// Production Companies : New Regency Pictures, Anonymous Content, Appian Way, RatPac Entertainment, Soho VFX // Je vidieť, že DiCaprio oscara veľmi chce a je možné, že ho aj dostane. Film je zbytočne stopážovo prehnaný a ničím výnimočný oproti podobným žánrom, avšak má svoje pozitíva. No a súboj s medveďom? Fenomenálne prevedené ........ za mňa 80%(28.12.2015)

Revenant je nepochybně jeden z nejlepších, nejdražších a nejdrsnějších survivalů vůbec. Po technické stránce absolutně bezchybný film, zde nemůže nic vyčítat ani ten největší kverulant. Kamera ( úhledy,dopady) berou dech, je to natočeno velmi autenticky téměř bez střihu a divák se místy cítí, jako by se ocitl přímo v ději. Hodně přidává i velmi syrová,nekompromisní a mrazivá příroda. Leonardo hraje jako o život, zde si sáhl úplně na dno svých sil a pro Oscara se vyloženě plazí celé 2 hodiny 30 ( byť místy přehrává, ale čeho všeho je ten chlap schopný pro zlatého plešouna je až neuvěřitelné). To platí i o Hardym, který hraje bezpáteřní sviňi od začátku do konce. Ještě bych vyzdvihl scény, které berou dech ( Nejlepší útok zvířete na člověka ve filmu) syrová a brutální akce ( byť té mohlo být o něco více), závěrečný duel Hardy/Dicaprio, kteří si dají slušně do těla anebo spacák z koně ( Vegetariáni a milovníci koňí zřejmě budou hejtit). Mínusem jest pomalejší tempo, při kterém se někdo může nudit, ale Iňaritu nepochybně chtěl bojovat o Oscary, proto zde kus artu být musí. Koule mi to neurvalo, ale na velkém plátně se Revenant vidět musí! Precizní, dravé, syrové a hvězdama nabité! Story 8/10, Atmosféra 10/10, Gore 8/10, Vizuál 10/10, Akce 5/10, Napětí 8/10,Humor 4/10. Zábavnost 7/10. 85% Váhal jsem mezi 4/5, nakonec dávám plný.(18.1.2016)

Můj největší problém se Zmrtvýchvstáním spočívá v tom, že jakkoli se snaží působit vzdorovitě vůči očekáváním spojeným s vyprávěním amerického velkofilmu, nakonec stejně jeden každý načrtnutý motiv poslušně v závěrečném vyvrcholení zúročí a všechny kousky skládačky zaklapnou do uzavřeného tvaru. Už jen v tomto ohledu shledávám opakovaně zaznívající srovnání s Malickovými modernistickými díly poněkud neadekvátními.(20.1.2016)

Syrová poctivá filmařina, která zajede až do morku kostí a Leovi za jeho naturalistický herecký projev gratuluji k ziskání Oscara, takhle mistrovsky odehraná veletěžká role tu už nějaký ten rok fakt nebyla. Film je briliant stříbrného plátna, všechno je tady dokonalé, kamera předvádí takové kompozice, že se prakticky stává dalším hlavním hercem filmu, režie tak to je další majstrštyk, souboj s medvědem, střet s indiány, lahůdky, ale i pomalejší scény jsou pětihvězdičkový dobroty. Bohužel a to myslím opravdu lítostivě nemůžu dát víc, protože při takhle opravdovým filmu jsem měl velký problém pobrat nesmrtelnost hlavního hrdiny, film jsem mimo jiné vnímal jako oslavu síly přírody, ale proč proboha tvůrci ignrovali snad všechny přírodní zákonitosti a udělali z hlavního hrdiny rodáka z planety James Bond na který je Chuck Norris považován za smrtelníka. Hrozná škoda tohoto, protože film by jinak ode mně nafasoval plnou palbu, ale takhle musím jít dolu, normálně bych asi šel na tři, ale v tomhle případě je filmařský a herecký umění na takové výši, že o tolik níž jít nedokážu, nemůžu a hlavně nechci.(24.1.2016)

• hirnlego

Jestli je to Iñárritova sofistikovaná parodie na všechna pathosklišé, tak mi to nedošlo a jsem úplně blbá. Jestli to myslel vážně, tak mu to nedošlo a je úplně blbej. "Duchovno". Hovno. Sestříhat jako dokumentární záběry přírody beze slov a je to za 4*.(17.1.2016)