Machete zabíjí

Machete zabíja

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA / Rusko, 2013, 107 min

• Cappuccino

Nevravím, že sa v prvej časti Rodriguez krotil, ale dvojka je už na môj vkus miestami až príliš prepísknutá (prijímam širokú škálu šialeností, hlavne ak sú zamerané na ukážku vnútorností nepriateľov, ale napríklad Machetov let na odpálenej rakete.. to fakt nie). Navyše De Niro a Seagal v jednotke potešili viac ako Gibson a Sheen v druhej časti. Obávam sa, že tretí diel vo vesmíre už bude totálnym úpadkom. No nechajme sa prekvapiť.(29.6.2014)

• Enšpígl

Soudruh mačeta si začal úřadovat velmi rychle a tak se prvních decilitrů krve dočkáme poměrně záhy. Ovšem zbytek je jedno velký zklámaní. Ne opravdu jsme nečekal nic jinýho než jednoduchou zábavu co sama sebe nebere vážně, ovšem musí to mít alespoň nějaký říz a ne že se film obsahuje pouze dva prvky makro záběr Mačetova ksichtu a snaha o vtipné co nejbrutálnější způsoby způsoby zabijení. Děj nebudu koemntovat, protože tohle je jak scénář z pera včelích medvídků, ale celkově ten film postrádá cokoli humorný hlášky, nějaké napětí, dialogy ala srdečné pozdravy z ústavu pro nudu a co mně sere nejvíc, že byl treustuhodně nevyužit ženský prvek. Takovejch koček tam a mačeta se za tu dobu jako vychrápe jen s jednou ?? No kde to sme, aby měl Mačeta mín sexu než já !!!(7.11.2013)

Sympaticky ujeté a s od začátku nasazeným dravým tempem, kdy se přechází v podstatě z akce do akce, ve které si Rodriguez pouští fantazii na špacír. Okolo půlky už je toho ale tolik, že přichází celkem logické umrtvení a člověk se chytne až ke konci, kde začne alespoň trochu fungovat gradace.(18.11.2013)

Chuť po zklamání z jedničky spravena, sice totální p*čovina na úplném dnu vkusné zábavy, nesmyslnost, ale pro mě i perfekt mix všech možných guilty pleasure a radost na pohled - s tím neustálým přísunem celebrit a grindhouse efektů. Charlie Sheen exceluje jako prezident. Co ale u něčeho takovýho nechápu a neodpustím, je jakto že tam nebyly vidět žádný kozy? Mínus jedna hvězda.(26.1.2014)

Návrat Mačety mohl být parádně ulítlý počin, kdyby se Rodriguez předem rozhodl, že to nebude brát ani chvíli vážně. Pak by mohl jeho největší mexický trpaslík, s permanentně naštvaným výrazem v tváři, naporcovat veškerý kompars a ještě by si určitě našel trochu času na špásování s těžce ozbrojenými slečnami při cestě vesmírem. Takhle zůstal viset někde na půli cesty mezi orbitem a orgasmem, ale kdybych tvrdil, že jsem si při sledování jeho kousků v pozdních nočních hodinách několikrát nekontrolovaně nezařval smíchy, tak by mi to sousedi patrně nepotvrdili.(8.3.2014)