Machete zabíjí

Machete zabíja

Machete Kills

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA / Rusko, 2013, 107 min

Mačeta nekouří. Mačeta netweetuje. Mačeta nežertuje. A co je nejhorší, Mačeta nebaví.. Úroveň béčkových exploitačních filmů pro zapadlé teátry zvané grindhouse závisí na třech elementech: nadšení, peníze a nápady. Bez toho prvního to nejde. Když vám chybí to druhé, musíte je nahradit těmi zbývajícími. Když vám chybí to poslední, jdete do těch míst, co zpod skotské sukně kdysi ukazoval ještě nevypitý Mel anglickým okupantům. Zůstává otázkou, jestli prsní minigun, či rotor vrtulníku s funkcí navíjení střev splňují kritéria nápaditosti, ale to ať už rozsoudí vkus každého jednotlivce.. Houževnatý Hispánec s tváří připomínající Drážďany po pětačtyřicátém je bezesporu zajímavou, charakterově se rozvíjející postavou, která nám už zřejmě brzy zamíří i do vesmíru, ale na místě už dlouhou dobu přešlapujícímu Rodriguezovi je nutno do budoucna doporučit, aby si našel někoho, kdo by mu ve scénářích okysličil dialogy - třeba bráchu Quentina, ale musí být ve formě z počátku devadesátých let minulého století. P.S.: Ten Carlos Estévez se hodně podobal Charliemu Sheenovi, dokonce vypadal i stejně sjetě..(20.2.2014)

• Dever

// Distributor: Open Road Films // Počet premietajúcich kín v USA: 2,538 // Otvárací Víkend v USA: $3,837,183 //(10.7.2016)

• EdaS

Rodriguez se zase utrhl z řetězu, ale bohužel je to už jen otravná nuda. Spy Kids pro dospělé(jší). S báječnou Planetou Teror mělo tohle grindhousové šílení skončit. Aspoň pro Roberta. Machete spolehlivě zabíjí jakýkoliv potenciál, nápad nebo fór.(18.11.2013)

Nehoraznej kulervouci mega narez. Trejo v zivotni forme masakruje vse co mu pride pod ruku, vnitrnosti a hlavy litaj na vsechny strany, vizual ocekavane jak 80tkovy becko, do toho tak stupidne vypadajici triky, ze si je clovek musi zamilovat, spousta hlasek a spousta znamejch xichtu v cameo rolich, obzvlast napad s Chameleonem je genialni. Pribeh ale prekvapive dava docela smysl, postupnej presun ke sci-fi a ukazky ze tretiho dilu zase slibujou ozvlastneni a ja se celou dobu kralovsky bavil.(10.5.2014)

Toľko bláznivých nápadov, že som sa nemohla nesmiať. Paródia a hyperbola dovedená ad absurdum. Oceňujem.(10.5.2014)