Rutinérska, neinvenčná tradičná kriminálka o korupcii a prehnitom mocenskom aparáte, akých nájdete všade haldy. Avšak úplne tuctová zasa nie. Je tu vidieť inšpirácia filmami ako Čínska štvrť, dokonca sa uberá presne tou istou schémou - začína sa to ako obyčajná nevera, to za prvé, a za všetkým hľadaj ženu, to za druhé. To by ešte šlo, scenár nie je na zahodenie a má zopár pre niekoho prekvapivých momentov, ale trpí akútnym nedostatkom napätia a poriadnej atmosféry, ktorá by diváka prikovala do sedačky. Akoby nechcel diváka zaujať a zabaviť. Miesto toho je tu pár známych mien v nevýrazných úlohách, ktoré sa nevymykajú bežnému stereotypu ich obsadzovania, a pokiaľ čakáte niečo zaujímavé a originálne, pravdepodobne sa do konca filmu pominiete od nudy. Keď však pristúpite na Hughesovu a Tuckerovu hru, môžete si oddýchnuť pri nenáročnej kriminálnej dráme na jedno pozretie. A to je škoda, lebo miestami sa ukazuje, že mal film na viac. 60%(8.3.2014)

Příjemná politická jednohubka, kterou klidně mohli v neděli vysílat místo Václava Hlodavce. Marku Wahlbergovi tyhle zarputilé buldočí typy v pohodě uvěříte, stejně jako je vám od začátku jasné, že Russell Crowe by z vašich kapes vytáhl každý pětník. Herci do svých rolí pasují přesně. Bohužel příběh je již trošku obnošený a několikrát viděný. Přesto solidních 60%(2.5.2013)

V tomto komentári poodhalím aj niečo z deja. Na tento film som sa tešil, veď tam hraje Crowe, to asi bude mať "gule", no bez prečítania podrobností som len hádal, čo ma tak asi môže čakať. Bude to niečo s hrdinom okolo korupcie ako Serpico, či Krajina policajtov alebo niečo na štýl Česť a sláva, či nebodaj Volavka, Králi ulice alebo Zvyčajní podozriví? Kde sa to bude pohybovať, lebo téma politiky, korupcie, polície je často len zamotanie sa v špinavých hrách, chcel som sa nechať prekvapiť. V úvode, kde dlhoroční starosta ide do ďalších volieb s tým, že v kancelárii nemá len vzorky toho s čím ide do volieb, ale má tam rovno hromadu rôznych letákov, tak som si začal myslieť, že tu to bude nejaký aktívny starosta, možno nejakú vraždu vykoná aj sám, čoho som sa začal obávať vzhľadom k deju, to že sa vôbec vraždí je už problém tohto sveta, no čakať od toho nejaký Prípad pelikán, či čakať ako sa bude stretávať s miliardármi, finančníkmi z Wall Street, či politikmi z vysokých miest, tak to som rýchlo pochopil, že by bolo príliš. Dosť rýchlo som si všimol, že napätie je dosť umelo robené, že hudba to podfarbuje aj v častiach, ktoré v iných filmoch sú brané ľahšie, no o zlé veci išlo, takže to nieje vec k vážnej kritike. Ja som sa s filmom miestami stotožňoval, napríklad v časti, kde sa Billyho pýtala starostova žena, či je katolík alebo hlupák som predpovedal, že asi povie oboje, ale proste nebol to nejaký geniálne zmýšľajúci policajt a pomotanosť a faloš mu vadila, dokonca svoje zásady prejavil aj pri premiére filmu, kde mu jeho priateľka zatajila pravdu a zaklamala, no okrem vraždy z minulosti a nejakého násilia som sa s ním dosť stotožnil, čo bol dobrý signál, akurát to so skutkom, ktorý sa policajtovi po rokoch vrátil tu nebolo prvýkrát, často sa to používa, niekedy je to až nepríjemné klišé, tu to celkom zapasovalo ku koncu. Vadilo mi však, že svoj život súdnej spravodlivosti po morálnej úvahe odovzdal s tým, že keď prišiel domov, tak ho tam nikto nečakal, žiadna žena, žiadne deti, akurát zanechal len novovznikajúci vzťah, do ktorého sa mohol tešiť, no nebolo to nič silné so zodpovednosťou za nejaké deti, tu sa teda filmu veľmi ľahko hralo na morálnu stránku, radšej by som videl film, kde by mu čin súd odpustil vzhľadom k zodpovednosti za rodinu, k odhaleniu závažnej kauzy a za nejaké mierne tresty. Zamotanosť tohto filmu nie je veľká, je to jednoduchá kriminálka o vysokých miestach a zložitosti nás ľudí. Jednoduché veci občas fungujú, dokonca aj taký herec Tom Hanks sa nedávno vyjadril, že má radšej filmy, ktoré ukazujú zložitosť nás ľudí viac, než len nejaké bezduché strielačky, no a tento film o zložitosti pováh bol a pritom bol jednoduchý. Počas filmu ma samého napadlo pár typov na zložitejší scenár, ktorý keby sme žili v inom svete, tak by som ho bol rád realizoval. Tiež ukázal prečo nevoliť falošných ľudí aj napriek tomu, že veľa vecí vedia a sú odborne schopní. Avšak ten záver sa ukázal ako snový, ale bodaj by sme mali aspoň takých ľudí, čo pochybili, nie sú až takí odborníci, no svoje pochybenia ľutujú a sú správni vo svojom konaní, aj keď len udržujú priemerný život v nejakom meste nasiaknutom kapitalizmom, kde by pomohla len radikálna zmena systému. Dúfam však, že vás film povzbudil voliť lokálnych politických a občianskych zástupcov, dúfam, že vám ukázal, že robiť pochybné veci s tým, že dávať ruky preč od zlých činov, ktoré to môže priniesť je zlé, či že syn môže mať iné úmysly ako jeho otec. Detektívok je veľa, mnohé sú veľmi hrdinské, mnohé sú prešpikované zvrátenosťami, kde sa ešte aj kresťanské myšlienky spochybňujú a hraje sa na rodinkárstvo, no toto dielo mi prišlo ľudské, kde aj politici sa ukážu ľudskejšie, nenudilo ma to, ja som celkom spokojný, aj ten plagát k tomu je metaforický, síce je to miestami také prázdne dielo, plné konverzácií, no môže to byť aj takto, aj keď to ako film veľa nerieši.(1.10.2013)

• Tuax

Další dnešní kinozklamání. Říkal jsem si dám tomu šanci, ale je to zase jednou důkaz že slavná jména herců nedělají pokaždé dobrý film. Ono to bude asi přímo režií Allena Hughese, který to už v režisérském křesle párkrát zpackal a zde tomu není jinak. Mohlo to být hutné, atmosférické - místo toho je to nudné a zdlouhavé a tak nějak o ničem. Politické filmy obvykle sázejí na brilantní dialogy, slovní přestřelky, tahanice es z rukávu o tom jak pohanit oponenta, zde je to vše velmi minimalizované a špatně zpracované. Pár akčních scén je pak sestříháno tak, že se na to pomalu nedalo ani dívat, ono nebylo vlastně ani nic vidět. Počkám si až to vyjde na dvd, ale mám pocit že tam v jeden moment hlavní postava vložila list papíru do skeneru kopírky obrácenou stranou, možná se pletu byl to jen malý okamžik. Je v tom spousta nic neříkajících záběrů v jakoby makru na různé věci a nebo části postav. Hudba se v některých okamžicích taky docela zbláznila a nijak se mi u tohoto filmu nelíbila. Herci se sice snažili, ale zde to bylo všechno marné. Celé to plyne pozvolna skoro úmorně ke svému závěru, který místo aby gradoval je přesně opačný. 4/10(29.4.2013)

• Terva

Zeta-Jones, Wahelberg a Crowe ku*va to je obsazení. Proč to tedy nefunguje!!!!!!!(6.5.2013)

• Mark Wahlberg

• - Vo volebnom sídle Jacka Vallianta (Barry Pepper) je plagát s hebrejským slovom “židovský“. Sú to síce správne písmena, ale sú písané sprava doľava namiesto zľava doprava, ako to je v hebrejskom jazyku. (Spilvo)

• - Okrem autentického prostredia New Yorku prebiehalo natáčanie aj v meste New Orleans. (MikaelSVK)

• - Ešte ako jeden z producentov ponúkol Mark Wahlberg rolu Billyho Taggarta Michaelovi Fassbenderovi. No keďže ten odmietol, nakoniec sa tejto úlohy ujal sám Wahlberg. (S3MIR)