• larelay

pardon, vobec nesadlo. nic. z kina som odisla absolutne frustrovana. ak Revenant vyhra, po Birdmanovi to bude najhorsi film v dejinach Oscarov, ktory si odnesie hlavnu cenu. nikto to nepovie nahlas, vsetci ten brak ospevuju. Jedine, co stoji za zmienku je kamera genia Lubezkiho, ktora vsak mne paradoxne priserne prekazala. Tento film proste nedava zmysel a najsilnejsi je v momentoch, ked v nom neuvidite ziadnych hercov, ale iba zabery na drsnu krajinu.(27.2.2016)

Příroda, Tom Hardy a Emmanuel Lubezki (král optiky, jeho záběry uchvátí každý divácký oko) perfektní, ale zbytek špatný feil, který se snaží zaujmout diváka za každou cenu. The Revenant se snaží být art a zároveň popcorn, který zasytí celou rodinu. DiCaprio dává pot, krev, ale nikoli hloubku a uvěřitelnost - chvilku se plazí, chvilku chodí, plave, třikrát umře, tváří se tak utrápeně, až mi ho bylo líto, jak chce tu sošku vyhrát. Dlouhé záběry a pomalé tempo začíná nudit už v polovině Revenantu, když každý ví jak to dopadne. Hardy nejlepší na plátně, který přehrává Lea na plné čáře (i když je Leo můj druhý nejoblíbenější herec) a pokud dostane sošku Leo, tak z povinnosti za Djanga a Vlka. A pokud se diváci budou chtít k Revenantu vracet, tak jen kvůli scéně s medvědem a závěrečnému souboji. 12 nominací na Oscara je zlý vtip. ************* Druhé zhlédnutí: Nádherně natočená prázdnota.(15.1.2016)

Příběh opravdového (amerického) člověka. . . Každý národ potřebuje svého Meresjeva. :)(18.2.2016)

Pro vegetariány a milovníky koní něco jako noční můra. Pro ty, kdo si užili například Štvance od Williama Friedkina, pošušňáníčko. Formálně už to být dotaženější nemůže. Kamera, světlo, hudba, výprava, vše dotažené do nejmenšího detailu. Dějově, tady nám to trochu drhne. Odklon od původních skutečností je to nejmenší. Ale moc se tam toho upřímně nestane a co mi asi vadilo nejvíc, to je figurka Toma Hardyho. Má nevděčnou roli idiota "na první" dobrou, co se od začátku chová jako svině a nic dalšího tam bohužel není. Jen účelově jedná, aby měl hrdina motivaci. ALE výsledek mě jednoznačně bavil. Takhle špinavě a věrně by mělo vypadat víc historických filmů.(13.1.2016)

Viděno v kině. Musím ovšem souhlasit s komentářem El-Barto. Bejt to kratší nebo míň utahaně hloubavý, to by byl teprve sakra trhák! První půlka, než se DiCaprio vyhrabe z hrobu, byla skvělá. Útok medvědice bylo něco tak šílenýho, že i já - už zcela otupená milionem mých oblíbených krvákových hororů - jsem se u toho cukala a zbývá si jen představit, jak těžký to asi bylo natočit. Jsou tam hromady úžasných záběrů, např. bizoni nebo útěk po řece a DiCaprio si nejspíš vážně s tímhle sáhl na dno svých hereckých možností. Není asi moc velkej rozdíl v tom spát ve skutečným vykuchaným koni a jeho slizké napodobenině. Nicméně, musím to napsat, byla to nuda. Líbila se mi epizoda s indiánem, strašně moc se mi líbil Hardy a hlavně Gleeson byl parádní, závěrečný zúčtování bylo taky dostačující, ale ty skoro tři hodiny se stráášně vlekly. Přítel vedle mě zíval a nejspíš litoval, že mě nepřemluvil, abysme šli na Hvězdné války. A co se týče DiCapria, velice moc mu už konečně přeju Oscara, klidně za tuhle roli, hrál výborně, ale ve filmografii má role, za který by Oscar seděl mnohem víc (např. už vůbec ta jeho první nominace měla být proměněná!). Dávám něco jako 75-80%. PS: A že tam hrál Kristoffer Joner jsem zjistila až ze závěrečných titulků. Tutově to byl nějakej neidentifkovatelnej vlasáč z úvodu.(20.1.2016)

• - Film je založen na skutečném příběhu Hugha Glasse, který zpracoval knižně Michael Punke v roce 2003. (Lucasion)

• - Digitálneho medveďa na pľaci hral 51-ročný Glenn Ennis, ktorý mal na sebe modrý oblek a plyšovú medvediu hlavu. (JOZZZKO)

• - Režisér Alejandro González Iňárritu si prial, aby umelé rany "krvácali" realisticky a bolo ich možné zašiť na jeden záber. Z hrudníka museli vytvoriť protézu, do ktorej umiestnili niekoľko skúmaviek s falošnou krvou. V jednej scéne je možné kúsok protézy vidieť, čo pôsobí dojmom, že Glassovi trčia rebrá. (classic)