7500

• USA Flight 7500

Dvojice na svatební cestě, dívka cestující do Tokia, mladý pár chystající se na dobrodružní cestu po Asii, dvojice těsně před rozchodem, přehnaně sebevědomá letuška zamilovaná do pilota – ti všichni nastoupí do letadla do Japonska. Během letu se však na palubě letadla začnou dít podivné věci. Přistane nakonec let 7500 v Japonsku? (oficiální text distributora)

korbitch22

Dlouho očekávaný film který díky hodně zajímavým trailerům a odsunutím premiéry nedočkavě vyhlížel nejeden nadšený fanda hororu.Když jsem viděl prvotní recenze a opravdu mizerné hodnocení, dost jsem se bál a úplně zbytečně, možná naopak díky tomu, že jsem do toho šel úplně bez očekávání jsem právě teď film dokoukal a jsem více méně nadšenej.Vizuál je perfektní, Takaši má režii pevně v rukou, atmosféra místy vážně hutná a do toho velice kvalitní herci.Není to samozřejmě žádná řacha a spíš než horor to je hodně napínavý mysteriózní thriller.Pointa mě dostala totálně a vůbec jsem jí nečekal a jak zde mnozí píší, že jde o nejotřepanější pointu za posledních 15 let, tak já osobně si teď nemůžu vybavit s jistotou 100% jestli jsem tuhle pointu už někdě viděl, možná podobnou, to u hororů už tak bývá, ale pro mě je důležité, že ta pointa prokouknout nešla až skoro do samého konce filmu a když už přišla, byl jsem z ní nadšený.47% je naprosto k smíchu, film kvalitou úplně v pohodě na 70%.Takže se nenechte odradit zdejšími hororovými NURU a šup s filmem na příjemně mrazivý večer. ()

stration

Celkem slušný snímek z příjemného prostředí klaustrofobních areolinek. Jediný problém vidím bohužel v zde tolik propírané pointě, která je opravdu odfláklá, neoriginální a v tomto případě i poněkud blbá. Jinak se na to koukalo ale velice pěkně, herci nevadili a řemeslná stránka je na vyšší úrovni, než bývá v kraji zvykem. Ovšem za ten konec by zasluhovali scénáristi přes držku. ()

herr_carter odpad!

Takže copak to tady máme: 1x mnohokrát omleté téma,poté přidáme absolutně nezvládnuté budování atmosféry - ona tam vlastně za celou dobu žádná nebyla - , dochutíme asi 7-9 ks nejedlých neherců (které pak podle potřeby můžeme volně vyhazovat přímo do koše) a celé to dochutíme ohromující a naprosto překvapivou pointou, která mě zaskočila asi stejně, jako komerční úspěch Hobita. Jak tohle mohlo být svého času medializováno jako nejlepší a nejpřekvapivější horor za poslední léta, to teda opravdu nechápu, toto se opravdu panu Nakaši nepovedlo.....................moje hodnocení = 0 z 10. ()

SOLOM.

Hodně lidí se na tento hororovou kousek z dílny tvůrce Ju-on (Nenávist) těšili a i já patřil mezi ně. Takashi Shimizu mě vždy dokázal okouzlit mistrně zvládnutou atmosférou a tak jsem si prostě musel jeho nejnovější kousek pořídit co možná nejdříve. Očekával jsem pořádnou porci mrazivého napětí, klaustrofobickou podívanou a hlavně solidní herecké výkony. Jenomže po skončení filmu jsem zůstal sedět s otevřenou pusou (to myslím doslova) a rozhodně se tak nestalo proto, že by byl tento film nezapomenutelným hororovým zážitkem. Ba spíše naopak. Tohle jako myslel Takashi vážně? Rozhodně se z toho dalo vytřískat mnohem více a to na všech „frontách“. Zprvu to vypadalo na další tuctový akční thriller, kdy se letadlo dostane do potíží a na jeho palubě vypukne očekávaný zmatek. Popravdě i já bych si asi nezachoval chladnou hlavu, kdybych se dostal do silné turbulence a následně vedle mě umřel jeden z pasažérů. To do toho ještě nepočítám vadné dýchací masky. Jenže po hororu stále nebylo ani památky a jakožto „nadržený“ fanda toho žánru jsem musel překousávat nudné citové problémy jednotlivých postav, kterých tu bylo na můj vkus až příliš. Popravdě si mé sympatie nezískal vůbec nikdo a tak jsem začal nenápadně sledovat časomíru. Když už se konečně začalo něco dít, vzalo to celé strašně rychlý a hlavně dost předvídatelný spád. Tvůrci se ani moc nesnažili zamaskovat profláknutou zápletku a tak jediné co se tu objevilo nového, byla ona panenka smrti „Shinigami“. Bohužel i tady šlo spíše o ojedinělý záblesk v jinak dosti slabém filmu. Po nějaké ponuré či snad děsivé atmosféře ani památky, lekacích scén by se tu dalo napočítat na prstech jedné ruky a to by vám ještě nějaký ten prstík zůstal skrčený. No a velkolepé finále se taky nekonalo.40% ()

rollman1

Tohle čekání se se vyplatilo tak napůl. Co na filmu potěší je atmosféra a prostředí. Zbytek je však odfláklý a tak není divu, že ač film nenudí a při krátké stopáži dokáže zabavit, po zhlédnutí máte pocit, že to mohlo být lepší a cítíte se tak jako člověk, co v restauraci dostane jen polovinu řízku. Příběhově strašně stereotypní a pointa mě teda nepřekvapila. Nechápu proč pořád omývají to samé dokola. Herci hrají co mohou a maximálně tak potěší Amy z Crank. No, škoda no, natěšenost byla veliká. O to víc jsem z toho špatný a proto si dám 7500 piv na žal. ()

• Číslo 7500 je tzv. "squawk kód", který vysílá transponder (odpovídač) v letecké dopravě. Kód 7500 označuje "hi-jacking" čili přepadení nebo únos letadla. (Cheeker)
  • Pôvodne mal film niesť názov Flight 75 a vyjsť 31. augusta 2012. (misterz)