Nu, rád bych okomentoval, ale neudělám to tak, jak by se slušelo, neboť jednotlivé části by si zde zcela jistě zasloužili vlastní profil. Takto jen řeknu, že ač se od sebe jednotlivé části svou kvalitou značně liší, zaslouží si v mých očích tenhle projekt nadprůměrné hodnocení. Vynechat dobré díly kvůli těm horším by totiž byla věčná škoda(31.3.2013)

1.- ŠIKANA - Ano, děti dokáží být velice, velice kruté. Tak jako umí být upřímné, tak umí být kruté a tím, že si dokazují svoji sílu a moc, kterou ale ve skutečnosti nemají (naopak) ubližují nejen svým vrstevníkům, ale kolikrát i dospělým a jejich životy tak natrvalo poznamenávají. Šikana byla vždy, jen se o ní skoro vůbec nemluvilo. Teď se o ní také ještě moc nemluví, ale je třeba o těchto věcech mluvit, je třeba vědět, že toto se běžně děje, že je třeba s tím začít pořádně něco dělat, ne stále zavírat oči (tím mluvím o školách) v obavě ze ztráty studentů a dobrého jména školy, je třeba o tom mluvit, aby i šikanovaní jedinci o tom byli schopni mluvit a ne mlčet a stydět se v obavě z posměchu, nedůvěry ostatních. Šikana je v určité podobě všude kolem nás a já jsem ráda, že tento citlivě natočený dokumentární pořad byl odvysílán, i když ne zrovna v nejatraktivnější hodinu, ale přece. 2.- KNĚŽKY LÁSKY - Je to smutný. Moc smutný. DALŠÍ DÍLY... je to opravdu síla, co vše se může dít. Úplně mě z toho mrazí. Zvláště pak 4.- V PÉČI BÍLÉHO PLÁŠTĚ. To je něco šíleného!!! Jak vůbec mohou nemocnice dopustit takové přešlapy, které naprosto změní celý život pacientů, a ani se k tomu nepostavit? Kde to sakra žijeme, že ani soudní vyrovnání (o mimosoudním nemůže tady být ani řeč) nemají šanci získat? A když už, tak je to směšná částka po strašně dlouhé a vyčerpávající době, ze které často nevidí ani ň? Svinstva se tu dějí, ostatně jako všude, ale jinde možná nějaké soudnictví existuje. Tady je jen velký bordel. Ćím víc pořadů, které to vše ukazují, tím lépe, i když je to jen miniaturní střípek, který sotva něčemu pomůže. Ale alespoň ten.(7.9.2011)

Hodnotím díl Konec porna v Čechách. Vcelku zajímavý dokument, byť informační přínos není nijak slavný - celá myšlenka tohoto dílu se dá nacpat do jedné věty (ekonomická krize a internet převálcovaly klasickou DVD porno produkci) a většina materiálu ve filmu je jen obsahová vata, byť relativně koukatelná, vzhledem k atraktivnímu (?) tématu. Vzato kolem a kolem, nikdy mě nepřestane udivovat, co je ten Rosenberg za člověka - jeho výstup je to nejzajímavější na tomto díle, a skýtá celou řadu podnětů k přemýšlení. Jsou-li i další díly podobné jako tento, pak je to podle mě docela obstojný formát, byť se podle mě hodně překrývá třeba s cyklem "Ta naše povaha česká".(22.5.2013)

• igi B.

Tak ještě že je TO jen "POLO", že... A O TOM to zase celé je. Mohlo by to být celé "CELE", mohlo by to být kontroverzní jako ta prezentovaná témata, a je to zase jen takové plácání o ničem. Ale to by asi celý cyklus musely dělat jiné >celé< osobnosti, že... Protože tohle je zase jen další ryzí >veřejnoprávní< televizáčina na zaplácnutí programového schéma, užitečná snad jen pro ty vybrané honoráře vybraným účastníkům. Místy i docela poloblbo, zhusta jen takové blábolení všelijakých mudrlantů, až se zase jeden ptá, jak tohle celé funguje a komu to slouží. Blablablablabla... To myslím na sebe, víc už nemá cenu se tím zabývat. Howgh. - - - P.S. A neberte si vy šašskotrdlovizní nýmandi do huby docela sugestivní a originální dílko Oscara Wilda, tahle vágní a stádu určená divácky jalová vyvařovna nesahá Obrazu D.G. ani po spodní hranu blindrámu! - - - - - (Občasně naprosto nahodile nahlédnuto na >veřejnošerém poloprostoru< , hodnocení prozřetelně ucelené už kdysi zkraje, komentář zde zcela otrávený po 40. pokračování - docela slabém žvatlání o "síle obrazu" jako šestnáctý - 12.2.2013)(12.2.2013)

• Radko

K 32 dielu: Na fotkách z posledného obdobia mám v rohu takú čiernu bodku. Doteraz som si myslel, že je to vada optiky alebo nejaký škrabanec, až diel s názvom "Setkání s UFO" ma ukľudnil. Jednoducho patrím k tým šťastlivcom, ktorým sa neustále darí zdokumentovávať prítomnosť mimozemských civilizácií.(7.11.2012)