Rallye smrti: Peklo na zemi

Death Race 3: Inferno

Rallye smrti 3

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Jihoafrická republika, 2012, 101 min

Pokud jsem to pochopil správně, tak jde o film dějově zasazený v období mezi filmy Rallye smrti 2 (2010) a Rallye smrti (2008). Jde tak již o druhý prequel původního filmu Rallye smrti s Jasonem Stathamem v hlavní roli z roku 2008. Pokračování u úspěšných filmů je obvyklé, ale ne zrovna tímhle stylem... Rallye smrti: Peklo na zemi není vůbec špatný film, je akční, napínavý, uvidíte zde i hodně střílení a krve, ale říkám si, proč vlastně tenhle film vznikl? Nepřináší žádné nové efekty, je to na co jsme zvyklý z původních dvou filmů. Jeho přínosem je tak jeden jediný fakt a sice ten, že se seznámíme, už zase, s tím, co předcházelo originálu. Objevují se zde noví zmetci, které je nutno potrestat a taky se tak stane. Kdyby šlo o jediný suverénní film, ohodnotil bych ho mnohem lépe, protože špatný není, ale když jde již o třetí věc v řadě, pak už vás to moc nepobaví. 60%(12.2.2013)

• cukorek

Dúfam, že ďalšiu časť už natáčať nebudú a keď áno, už to nechám bez povšimnutia plávať ďalej. Videl som prvé dve časti a tak som bol zvedavý čo ponúkne táto. Nemôžem si pomôcť, ale film nemá žiadny špecifický náboj a tak mi neostáva nič iné len to prirovnať k predošlým častiam. Zatiaľ čo v prvej všetko dávalo zmysel a táto automobilová show bola novinkou v ďalších ide do slova len o kopírovanie. To, že teraz krvavými incidentmi zašpinili celú kameru, obohatili výpravu a dali viac priestoru ženskej spoločnosti nestačilo na vybudovanie niečoho veľkolepého. Luke Goss je stále pre mňa nepresvedčivý hrdina a režisér Roel Reiné jednoducho nedisponuje "zbraňami dostočného kalibru", aby zvládol energetickejšie a zaujímavejšie odpáliť vojnu väžnov propagujúcu v tejto show. Nedá mi nespomenúť "zázrak tohto leta" strážcov väzenia, ktorí namiesto bojových psov mali na vodítku hyenu. 40%(10.2.2013)

• ivan_drago

Brutalita, hodně krve, kundy a závody "vytuněnejch" aut... Tady pocaď to chápu... Ale že to má "hodinuatřičvrtě", je tam dementní příběh a režisér si myslí, že záběry proti světlu, pokud možno zpomalené, jsou strašně "kůl", to už jsem nedal... Nehledě na to, že ani samotné závody nejsou napínavé, ani zajímavé, naprosto sterilně natočené a vypadají jako jízda veteránů centrem města... No a závěrečná vysvětlovačka je snad jen pro hluché a slepé a impotentní debily...(28.1.2013)

• Frajer42

Po zhlédnutí prvního dílu mě ani na okamžik nenapadlo, že tuhle sérii potká stejný osud, jako mnoho předchozích - tedy zamíří si to přímo do sraček. Luke Goss je kripl s nulovým hereckým talentem a bez špetky charisma, ostatně jako 98 % zúčastněných neherců a nehereček. Akce, která jediná snad mohla za něco stát za nic nestála. Dokolečka kolem je film abnormálně trapný. Zřejmě je určen dětem do 9 let. Vtipný není vůbec, neboť vtipy zřejmě vymýšlel člověk beze smyslu pro humor. Scénář je dílem člověka po dvojnásobné lobotomii. Odpad nedávám z toho důvodu, že by tento film byl až tak twilightoidní, ale spíše proto, že mě neskutečným způsobem zklamal, a to jsem si postavil požadavky proklatě nízko, neboť jsem byl o jeho nekvalitě s předstihem informován.(7.2.2013)

Bouračky, střelba, naháněčky a stále dokola. Nic nového, inovativního, nic coby film trochu pozměnilo. Kromě prostředí. Hrozná kamera v akčních a divokých scénách. Závěr hodně předvídatelný. Ale na druhou stranu velice zajímavé pokračování co má spád. Sice už okoukané, ale za to šílené. Obzvlášť jsem se pousmál při pohledu na hyeny coby hlídače objektu. 75%(5.2.2013)