Od projevu, kterým Birgitte Nyborgová vyzvala dánské občany, nechť sami v parlamentních volbách rozhodnou, kdo má být premiérem, uplynulo dva a půl roku. Birgitte po prohře ve volbách z politiky odešla a nyní přednáší a má post v představenstvu mezinárodní farmaceutické firmy. V čele dánských centristů stojí kariérista Jacob Kruse a spolu s ním strana zásadně rezignovala na své výchozí ideje, což nově stvrdilo podpoření změn v imigrační legislativě navržených kabinetem pravicového premiéra Larse Hesselboa. Právě toto zpronevěření se myšlenkám, které Birgitte v politice zastávala, ji vede k myšlenkám na návrat do politiky. Katrine Fonsmarková je stále hlavní hvězdou TV1, ale její práce se střetává s výchovou malého syna, o kterého se musí starat její matka. Navíc v TV1 dochází k zásadním personálním změnám a na post programového ředitele, kde doposud seděl idealista s vizí a hodnotami, přichází výkonnostně orientovaný managerský typ Alex Hjort. (Česká televize)

triatlet

V Dánsku jsem se sice nenarodil, ale Dánsko jsem si zamiloval. Stejně jako Birgitte. Máš můj hlas, Birgitte. A těším se na dalších 9 dílů. Parádní rozjezd 3. série. ()