Raubíř Ralf

Ralph Rozbi-to

Wreck-It Ralph

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 97 min

Kdysi jsem ve společnosti Pac-Mana strávil nejednu noc a rád jsem ho zase viděl. Se sympatickým záporákem Ralphem jsem dosud neměl čest potřást si pravicí, takže jsem tuto příležitost využil a popřál mu hodně štěstí při získávání medajle. O něco méně sympatií ode mne dostal vztah Felixe se seržantkou Calhounovou, protože taková sexy bojovnice s vysokým rozlišením by rozhodně měla mít někoho lepšího, než je prťavý rozkostičkovaný opravář. Nicméně postavičky se vyvedly, do příběhu nenásilně zapadly, hláškami se nešetřilo a ačkoli animáky obvykle nevyhledávám, tak pokračování s tetrisem a arkanoidem bych rozhodně uvítal.(26.4.2013)

Ralf není pro videohry tím, čím byl Shrek pro pohádky či Galaxy Quest pro sci-fi seriály. On krom výtečného úvodu a stylových závěrečných titulků vlastně s 8 a 16 bitovou herní kulturou zase až tak mnoho společného nemá. Což mu na kvalitách neubírá; i tak jde o skvělý a vtipný rodinný animák, který ve velkém body ztrácí pouze za nezáživnou střední pasáž. České znění se až na rádoby dětsky žvatlající Žilkovou povedlo; zejména s překladem si někdo vyhrál. PS: Předfilm lepší filmu.(15.11.2012)

Pěkný animace, příběh originální, lehce vtipný, dojemný, naivní (spíš pro děti) a přesto domyšlený. Tahounem jsou jednoznačně postavy Ralpha a Vanilopky a hlas Vanilopky. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 7 | humor 2 | akce 7 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(16.2.2013)

Kde jsou ty časy, kdy pro mě dvě koruny v kapse znamenaly výpravu z dohledu rodičů směr herní automaty. Na Ralfa jsem tam tehdy sice nenarazil, ale zase jsem si to bohatě vynahradil nyní s tímhle retro animákem. [OSCAR 2013] .. a nominace pro nejlepší animovaný film. Věřím, že většina akademiků se slzou v oku zavzpomíná na dobu, kdy utráceli kačky (nebo dolary) podobně jako já, třeba hraním Pac-Mana, a díky tomu přistane zlatá soška do těch obrovských Ralphových pazourů ..(19.2.2013)

No tohle!! Ti, co tohle docení, budou v sedmém nebi. Těch ostatních je mi upřímně líto. Retro... jakože super retro! :)(17.2.2013)

• - John C. Reilly měl z osamělé dabérské práce původně strach, a proto režisér Moore zařídil, aby všichni herci nahrávali své hlasy současně v jednom studiu. (Brousitch)

• - Během produkce společnost Disney usilovala o to, aby se v roli Felixe objevil Mario ze hry "Mario Bros.". Studio však nebylo schopno zaplatit značný poplatek, požadovaný společnosti Nintendo. Ke společnosti se tak autoři obrátili s prosbou, aby mohli použít alespoň některé symboly postavy. Felix tak nakonec získal podobnou kombinézu, postavu doprovází podobné zvuky jako ve hře a dělá shodně některé pohyby. (Dlee)

• - Na konci závěrečných titulků dojde k chybě v logu Disney, což je odkaz na tzv. "Pac-Man Bomb Screen" z 256. levelu stejnojmenné hry. (Adrai)