Philippe (Sami Bouajila) a Marie (Julie Gayet) jsou sirotci (jejich matka skočila před jejich očima z okna) a vyrůstají spolu, vezmou se a žijí spolu. Žijí ovšem v budoucnosti, v odlidštěné a strachem ovládané kastovní společnosti, která pohrdá citem a pro lidi organizuje krutou a náhodnou „Hru", ve které každý musí jako na firemních školeních obhajovat svou pozici a prohra se někdy rovná smrti. Vše je kontrolováno jedinou korporací (s logem bílých čtverců, odtud název), rodí se málo dětí a každé narození je veřejně vyhlašováno na obrazovkách (kromě jiné propagandy), všichni rádi a s nadšením hrají kriket, mrtvoly jsou odváženy do továrny a je možné, že se z nich živí zbytek zmenšující se populace (na obrazovkách také vidíme lední medvědy, kteří se z nedostatku potravy uchylují ke kanibalismu). Philippe se vzorně přizpůsobil a stoupá zdárně v systému nahoru, zatímco Marie se snaží pomáhat těm, kdo to potřebují. Jejich vztah je vyprázdněný a otázkou je, zda k sobě zase naleznou cestu a obnoví svou lásku. Film připomíná Kafku i Orwella, mnoho náznaků a volné místo pro fantazii nebo odmítnutí a pohrdání podle libosti. (Peabody)

Solverino

Zřejmě něco uměleckého...? Začátek trochu ve stylu orwellovského 1984, ale pak už nastupuje nuda... strašně dlouhé záběry, mleté maso (dobrou chuť), ponurá atmosféra a pak... pak jsem usnul. Dávám jednu hvězdičku za to, že už mě nic nebudilo :) ()

cartyci

Ja som na rozdiel od Solverina dopozeral ale o nič neprišiel.Úprimne ja som moc tomu filmu nepochopil ale ak tam šlo len o to jedenie.a na konci láska .Nudné až na koniec ten aspoň trošku zaujal ale inak žiadna sláva. ()