Policajt na odpis

Officer Down

Psychologický / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2013, 97 min

Mě se líbil námět. U scénáře někdo opravdu přemýšlel, takže ve finále nešlo jen o pouhé dilema mezi překročením zákona ve prospěch svého zachránce a svou nově nabytou policejní bezúhoností, ale o něco víc. Ten zásadní zvrat mi přišel naprosto přirozený a překvapivý. Ani herci nebyli špatní a nevadil mi kupodivu ani Purcell. Tempo bylo celkem solidní a ta jedna jediná pořádná přestřelka měla docela koule. Vyloženě mi vadil vlastně jen závěr, kdy se hlavní hrdina zachoval jako naprostý idiot. A pochopitelně tu byl typický americký rozmazlený fracek, tentokráte rodu ženského. ale díky Bohu nedostala moc prostoru. Samozřejmě se nejedná o kdovíco a označení psychologický je dost zavádějící, ale jako krimithrillerová jednohubka to dokáže zabavit a neurazit. 65%(30.11.2013)

• bourec

40%.(9.1.2014)

Prvý koment. Indie detektívka, ktorá sa prvú hodinu tvári ako rodinná dráma. Detektív Callahan sa potom ako bol postrelený úplne zmenil. Prestal piť, drogovať, navštevovať bordel a viac sa začal venovať rodine. Avšak minulosť ho dostihla, kedy sa za ním zastaví tajomný Rus, ktorý mu pripomenul, že mu zachránil život. Poprosí ho aby pomstil smrť jeho dcéry, čím sa Callahan vracia do kolotoča, z ktorého sa mu už raz podarilo ujsť. Celú hodinu sledujete nie moc podarené flashbacky a prerod vyliečeného alkoholika ako sa pod tiahou neustále vracajúcej minulosti vracia späť k alkoholu. Našťastie sa to potom zlomí, ukáže sa, že nič nie je také ako sa zdalo a posledná polhoďka vyťahuje tento film z podpriemeru v pomerne slušnom kriminálnom tempe.(15.1.2013)

• Wacoslav1

Film na odpis teda ne uplne dokoukat jsem to zvladnul ale nebavilo mne to pomaly az nulovy tempo nic moc herci nekolikrat omletej pribeh proste takovej tuctovej policajtskej film u mne slaby 2* podprumerny snimek ktery uz za dalsi shlednuti rozhodne nestoji ale oplati se na nej podivat aspon jednou aby divak tak nejak vedel jak presne vypada zanrove nezajimava rutina a potom si o neco vic vazil tech i lehce nadprumernych neodbitych kousku ktery prichazeji z necim novym tenhle totiz mezi ne rozhodne nepatri(23.8.2013)

• MartinezZ

Vůbec ne špatný nápad a plno známých obličejů. Ani to samo o sobě ale nedělá dobrý film. Příliš se to vleče (i na pouhých 90 minut) a ačkoliv si děj hraje na zvraty, nudíte se. Nudíte se moc a vlastně je vám jedno, jak která postava skončí a proč. Možná kdyby to bylo lineárnější a odpustili si množství flashbacků... Ale existují i lepší Direct-to-DVD béčka(2.2.2013)