• verbal

Film zejména pro ty z vás, kterým se zatím nepodařilo usnout ani u Midsomerských vražd nebo nočních zasedání Poslanecké sněmovny, protože jsou strašně napínavé a neobyčejně strhující. Vrána s Márky Márkem už jsou patrně docela v hajzu, když nepohrdnou zapózovat v ufuněných, narkoleptických a stokrát omletých detektivkách, které by unudily snad i nadšeně žehlící hospodyňku. A tak za pozornost stojí pouze návrat Omega - Kateřiny, jenž si sice asi jen tak odskočila na melouch od cévkování Daglese, avšak pořádně napatlaná Botoxem stále splňuje náročné parametry nesmlouvavého Certifikačního úřadu pro cejchování adorabilních MILFek (CUCAM).(29.3.2013)

• Chrustyn

Hvězdně obsazený "velký" thriller, který se snaží být něčím větším, než jen pouhým thrillerem o korupci a nekalých praktikách a vysokých místech. V rukách lepšího režiséra to tak i mohlo dopadnout ale Hughes je rutinér a tím i zůstane. Zbytečně pohřbená příležitost na kvalitní snímek s dobrými herci.(26.5.2013)

Podle hodnocení tady na CSFD jsem nečekal nic moc. A dostal jsem teda o dost více než jsem čekal. Už jen samotný trailer k tomuto filmu mě zaujal. Tak nyní bych začal takovým možná netypickým srovnáním. Tak třeba film Jack Reacher: Poslední výstřel. Tomu filmu jsem dal z milosti 1*. No dobře, pevnou dvacetiprocentní hvězdu si to zasloužilo, nic víc. Jack Reacher byl nudný a místy nelogický film - můj názor, nikomu neberu názory, že to byla pecka. Šlo o scénář a ten mi toho moc nenabídl. Takže dál Jacka Reachera pitvat nebudu viz můj koment k němu. Tenhle film hrál také převážně na scénář, který měl o dost víc nápadů a celkově byl film lépe spracován než Jack Reacher. To už stačí k tomuto netradičnímu srovnání. Příběh filmu je hodně zajímavý, udrží se pozornost po celý čas filmu. Nápadů, především čerpajících ze scénáře je požehnané množství. Tempo filmu má tak asi do poloviny stejné, mírné, pak už se lehce, nepatrně zvýší a dál si snímek hraje na tajemný thriller s dávkou napínavostí. Příběh jasný, hlavní hrdina zastřelí člověka, který znásilnil nebohé děvče, nějak ho z toho vysekají, ikdyž je sám hlavní hrdina polda. Takže úvod je velmi zajímavý a má skvělou atmosféru. Dále asi tak první polovina filmu se zaměřuje přímo na hlavního hrdinu (jmenuje se Billy). Dostane za úkol od kandidovaného Nicholase sledovat Nicholasovu manželku (má důvodné podezření, že mu zahybá). Zhruba uprostřed filmu nastane nečekaný zvrat. Od té doby mě film bavil hodně, byl napínavý a zvrat střídal zvrat, především na konci filmu. Úplný konec filmu se mi zdál takový urychlený, ale přežil jsem tu chybu. Hudba je celkem dobrá, poutavá - solidně zvolená. Herecké obsazení je na tom výborně. Každý dokázal svým způsobem zaujmout. Mark Wahlberg jako hlavní hrdina mě zaujal tady opravdu hodně, snad je to jeho nejlepší role. Ve filmu Odstřelovač mě velmi bavil, ve filmu Max Payne ještě o něco víc, tam zahrál opravdu temnýho, chladnýho poldu a v Kontrabantu, no tam nic extra. Zde opravdu hrál přesvědčivě, bylo na něm vidět jak se snaží. Takže ho mám rád víc a víc. Doufám, že natočí ještě dost podobných filmů. Jeho uštvaný výraz - prostě má svůj styl. Russell Crowe mě překvapivě také zaujal, hrál opravdu prvotřídně, ani snad nemusel hrál, má to prostě v sobě. Catherine Zeta-Jones zahrála svůj standart - čekal jsem od ní více, její postava dostala méně prostoru, ale šlo to no. Ještě za zmínku stojí Jeffrey Wright, který mě velmi bavil v Bondovkách Casino Royale a Quantum of Solace, kde měl roli agenta CIA Felixe Leitera. Zbytek herců v pořádku. No takže to nějak ještě shrnu. Fajnový, zápletkový thriller s dávkou nepředvídatelnosti, perfektním charakterem hlavní postavy, promyšleným scénářem. Je zajímavé jak jsem na začátku poznamenal srovnání, že u Jacka Reachera je červené hodnocení a zde jen 59%. Ale nevadí, mě to sedlo skvěle. První polovina mohla mít nějaký nápad navíc, mohla ve filmu přibýt nostalgie a nějaká dramatičtější scéna a hlavně konec, který mě mírně zklamal, byl moc urychlený. Už jsem si místy říkal, sakra, třeba to bude na plný počet hvězd, ale chyby tu bohužel jsou, hlavně konec. Ale přesto to nejsou nějak závažné zápory, spíše jen mé důvody k vylepšení či k vypilovnání k úplné dokonalosti. Takže celkově jsem nadšen a film si ještě určitě několikrát shlédnu. Poslední dobou mě tyhle podobné thrillery baví. Třeba Gangster squad. Takže celkově hodnotím na zasloužených 85% = ****(26.4.2013)

Možná stokrát omletá varianta na politickou špínu se vší parádou kolem ní, ale mě osobně to nevadí. Nemám výhrady k formě ani obsahu. Moc se mi líbilo krásné nasnímání podzimního NY a to tak, že bych se tam hned natěšeně rozjela. Sedly mi herecké obsazení, trefné a často hláškující dialogy (Bohatej kluk. Živí se tím, že je tatínkův syn), sice trošku překombinovaná zápletka, ale právě proto politice tolik vlastní. Celkový dojem víc než dobrý, civilní nenásilný styl herectví mám ráda a k pardálím profesionálům typu Crowe a Wahlberg patří jak intriky k politikům. "Civilizace je v troskách." Nezbývá než pokývat hlavou na znamení souhlasu.(12.4.2013)

Kriminálka s luxusným obsadením, kde zaujme hlavne to herecké obsadenie ako príbeh (a ešte hudba od Atticusa Rossa). Nie že by bol príbeh zlý, len je miestami trošku nezáživný. Inak je to fajn, dá sa nato pozerať, film nenudí, ale ani neprihodí nič na vrch. 65% - 3*(2.9.2013)

• - Ešte ako jeden z producentov ponúkol Mark Wahlberg rolu Billyho Taggarta Michaelovi Fassbenderovi. No keďže ten odmietol, nakoniec sa tejto úlohy ujal sám Wahlberg. (S3MIR)

• - Okrem autentického prostredia New Yorku prebiehalo natáčanie aj v meste New Orleans. (MikaelSVK)

• - Vo volebnom sídle Jacka Vallianta (Barry Pepper) je plagát s hebrejským slovom “židovský“. Sú to síce správne písmena, ale sú písané sprava doľava namiesto zľava doprava, ako to je v hebrejskom jazyku. (Spilvo)