American Horror Story (TV seriál)

American Horror Story: Murder House

American Horror Story

Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2011, 12x50 min

Dylan McDermott, Connie Britton, Taissa Farmiga, Jessica Lange, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare, Zachary Quinto, Teddy Sears, Kate Mara, Sarah Paulson, Matt Ross, Lily Rabe, Morris Chestnut, Bodhi Schulz, Kai Schulz, Christine Estabrook, Mena Suvari, Eric Stonestreet, Jamie Harris, Azura Skye, Christian Serratos, Mageina Tovah, Adina Porter, Alessandra Torresani, Brando Eaton, Ashley Rickards, Gregory Sporleder, Rebecca Wisocky, Michael Graziadei, Drew Powell, Scott Lawrence, Ava Kolker, Abbie Cobb, Celia Finkelstein, Joshua Malina, Anthony Ruivivar, Rosa Salazar, Shauna Bloom, James Gaudioso, Amir Arison, Riley Schmidt, Tanya Clarke, Kaylee Bryant, Meredith Scott Lynn, Presciliana Esparolini, Shauna Case, Kyle Davis, Steven Anderson, David Ury, Shelby Young, Teddy Lane Jr., David Anthony Higgins, Debbie Pollack, Brennan Mejia, Andy Umberger, Bianca Lawson, Melanie Cruz, Katelyn Reed, Ben Woolf, Melissa Barker, Terry F. Smith, Aimee Deshayes, Skyler Vallo, Jacqueline Buda, Geoffrey Rivas, Eve Gordon, Eric Close, Jennifer Jostyn, Trevor Torseth, Roz Witt, Aric Cushing, Missy Doty, John Ainsworth, Carmen Blanchard, Marilyn O'Connor, Mike Peebler, Shani Pride, Courtney Schleinkofer, Elena Schuber, Steve Spel, Toni Wynne, Jordan David, Alexander Nimetz, Seelan Gunaseelan, Tom Gallop, Preston James Hillier, Heather Olt, Linda Porter, Peter Allen Vogt, Sam Kinsey, Sam Gros, Kathleen Rose Perkins, Richard Short, Tom Jourden, April Grace, Joshua Allen, Caitlin Dahl, Dennis Hill, Michael James Bell, W. Earl Brown, Malaya Rivera Drew, Derek Richardson, Shyloh Oostwald, Katelynn Rodriguez, Paul Butler, Morgan Lester, Saginaw Grant, Sancho Martin, Julia Silverman, Anthony James Whitewolf, Lisa Vidal, Camille Chen, Luke Baybak, Laura Flannery, Marla Gibbs, John Cromwell, Emily Marie Palmer, Mark Gantt

Obzvlášť úvodních cca 7 až 8 epizod je fakt povedených a sympaticky napínavých. Tyto díly nejsou ani tak o příběhu, jako spíš o hraní si se žánrem a atmosféře, jejíž budování ovládají režiséři skvěle. Divák si od návalu duchařských scén neodpočine. Pak ale začne seriál pomalu spět ke svému konci a tvůrci začínají vysvětlovat a dořešovat osudy jednotlivých postav, kterých je v seriálu najednou až příliš. Dějová linie pak začíná být přetížená a překombinovaná a je to trošku daň za to, že tvůrci v úvodu chrlili jeden hororový námět za druhým. Když pak nastane čas uvést vše do logických souvislostí začíná to trochu skřípat. Závěrečná epizoda mě také moc nenadchla, ale to je asi věc názoru. Každopádně velice dobře udělaný seriál, který mě tak po 70% své stopáže opravdu bavil víc než 99% filmových hororů.(27.11.2012)

Dá se na to koukat, ale chtělo by to - více sexu, méně rodinných vztahů a trochu akce. Současná podoba je sice koukatelná, ale k dokonalosti jí prostě něco chybí. Tvůrci se snaží hrát na tajemno, ale to je paradoxně největší slabina celého seriálu. Trochu více lidí z kostí a masa, trochu méně fantazírování. Aby z toho nakonec nebyl druhý Lost. Ten předvedl tolik kombinování a fantazírování, až z toho vzešla úplná blbost. Prozatím 63% (pilot je neskutečná sračka)(17.10.2011)

ZA FREAK SHOW - 80% Jessica Lange je pořád skvělá!(20.7.2015)

Duchařská první série, která ke konci sípala jak rozedmutá plíce bez kortikoidů, dostala naštěstí psychotické dvojče, které jí svým excelentním nástupem vytrhlo trn z prdele i zmíněného laloku. Postupem času jsem dospěl k názoru, že jsem již dostatečně vyspecifikovaný a tudíž jsem si naprosto jistý kam patřím, hned zítra svůj šatník obohatím o pár svěracích kazajek, demontuji kliky ze dveří, a abych nebyl zbytečně rozptylován malichernostmi, cvičně do sebe skrzeva ptactvo budu mrskat temelínský BIO proud a budu se snažit sbalit modelínu, která se bude nejvíce svým exteriérem blížit Pepper. P.S. Strýčku Papeži, teď už chápu, žes musel sběhnout z papežské stolice i průjmu, ona ta vaše kutnolická parta stojí pěkně za hovno...No, hrom do trdlice, tedy do koštěte! Třetí série je dokonale infantilní, blbá, přeslazeně krvavá a maximálně dementní. Saxána by srala blahem z brutálních outfitů amerických kolegyň a chyběl jen Vláďa Menšík, Potrat a kouzelná francouzská hůl hluboce vražená v prdel. U laciné sukuby, já se bavil!!!(28.3.2013)

American Horror Story tento rok zdá sa zachraňuje akosi do teraz absentujúcu kvalitu na poli filmovej produkcii. Hneď pilot rozdal karty viac než dobre, pričom potenciál je obrovský a s každou novou časťou úroveň stúpa napriek tomu že postavy sú na komplet psychicky viac než labilné ale o to tu ide – bizarnosť nahrádza strašidelnosť, na ňu akosi neostal priestor, strihová skladba to nedovoľuje, namiesto toho ponúka spád. Výborné sú úvodné vstupy na začiatku každej časti z rôznych časových období. Seriál je jednoznačne príjemným prekvapením.(1.11.2011)