíli zmizí ze scény, tak člověk nějakému příběhu absolutně nevěnuje pozornost a jen čeká, kdy se zase Mimoni objeví. Tohle určitě nebude stačit všem, ale já jsem měla opravdu záchvaty smíchu, pro mě jsou to asi nejzábavnější animované postavičky vůbec a moc se těším na jejich samostatný film, věřím, že bych se totiž klidně dokázala dívat hodinu a půl na to, jak se prochází lesem. Už chci mít doma DVD.(5.7.2013)