Raubíř Ralf

Ralph Rozbi-to

Wreck-It Ralph

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 97 min

Otcové, vezměte své ratolesti do kina! :) Děti se budou bavit všemi těmi barvami, pády a hláškami - a vy si prostě užijete nostalgickou jízdu staršími i novějšími hrami. ;)(21.2.2013)

• RedAK

Svůj animovaný den jsem zakončil nemoudře a to opět jen proto, že jsem slepě věřil místnímu hodnocení. Vedle geniálního, svižného, vtipného Lego Příběhu a Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana se Raubíř Rendy stává přehypovanou patetickou sračkou s kolosálně zprzněným potenciálem. Originální námět se ztrácí v nepropečené nepodlité šedi tupé nudy. Tam, kde ostatní animované komedie zpestřují stokrát omílaná klišoidní témata (dobro vs. zlo; nešťastná láska; všudepřítomná satisfakce) brilantními gagy a bonmoty, tam Raul absolutně tápe a předhazuje nám nudně zpracovanou příběhovou linii okořeněnou značnou dávkou deprese, že nejedno batole se bude chtít dobrovolně předávkovat sunarem. Raubíř René, nebo jak se ten nesympatický čurák jmenoval, tak osciluje mezi dobrými animáky pouze svými nesmyslně nadhodnocenými procenty. A korunku tomu dodává český dabing malé holčičky v podání Žilkové, která z ní udělala nepříjemnou vychlastanou trosku s tuberákem. Nerad bych byl za úplnou cynickou hnidu, tak jednu hvězdu dávám každopádně za originální videoherní námět, byť jej páni tvůrci absolutně nevyužili a když už ano, tak nadmíru trapně. Ale Sneakův vykřičník si tu jednu zaslouží.(16.6.2014)

V době, kdy zdejší lingvistická smetánka si hrála na závodníky ve fotrových varlatech, my úzkoprsí hajzlové jsme cvakali v hernách na automatech Contra, Mario a podobné 8-bitové píčovinky. Denně jsme běhali do heren, vyhazovali parchanty a sami házeli mince, abychom to mohli nakopat všem šmejdům z vesmíru. Pak doba odezněla a opět vytáhnu své "oblíbené" šikmooké píčoviny (čti Pokémoni), gayboye a tak, přišly do módy. Ti, kteří si nepamatují dobu, které vládla těsně po komoušech nemůžou být z filmu nadšení a raději budou slintat po zrzavé Debilce a masturbovat nad letošní výhrou v Oscarech. Já odrostlé hovado na autobusech plných automatů jsem si film náramně užil a sledoval všechny ezoterické odkazy na své oblíbené hry. S příchutí starého zakouřeného autobusu dám 5* a na závěr vzkážu zdejším nedomrdlým a špatně pokojeným puberťákům: "Věřte, že kdyby vaši fotrové věděli, co z vás bude, tak to raději pustí do umyvadla!!"(6.3.2013)

Tak sympatického záporáka jako je Ralf bych klidně snesl i v reálném životě. :-) Bohužel ti praví záporáci vedle Ralfa vypadají jako vlci vedle beránka. ;-) Ale jinak jo, parádní vzpomínka na automatové paření nějakých 25 let nazpět, obohacená milým, i dětem lehce stravitelným dějem.(15.3.2015)

• - Autorem hudebního podkresu měl být původně Thomas Newman, nahradil jej však Henry Jackman. (HellFire)

• - V honičce, kdy je Ralph pronásledován policejními koblihami, je zahnán do čokoládového jezera. Když je pod hladinou a dýchá přes trubičku, zní jako Darth Vader z filmové série Star Wars, čímž snímek odkazuje skutečnost, že právě v té době Disney kupoval společnost Lucasfilm, která za sérií o hvězdných válkách stojí. (jcmana)

• - Kano použije na zombie svou velmi známou fatalitu. (HellFire)