Já, padouch 2

• slovenský

Ja, zloduch 2

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 98 min

Ve druhém díle dostávají větší prostor mimoňi a je to určitě znát. Legrace je tím pádem více, což u těchto animáků pro celou rodinu oceňuji nejvíce. Gru řeší lásku a s ní spojené trampoty. Děj se na první pohled jeví trošku fádně, ale tvůrci jsou hračičkové a tak výsledek jakékoliv scény prakticky nelze dopředu odhadnout. Zatímco Pixar je dětský až hrůza a vystál už solidní díru z toho opakovaného přešlapování na místě. Jiné animované studia umí natočit hodně solidní zábavu pro dospělé.(19.11.2013)

Škoda, že si tvůrci nepohráli s názvem a film se nejmenuje nějak jako Já, špion nebo tak podobně, protože Gru už padouchem není... Pokud tedy zrovna v depresi netruchlí pro ztracenou lásku, kdy ale scénář spíše než na černohumornou notu zahraje na tu dojemnou (a jde mu to). No, je to tak, "hrdina" se stal hrdinou bez uvozovek, ale když na tuto hru přistoupíte, bude vás bavit podobně jako v prvním dílu. Akorát to kouzlo originality je jaksi fuč. Já, padouch 2 zdařile paroduje nejen, ale hlavně špionážní žánr a místy přímo neodolatelně voní starým dobrým filmově dobrodružným brakem. A začíná naprosto úchvatnou scénou, za kterou by se nemusela stydět žádná bondovka či marvelovka. Na druhou stranu ale musí film co nejvíce myslet i na dětské publikum, což dělá na můj vkus možná až moc okatě, infantilně, a také ta romantická podzápletka není vůbec můj šálek čaje. Gru ale výborný, z holčiček dostala největší prostor roztomilá Agnes, což je jedině dobře... Jen postava agenty Wildeové mohla být méně ztřeštěná a místy až otravná. Český dabing ale na jedničku s hvězdičkou, vivat Jiří Lábus, animáky nám jdou! Tři a půl hvězdy.(15.7.2013)

Mimoni to zvedají nad průměr - jejich blížící se první film bude hrozná pecka! Těšim snad víc než na Age of Ultron [blinkink smile].(22.1.2015)

Už to nemá tú emocionálnu a príbehovú hĺbku ako jednička, chýba tam viac toho zlodušstva a teplákový záporák (i keď Macho tiež nie je zlý) :D Ale stále som sa dobre bavil, je to miestami celkom zaujímavé a stále sa to narozdiel od iných druhých dielov (áno, pozerám sa na vás, Autá!) snaží o niečo viac - tu napr. Gruova osamelosť, chýbajúca matka a prvá láska Margo. Len škoda, že je tu viacero slabších a zopár dokonca vyslovene trápnych gagov. Animácia na úrovni (odrazy ohňa vo vode na konci sú skvelé) a celkovo slušná (a miestami trochu neslušná -zadek :D) zábava pre celú rodinu. Ale ne jednotku to nemá ani zďaleka. 70%(23.12.2013)

Já ty miniony prostě miluju. Jednička sice byla skvělá, ale dvojka mi přišla zábavnější, nenudila mě, navíc minioni dostali více prostoru, takže si rozhodně nemůžu stěžovat. Skvělý soundtrack, výborná animace. 4* jestli mi někdo jako dárek dá pár (živých) minionů, budu ho nadosmrti milovat.(1.11.2013)