Policajt na odpis

Officer Down

Psychologický / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2013, 97 min

Prvý koment. Indie detektívka, ktorá sa prvú hodinu tvári ako rodinná dráma. Detektív Callahan sa potom ako bol postrelený úplne zmenil. Prestal piť, drogovať, navštevovať bordel a viac sa začal venovať rodine. Avšak minulosť ho dostihla, kedy sa za ním zastaví tajomný Rus, ktorý mu pripomenul, že mu zachránil život. Poprosí ho aby pomstil smrť jeho dcéry, čím sa Callahan vracia do kolotoča, z ktorého sa mu už raz podarilo ujsť. Celú hodinu sledujete nie moc podarené flashbacky a prerod vyliečeného alkoholika ako sa pod tiahou neustále vracajúcej minulosti vracia späť k alkoholu. Našťastie sa to potom zlomí, ukáže sa, že nič nie je také ako sa zdalo a posledná polhoďka vyťahuje tento film z podpriemeru v pomerne slušnom kriminálnom tempe.(15.1.2013)

Nie vôbec nejde o katastrofu, ako to tu vypadá. Officer sa snažil byť až moc cool čo sa však nevyplatilo. Najprv k flashbackom asi nikdy som ich toľko nevidel, fakt možno polovica je flashback. Samotný príbeh nie je najhorší ale k záveru chce byť prekvapivý až moc komplikovaný, čo sa však nedarí. Herecké obsadenie nadpriemerné, scenár, réžia nič moc. Pre televíziu by bol film dobrá voľba ale do kina určite nie.60%(15.8.2013)

Začalo mě to bavit až od druhé poloviny (jen si představte, že by se vám to stalo během sexu), ale za to pořádně, takže jsem fakt nelitoval (jen si představte, že by se vám to stalo po sexu)(12.8.2013)

• Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Co je s Tebou, tati ?? Nemůžeš pět minut nebejt policajt ??" ;) Při vší úctě k mému oblíbenci Stephenu Dorffovi, ale tohle, kurva, není ani náhodou Callahan Clinta Eastwooda ze série Drsného Harryho, tenhle Callahan je totiž jeho naprostou karikaturou. Polda, který se snaží vypít si a vyfetovat díru do hlavy, aniž bychom se dočkali nějaké odpovědi ohledně důvodů téhle jeho motivace, zkorumpovanej polda, který to nejdřív musí "koupit" od černýho dealera, aby prozřel, začal abstinovat a věnovat se své krásné manželce a dceři, byť se mu to ne úplně daří, přičemž ani jedna z nich na něj není moc věrohodně nasraná.. ( ?? ) Miller dokázal naprosto zazdít solidní silný příběh, jemuž bych snad i odpustil všechny ty nesmysly, co jich jen ve scénáři bohužel je, všemi těmi nepochopitelnými a zbytečnými flashbacky z něj dělá utahanou rozvleklou sračku a střihačovu noční můru jako bič !! Těžko hádat, proč se tvůrci rozhodli film naprosto řemeslně zprasit, i když pravděpodobný záměr bychom mohli najít ve snaze vyvolat v divákovi dojem artovosti a hloubky, což se však nestalo.. Jen jste nás většinu zklamali, pánové !! Musím však ocenit ten příjemně silný zvrat a finální přestřelku společně s faktem, že jsem byl až do konce napnutý, jak to vlastně dopadne, což je však i na průměr zatraceně málo..(1.8.2013)

Mě se líbil námět. U scénáře někdo opravdu přemýšlel, takže ve finále nešlo jen o pouhé dilema mezi překročením zákona ve prospěch svého zachránce a svou nově nabytou policejní bezúhoností, ale o něco víc. Ten zásadní zvrat mi přišel naprosto přirozený a překvapivý. Ani herci nebyli špatní a nevadil mi kupodivu ani Purcell. Tempo bylo celkem solidní a ta jedna jediná pořádná přestřelka měla docela koule. Vyloženě mi vadil vlastně jen závěr, kdy se hlavní hrdina zachoval jako naprostý idiot. A pochopitelně tu byl typický americký rozmazlený fracek, tentokráte rodu ženského. ale díky Bohu nedostala moc prostoru. Samozřejmě se nejedná o kdovíco a označení psychologický je dost zavádějící, ale jako krimithrillerová jednohubka to dokáže zabavit a neurazit. 65%(30.11.2013)