Rallye smrti: Peklo na zemi

Death Race 3: Inferno

Rallye smrti 3

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Jihoafrická republika, 2012, 101 min

Pokud jsem to pochopil správně, tak jde o film dějově zasazený v období mezi filmy Rallye smrti 2 (2010) a Rallye smrti (2008). Jde tak již o druhý prequel původního filmu Rallye smrti s Jasonem Stathamem v hlavní roli z roku 2008. Pokračování u úspěšných filmů je obvyklé, ale ne zrovna tímhle stylem... Rallye smrti: Peklo na zemi není vůbec špatný film, je akční, napínavý, uvidíte zde i hodně střílení a krve, ale říkám si, proč vlastně tenhle film vznikl? Nepřináší žádné nové efekty, je to na co jsme zvyklý z původních dvou filmů. Jeho přínosem je tak jeden jediný fakt a sice ten, že se seznámíme, už zase, s tím, co předcházelo originálu. Objevují se zde noví zmetci, které je nutno potrestat a taky se tak stane. Kdyby šlo o jediný suverénní film, ohodnotil bych ho mnohem lépe, protože špatný není, ale když jde již o třetí věc v řadě, pak už vás to moc nepobaví. 60%(12.2.2013)

První díl dostal ode mě 4 hvězdičky (komentář doplním časem), dvojku jsem ohodnotil třemi hvězdami (50%) a trojka si u mě vedla lépe, než díl předchozí. Zkrátka to byl dobře koukatelný akčňák, na který ovšem musíte být správně naladěni, jinak film odkážete do patřičných mezí. Protože pokud si to řekneme na rovinu, celá série Death Race je naprostá pakárna (automobilové závody ve věznicích, aktivující se zbraně, idiotští velitelé věznic, internetové vysílání závodů, apod.) První díl se Stathamem (škoda, že už nešel do pokračování) alespoň těžil z originality. 2. a 3. díl byly už jen parodií jedničky. Ale jak říkám...pokud jste dobře naladěni a máte rádi akci a drsné chlápky, nebudete mít s filmem až takový problém. Mě včera docela dobře sedl a tak hodnotím poměrně vysoko. 65%(10.3.2013)

• ivan_drago

Brutalita, hodně krve, kundy a závody "vytuněnejch" aut... Tady pocaď to chápu... Ale že to má "hodinuatřičvrtě", je tam dementní příběh a režisér si myslí, že záběry proti světlu, pokud možno zpomalené, jsou strašně "kůl", to už jsem nedal... Nehledě na to, že ani samotné závody nejsou napínavé, ani zajímavé, naprosto sterilně natočené a vypadají jako jízda veteránů centrem města... No a závěrečná vysvětlovačka je snad jen pro hluché a slepé a impotentní debily...(28.1.2013)

• Fisek

Tak tohle je už opravdu příliš. První Death Race byla nadupaná čtyřhvězdičková akce, dvojka s kvalitou hodně polevila, prostě o dost slabší odvar, no a třetí díl, Inferno, to je nuda! Akce naprosto bezduchá (už to nemá tu šťávu), i když to vypadá, že se stále něco děje po celou stopáž filmu. Nekonečně dlouhé závody přes poušť a opuštěnými krajinami nebyli ani trochu zajímavé a tzv. death scenes taky nebyly nijak převratné. Akorát zvrat na konci filmu lehce potěšil.(13.1.2013)

Trojka, ač by to byl kdokoliv řekl (a většina lidí to podle hodnocení říká) se nese v duchu prvního a druhého dílu a ikdyž ničím nepřekvapí, ničím nezklame. Dobré zpomalené záběry, ne 3D sračky, docela dobrý hlášky a "payback is a bitch" vyneslo moje hodnocení na nějakých 70%. Čtyřku už bych netočil, ale na druhou stranu, Fast and Furious se po x dílech taky vrátilo na špičku. Třeba budeme překvapeni.(2.2.2013)