Machete zabíjí

Machete zabíja

Machete Kills

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA / Rusko, 2013, 107 min

Od prvního dílu se bohužel nikam moc nepokročilo, jen je všeho víc víc víc. Většina vtipů je bohužel založená na tom co Machete "nedělá", jinak jde spíše o akční road movie se slušným počtem cameí. Ovšem příslib posledního dílu strká vlastně celý film do kapsy, protože ultimátní světelná mačeta f..k!(18.11.2013)

"Machete happens!" Pro tvorbu Roberta Rodrigueze mám jistou (zvrácenou) slabost (netýká se Spy Kids), obzvláště poslední dva Machete filmy rozhodně nepatří ke standardním bijákům a to je právě to, co mě na nich baví. Robert se nebere vážně a servíruje již druhý film plný bláznivých situací, vtipných hlášek, pěkných žen, drsných grimas a to celé je zabaleno do zakrváceného balíčku s mašličkou uvázanou ze střev (ano, ani ve druhém filmu nebyla střeva vynechána…) Pokud potřebujete zvednout náladu a jste naladěni na Robertovu vlnu, není nad čím váhat!(1.11.2013)

No jednička se mi líbila víc, tohle už bylo často trochu přes míru a takový celý už je to podivný. Jako nenudil sem se u toho a nebral jsem to vůbec vážně, ale už sem u toho ani neměl pocit, že sleduju film, spíš něco na způsob Kameňáku (což neházim kvalitativně do stejnýho pytle samozřejmě). Danny Trejo ok, herecky tomu vládnul Demián Bichir a Mel Gibson, na kterýho jsem se těšil nejvíc, mě potěšil. Ženský pěkný, moje oblíbenkyně Jessica Alba má bohužel jenom cameo, stejně jako většina ostatních.(16.11.2013)

Checheche, nevím teda, kdo co čekal, ale já dostal přesně to, na co jsem se těšil. Těšil jsem se na to, že se podívám na akční, v krvi utopenou volovinu v podání známých tváří, u které mně nebude trapně jak u 90% akčních filmů, protože tady je už dávno předem jasné, že tohle nikdo brát vážně nemůže, natož aby musel. Treja a jeho xicht alá rozšláplej kravinec moc nemusím, ale ostatní figury naservírované Bobym R. jsem si vyloženě užil. Co na tom, že mě celkově příběh ani nijak extra nezajímal, výborně mě bavilo už jen sledování jednotlivých fragmetnů, za které sice Rodrigueze do nebe vychvalovat nebudu, ale nadávat tady, to bych se musel radši zliskat za rožkem kvůli vlastní demenci, že jsem do filmu vůbec šel. Kdybych měl někoho vyzdvihnout, bude to Toňo B., lízačky koberců Am H. a L.GG. a stříbnák Mel G. Za mě celkově pohoda, ale teda ten další díl, to už vypadá opravdu na kvalitní bullshit. No uvidíme... 70%(18.11.2013)

• kulyk

Nerad bych se někoho dotkl. Ne, že by mi vadilo přisuzovat jedincům názvy zvěře či pohlavních orgánů, prostě jen nerad sahám na cizí lidi. Je to nehygienické, ale.... Absurdita je směšná jen ve dvou případech - když je naprosto vykořeněná z reality, či tehdy, kdy onen skutečný stav věcí trefně podtrhuje. Druhé hrátky s kinžálem oscilují po většinu času někde mezi, působí tedy jako mocné plácání pahnátem do hádvěóčka. Půl roku natěšeného poskakování a málem jsem film utnul v půli. Škoda. Takto zklamán jsem byl naposledy po prvním pohlavním aktu. Nejen, že mi neprýštila žádná krev, ale ani tu blánu jsem si nedokázal nahmatat. K obsednutí: Trejo samozřejmě stárne. Byť až doteď dokázal předstírat, že coby víno zraje a neoctovatí, sada pohybů, které zvládá efektně provádět, se povážlivě tenčí. Muchacho Estevez roztáhl mé koutky a k oné zrůdné italoamerické kurvě se snad nebudu ani vyjadřovat, na to nemám dostatečně vybroušenou slovní zásobu.(23.11.2013)

• - Pár měsíců před premiérou se objevily problémy mezi producentskými společnostmi, které na filmu pracovaly. Společnost Overnight Productions a producentská společnost režiséra filmu Roberta Rodrigueze Quick Draw Productions si nedokázaly vyjasnit otázku práv k filmu. Přesněji řečeno si společnost Overnight Productions přála získat práva na film a zpřetrhat pracovní vazby se společností Quick Draw. V případě úspěchu by soudní řízení zastavilo vydání filmu. Společnost Overnight Productions podala koncem roku 2012 stížnost, a to proto, že prý nezískala dostatečnou finanční odměnu za jejich úsilí, které produkci filmu jejich tým věnoval. Škoda byla odhadnuta na 2 miliony amerických dolarů. Mnozí se však domnívají, že režisér filmu je schopen dluh zaplatit, aby film udržel a mohl jej bez problémů uvést v době, která byla naplánována. (Dlee)

• - Herečka Alexa Vega má ve snímku pouze jednu větu. (Chipsonator)

• - Mel Gibson natočil všetky svoje scény v priebehu jedného týždňa. (m.a.t.o.)