Raubíř Ralf

Ralph Rozbi-to

Wreck-It Ralph

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 97 min

Mírně nezajímavé momentky za polovinou filmu opomenuty v kontrastu se zbytkem celkově strhujícího děje, výborného soundtracku a ultimátní nálože nezapomenutelných gagů. Ralf je záporák s tím největším srdcem - až se při akčních sekvencích budete šklebit od ucha k uchu či tajně popotahovat na konci filmu, myslete na to. Víc pro dospěláky odkojené ZX Spectrem než pro děcka. Byla to jízda. P.S. 3D vůbec nic (!), CZ dabing velmi dobrý.(10.11.2012)

Ralf není pro videohry tím, čím byl Shrek pro pohádky či Galaxy Quest pro sci-fi seriály. On krom výtečného úvodu a stylových závěrečných titulků vlastně s 8 a 16 bitovou herní kulturou zase až tak mnoho společného nemá. Což mu na kvalitách neubírá; i tak jde o skvělý a vtipný rodinný animák, který ve velkém body ztrácí pouze za nezáživnou střední pasáž. České znění se až na rádoby dětsky žvatlající Žilkovou povedlo; zejména s překladem si někdo vyhrál. PS: Předfilm lepší filmu.(15.11.2012)

Obrovské překvapení. Vůbec nic jsem od Ralfa neočekával a nakonec z toho byl krásný animák, kde se mě moc líbil hlas Žilkové u malé rošťácké "chyby" a nejen to. Všechno krásně klapalo, staré známé zvuky z videoher a rafinovaně udělané efekty u postaviček. Docela srandovní byl i Skrillex, který pouštěl (na něj) dost neobvyklý song Kool & The Gang - Celebration na díze. :D(8.6.2013)

Příjemně originální námět schopný oslovit malé děti i jejich ajťácky zaměřené tatínky. Úvod působí jako něžná, velmi příjemná a nostalgická sonda do éry 8bitových hrdinů, jenže zanedlouho filmu dojdou nápady a vrátí se do vyčpělého koryta s umělým napětím a předem jasným koncem... Což o to, stále se jedná o sympatický animák, jenže už to není nic, co by mě osobně zaujalo. Navíc, když už infantilní závod, tak raději ten skrytě sofistikovaný ve Speed Raceru. 6/10(4.8.2013)

Nejzdařilejší letošní animák, který určitě potěší nejen dětské oko. Ralf je takový záporák s dobrým srdcem, který to myslí v zásadě dobře, jenže okolnosti jeho unáhleným rozhodnutím nejsou rozhodně nakloněny. Určitě se film u mě dočká povinné další reprízy.(19.2.2013)

• - Během produkce společnost Disney usilovala o to, aby se v roli Felixe objevil Mario ze hry "Mario Bros.". Studio však nebylo schopno zaplatit značný poplatek, požadovaný společnosti Nintendo. Ke společnosti se tak autoři obrátili s prosbou, aby mohli použít alespoň některé symboly postavy. Felix tak nakonec získal podobnou kombinézu, postavu doprovází podobné zvuky jako ve hře a dělá shodně některé pohyby. (Dlee)

• - Na konci závěrečných titulků dojde k chybě v logu Disney, což je odkaz na tzv. "Pac-Man Bomb Screen" z 256. levelu stejnojmenné hry. (Adrai)

• - Když se Ralph prohrabuje v zapomenutých věcech v baru, najde i " ! " známého z herní série "Metal Gear Solid , přičemž se objevuje i pro hru typický zvukový doprovod. (Raziel811)