Black Power

Dokumentární

Švédsko, 2011, 100 min

Göran Olsson

Göran Olsson

Kdo jiný by mohl natočit snímek o černošských hnutích v Spojených státech ? No přece Švédové. To oni, respektive švédští novináři, pečlivě sledovali dění v letech 1965 až 1975 v době vrchulu Black Power. Tak tedy vznikl tento zajímavý dokument o rasismu v duších američanů.(9.2.2012)

• Darth Sidious

Už jen z názvu to zavání rasismem. Můžeme tedy natočit film "White Power" ? To težko. Dokumenty o černých rasistech se točí vesele dál. Ale o tom co černí napáchají bílým, o jejich kriminálním chování......o tom se prostě nemluví a dokumenty netočí.... Ticho po pěšině. Smutné. Z tohoto dokumentu, se mi zvedá žaludek. A o to více, že ho natočili Švedové. A také mě děsně rozemívá ten výše uvedený obsah: "....Nejednalo se jen o rasový význam, ale zejména o ekonomický a politický systém. Hnutí Black Power začalo zakládat politické a kulturní instituce, aby podpořilo společné zájmy černochů a vyzdvihlo tak své hodnoty..." To by mě teda zajímalo, čím jsou ti "černoši" v Americe prospěšní, když drtivá vetšina fetuje a dělá šméčka. A splečné politické instituce, jsou smozřejmě rasově založené. Už jen z významu je to pochopitelné: Aby podpořili "společné zájmy černochů". Z toho vyplývá, že tam bílý človek nemůže. Takže je to rasově založené. A aby vyzdvihli své hodnoty... To jsou jaké? Drogy, porno, kriminalita, lichva, prostituce? Je obecně známé, že v ghettech tyhle věci frčí jak na běžícím pásu. Tenhle dokument je taková fraška, která normálně člověka pobaví. Udělat s přistěhovalců chudáky, to je jako bych chtěl udělat z vraha, prezidenta. 0% - ODPAD!(10.11.2012)

Skvělý film, parádní zážitek!!! Black power!!!)(19.2.2012)

Dokumentární styl není pro každého. Pro mě ano a navíc mě tohle hnutí zajímá, takže ty přehnaná hodnocení vůbec nechápu. :-) Pro mě 5 hvězd.(28.12.2011)

Vcelku zaujímavá téma spracovaná dosť nezaujímavým spôsobom. Dokument rozpráva o živote v Amerike 60. - 70. rokov, kedy sa veľmi "nenosilo" byť čiernym. Očakával som však od toho trochu viac vzhľadom na námet, ktorý tento dokument mal. Ničím výnimočné. Každopádne treba povedať, že si to určite zaslúži kapánek lepšie hodnotenie. U mňa 60 %.(15.11.2012)