Raubíř Ralf

Ralph Rozbi-to

Wreck-It Ralph

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 97 min

A pak se objevil Snakeův vykřičník a já věděla, že mě čeká něco mimořádného :-) Na závodní svět bych se soustředila o něco méně, ale jináč přede mě tvůrci hodili parádní poctu videohrám plnou evidentních i skrytých odkazů. Jen mi chybělo větší množství her a herních hrdinů, ač věřím, že takové licence by asi nestály málo. Jinak rozhodně nadprůměrný animák, jehož nejslabším článkem je pouze 3D: ** efekt, od kterého jsem vzhledem k videoherní zápletce čekala daleko víc a dostala jsem stejný prostorový průměr, jaký dnes nabízí kdejaký druhý animák, bez výraznějších efektů, ačkoli by se nabízely. 3D bídné, pokud jste jich už něco nakoukali, film každopádně parádní, pokud už jste za život něco nahráli. A to já jo. A ten vykřičník ♥ 90%(19.2.2013)

Otcové, vezměte své ratolesti do kina! :) Děti se budou bavit všemi těmi barvami, pády a hláškami - a vy si prostě užijete nostalgickou jízdu staršími i novějšími hrami. ;)(21.2.2013)

Skvelý a veľmi originálny animák. Škoda len, že tie Ralfove svalnaté ruky nedemolovali viac. Zopár takých demolačných scén by som privítal. V slovenskom dabingu ma svojim hlasom upútala malá šikovná potvorka. Neviem kto ju daboval, ale hlas má úplne zabitý. 80%.(27.4.2014)

V době, kdy zdejší lingvistická smetánka si hrála na závodníky ve fotrových varlatech, my úzkoprsí hajzlové jsme cvakali v hernách na automatech Contra, Mario a podobné 8-bitové píčovinky. Denně jsme běhali do heren, vyhazovali parchanty a sami házeli mince, abychom to mohli nakopat všem šmejdům z vesmíru. Pak doba odezněla a opět vytáhnu své "oblíbené" šikmooké píčoviny (čti Pokémoni), gayboye a tak, přišly do módy. Ti, kteří si nepamatují dobu, které vládla těsně po komoušech nemůžou být z filmu nadšení a raději budou slintat po zrzavé Debilce a masturbovat nad letošní výhrou v Oscarech. Já odrostlé hovado na autobusech plných automatů jsem si film náramně užil a sledoval všechny ezoterické odkazy na své oblíbené hry. S příchutí starého zakouřeného autobusu dám 5* a na závěr vzkážu zdejším nedomrdlým a špatně pokojeným puberťákům: "Věřte, že kdyby vaši fotrové věděli, co z vás bude, tak to raději pustí do umyvadla!!"(6.3.2013)

• - John C. Reilly měl z osamělé dabérské práce původně strach, a proto režisér Moore zařídil, aby všichni herci nahrávali své hlasy současně v jednom studiu. (Brousitch)

• - Nejvyšší skóre ve hře "Wreck-It Ralph" je stejné jako celé datum narození Walta Disneyho. (Brousitch)

• - Ralph a hra Fix-It Felix Jr. bere inspiraci ve hře Donkey Kong. V obou hrách vystupuje postava opraváře, jež stoupá po budově k záporákovi, který je na jejím vrcholu. Donkey Kong a Ralph jsou oba velké postavy s obrovskýma rukama a hážou na hrdinu věci. (HellFire)