• swamp

Nabubřelá blbost, která si hraje na politický thriller, ale přitom neví kudy kam a trapně naráží do všech zákoutí, které sama vymyslí.(26.2.2014)

Kriminálka, jakých tu v 90. letech bylo plno. Dneska si už filmů tohoto žánrů divák musí vážit o něco víc, protože se moc netočí, ale i tak to mohlo bejt trochu lepší. Obsazení je super (Wahlberg, Crowe), má to svoje napínavý momenty a slušně to odsejpá, ale občas se člověk nezbaví pocitu, že ten scénář je tak trochu dementní, Postavy se často chovaj nelogicky, je to takový až moc nalinkovaný k tomu aby to postupně došlo ke správnýmu konci. Jinak ale poctivý řemeslo.(18.8.2013)

• Malarkey

Není nad zklamání, které si jednou za čas Hollywood pro své fanoušky dopřeje. Tenhle příběh z rádoby Gotham City se jevil jako dost slušná kriminálka. Russell jako zakomplexovanej politik, co všechno dohání penězi a Mark, který má v prdeli celej svůj život, ale snaží se v tom korupcí nasáklém městě pořád nějak fungovat. Dobrý nápad, skvělí herci, snaha o rádoby noir kriminálku a výsledek? Totálně nezáživný drama, který mě minutu po minutě přesvědčovalo, ať jej vypnu. Nebejt těch dvou velkých hereckých jmen a Catheriny Zety-Jones, tak bych si myslel, že jsem si zrovna pustil nějaký levný televizní film, který často doplňuje čas soukromým televizím v moment, kdy neví, co jiného do takového času nacpat. Nemám rád zklamání a o to více nesnesu promarněný potenciál, který jsem po shlédnutí traileru u tohoto filmu viděl. Bohužel, tady se zase projevilo, že dobří herci nutně nenavýší kvality samotného filmu.(23.3.2014)

Chladnej a drsnej thriller plnej obrovskýho množství zvratů. Divák chvílema ani netuší, kdo je s kým, kdo je vlastně hodnej a kdo zlej, kdo kecá a kdo mluví pravdu. Netuší to ani postavy samotný, se kterýma se film absolutně nesere a všechny namočí v tý největší špíně města New York. Každej doslova vyjebává s každým - nejvíc asi pan starosta. Úkolem postav je se z toho bahna poctivě i nepoctivě vyhrabat a přitom všem fofru září výborný herecký výkony. Jo, film je vážně svižnej, a když se na malou chvíli zdá, že už nemá co nabídnout, zase nabere obrátky a jede dál. Dostal jsem se i do momentu, kdy mi bylo některých postav vážně líto, třeba když postava Barryho Peppera dostává od Russella kotel při volební diskuzi. Závěrem asi jen to, že tam mohlo být klidně trochu chemie (sexu) mezi Markem a tou blonďatou kostí. Ale na druhou stranu nebudu brečet, že nebylo, jenom byla fakt roztomilá.(31.3.2013)

Americký napínavý film z politicko-mestského prostredia. Ako už bolo napísané, film chvíľu pôsobí nudne. Ale asi v polovici začne naberať na obrátkach napätia a vaše zaspávanie sa zmení vo veľkú pozornosť. Nesúhlasil by som s tvrdením, že by to chcelo viac akcie. Naopak. Film o politike, obchode, kapitále, korupcií a špine s tým spojenej. Takých filmov býva natočených mnoho. Teraz v tom dominujú severské krajiny, ktoré v tvorbe politických thrillerov nemajú konkurenciu.(9.2.2015)

• Russell Crowe