Rallye smrti: Peklo na zemi

Death Race 3: Inferno

Rallye smrti 3

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Jihoafrická republika, 2012, 101 min

Po třetí a vlastně po druhé. Znovu to stejné a trochu jinak. Musím říct, že 2hý a 3tí díl Rallye smrti dokázal vydolovat z minima maximum. Trojka si jde svou cestou. Bylo jasné, že další závody v kriminále by už nebavily, tak se přesouváme do afrických pouští. Něco to získá a něco ztratí. Ona stísněnost je pryč, na druhou stranu vnější vlivy Afriky nic nepokazí. Děj umí šokovat. A místy umí být na hranici mezi genialitou a odpadem. Uvedu jako příklad bitku ženských. Pokud byl záměr šokovat a mírně řečeno znechutit a k tomu ještě víc nenávidět pana boháče, tak se to povedlo na jedna a já tleskám. Pokud to mělo ale bavit a my měli slintat nad tím, jak se ty kočky řežou, tak palec dolů. Závěrečná pointa se asi dala čekat. Ale netvrdím, že mě nebavila. Vyzdvihnu ještě Treja, protože ten ukazuje, že to není jen loutka na pár chvil, ale umí táhnout určitý situace na výbornou. 70 procent poslednímu dílu a 76 procent celý sérii.(30.3.2015)

• Ded@M@tes

Rally smrti tentokrát ve stylu Dakar. Hodnocení velmi při zemi, sice nějaká snaha byla a o paskvil velký nejde, ale i tak si mohli tvůrci odpustit pár ptákovin. Zlatá jednička. ( Hodnocení: 4/10 )(1.4.2013)

Pokud jsem to pochopil správně, tak jde o film dějově zasazený v období mezi filmy Rallye smrti 2 (2010) a Rallye smrti (2008). Jde tak již o druhý prequel původního filmu Rallye smrti s Jasonem Stathamem v hlavní roli z roku 2008. Pokračování u úspěšných filmů je obvyklé, ale ne zrovna tímhle stylem... Rallye smrti: Peklo na zemi není vůbec špatný film, je akční, napínavý, uvidíte zde i hodně střílení a krve, ale říkám si, proč vlastně tenhle film vznikl? Nepřináší žádné nové efekty, je to na co jsme zvyklý z původních dvou filmů. Jeho přínosem je tak jeden jediný fakt a sice ten, že se seznámíme, už zase, s tím, co předcházelo originálu. Objevují se zde noví zmetci, které je nutno potrestat a taky se tak stane. Kdyby šlo o jediný suverénní film, ohodnotil bych ho mnohem lépe, protože špatný není, ale když jde již o třetí věc v řadě, pak už vás to moc nepobaví. 60%(12.2.2013)

• JohnCZ

Pokračování prequelu, které už docela hodně ztrácí dech. Změna prostředí je sice vítaná, ale už se z toho nějak vytrácí myšlenka původního Death Race. Tentokrát to je opravdu spíše destruction derby než variace na death rally. I dějově je to takové roztahanější a stereotypnější. Překvapil mě ale konec, který je na takovéhle béčko rozhodně nadstandardní, byť se nemohu ubránit dojmu, že to celé až tak dobře nedrží pohromadě.(26.11.2016)

• verbal

Stručný obsah, POZOR krutý SPOILER: Svist! Bum! Prásk! Plesk! Hnnn, hnnn, hnnn, hhnnnnnnnnnnn. Ratatatatata! Íííííííííí! Svist! Plesk! Plesk! Ratatatata! Hnnnnnnnnnn! Hnnnnnnnn! Ííííííííííííí! Ratatata! Plesk! Plesk! Uf! Úplně to stačí mít jen v audiostopě, abyste si zbytečně nekurvili estetický dojem při pohledu na tu partičku odpudivých neherců, některých dokonce s obříma kozama, Dannyho, kterému Mountfield asi nezaplatil fucktury a Dougraye s Vingem, jež to patrně udělali kvůli důstojnějšímu pohřbu afrických dětí, které sklátila ebola. Velmi altruistické, ale na druhé straně budou teď Marabu chcípat hlady, tak moc doufám, že všichni půjdou i do čtyřky! Doporučuji výhradně mentálně vyzrálým jedincům, kterým se strašně líbil můj výstižný obsah.(20.2.2013)

• - V první den závodu přibližně ve 44. minutě přejíždějí někteří závodníci chatrče, přičemž jedno z vozidel patří Jokerovi, který však má být v tu chvíli mrtvý a jeho vůz zničený. (Tony-Z)

• - Ve scéně, kdy bachaři vystřelí naváděnou raketu IRIS-T podruhé i potřetí, pokaždé je na odpalovacím stojanu všech 8 raket. (Ficik)

• - Film sa natáčal v Južnej Afrike. (Laslo)