poster

American Horror Story (TV seriál)

 • USA

  American Horror Story: Murder House

 • Slovensko

  American Horror Story

Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2011, 12x50 min

Hrají:

Dylan McDermott, Connie Britton, Taissa Farmiga, Jessica Lange, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare, Zachary Quinto, Teddy Sears, Kate Mara, Sarah Paulson, Matt Ross, Lily Rabe, Morris Chestnut, Bodhi Schulz, Kai Schulz, Christine Estabrook, Mena Suvari, Eric Stonestreet, Jamie Harris, Azura Skye, Christian Serratos, Mageina Tovah, Adina Porter, Alessandra Torresani, Brando Eaton, Ashley Rickards, Gregory Sporleder, Rebecca Wisocky, Michael Graziadei, Drew Powell, Scott Lawrence, Ava Kolker, Abbie Cobb, Celia Finkelstein, Joshua Malina, Anthony Ruivivar, Rosa Salazar, Shauna Bloom, James Gaudioso, Amir Arison, Riley Schmidt, Tanya Clarke, Kaylee Bryant, Meredith Scott Lynn, Presciliana Esparolini, Shauna Case, Kyle Davis, Steven Anderson, David Ury, Shelby Young, Teddy Lane Jr., David Anthony Higgins, Debbie Pollack, Brennan Mejia, Andy Umberger, Bianca Lawson, Melanie Cruz, Katelyn Reed, Ben Woolf, Melissa Barker, Terry F. Smith, Aimee Deshayes, Skyler Vallo, Jacqueline Buda, Geoffrey Rivas, Eve Gordon, Eric Close, Jennifer Jostyn, Trevor Torseth, Roz Witt, Aric Cushing, Missy Doty, John Ainsworth, Carmen Blanchard, Marilyn O'Connor, Mike Peebler, Shani Pride, Courtney Schleinkofer, Elena Schuber, Steve Spel, Toni Wynne, Jordan David, Alexander Nimetz, Seelan Gunaseelan, Tom Gallop, Preston James Hillier, Heather Olt, Linda Porter, Peter Allen Vogt, Sam Kinsey, Sam Gros, Kathleen Rose Perkins, Richard Short, Tom Jourden, April Grace, Joshua Allen, Caitlin Dahl, Dennis Hill, Michael James Bell, W. Earl Brown, Malaya Rivera Drew, Derek Richardson, Shyloh Oostwald, Katelynn Rodriguez, Paul Butler, Morgan Lester, Saginaw Grant, Sancho Martin, Julia Silverman, Anthony James Whitewolf, Lisa Vidal
 • fauxthum
  ***

  1. série: Určitý potenciál naprosto zabíjí scénáristická rozbředlost, která vrcholí v dost nezvládnutém a bezradném závěru. Množství motivů vyznívající do ztracena není dostatečně drženo patřičným nadhledem; pointy jsou jasné dlouho dopředu a poslední díl trpí křečem nezvládnuté hororové soap opery. Škoda. 2. série: Lepší. Přesto, že i tady je vyprávění živeno především množstvím referencí k jiným hororovým snímkům, koncept je ucelenější a zároveň nespoutanější a zábavnější. Ne úplně vyrovnané kvality, ale stojí za sledování.(22.7.2013)

 • KevSpa
  *****

  Pilot: Tísnivá atmosféra a vcelku rychlé střídání scén, jež působí chaoticky, ale ve výsledku diváka ještě víc přikovají do sedačky. Tohle vypadá na pořádný béčkově laděný hororový nářez a vůbec nevadí, že jde o téma už mnohokrát zpracované. Navíc je tu spousta známých seriálových herců - Dylan McDermott (The Practice), Connie Britton (Friday Night Lights), Frances Conroy (Six Feet Under), Denis O'Hare (True Blood) - a navrch drsná Jessica Lange. Bizarní, zábavné a strašidelné. / Po druhém dílu už se u mě dostavují první příznaky závislosti. :) / Po třetím díle hodnotím plným počtem hvězdiček, protože tohle mě prostě chytlo. Proklatě zábavné, místy strašidelné, sem tam černohumorně vtipné a hlavně výborně napsané. 1. série - 100% Asylum je ještě šílenější a drsnější než první řada. Občas až působí maličko přeplácaně. Jessica Lange opět úžasná. 2. série - 90% Ve 3. sérii už měli tvůrci hodně vážný problém najít správnou míru. A nejde jen o všechny ty splatter momenty, které mají za cíl jen šokovat co největší nechutností. Třetí řada není příliš zvládnutá ani dramaturgicky, velká část dílů je vyplněna natahovanými či úplně zbytečnými scénami. Zatímco zpočátku vypadala čarodějnická story hodně nadějně, v druhé polovině řady se z toho stala jen mdlá vyvražďovačka, která nedokázala překvapit tak, jak se to dařilo prvním dvěma sériím. 3. série - 70% Přehlídka zrůd ve 4. sérii mě od začátku pohltila, vyloženě slabou epizodu jsem tu nenašla a po zklamání v podobě Coven to bylo velice příjemné překvapení. I když o čistě hororovou podívanou v případě Freak Show nejde, o nechutné scény a napínavé momenty nebyla nouze a především tentokrát tvůrci hned několikrát zahráli i na divákovy emoce. 4. série - 90%(10.10.2011)

 • Zeck
  ***

  Dá se na to koukat, ale chtělo by to - více sexu, méně rodinných vztahů a trochu akce. Současná podoba je sice koukatelná, ale k dokonalosti jí prostě něco chybí. Tvůrci se snaží hrát na tajemno, ale to je paradoxně největší slabina celého seriálu. Trochu více lidí z kostí a masa, trochu méně fantazírování. Aby z toho nakonec nebyl druhý Lost. Ten předvedl tolik kombinování a fantazírování, až z toho vzešla úplná blbost. Prozatím 63% (pilot je neskutečná sračka)(17.10.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Niektoré postavy zo štvrtej série seriálu sú inšpirované reálnymi ľuďmi z minulosti. Ako napríklad postava Ma Petite (Jyoti Amge) je inšpirovaná Luciou Zarate, Ethel Darling (Kathy Bates) je kópiou Annie Jones. Taktiež v minulosti existovala umelkyňa, ktorá vystupovala pod menom Koo Koo, the Bird Girl - slúžila ako predloha pre Meepa (Ben Woolf). Pepper (Naomi Grossman) a jej dvojča majú tiež svojich predchodcov, a to dvojčatá z Yucatánu - Pip a Flip. Postava Paula (Mat Fraser) je inšpirovaná umelcom nazývaným "The living skeleton" - Isaacom W. Sprague. Pre základ Postavy Jimmyho Darlinga (Evan Peters) taktiež čerpali z minulosti, existoval muž, ktorý vystupoval s rovnakou vadou na rukách, plus podobné znetvorenie mali aj jeho chodidlá. (Kreminka)

 • - Herci Jessica Lange, Zachary Quinto a Evan Peters se objevili v 1. i 2. sérii seriálu, přestože druhá sezona není přímým pokračováním a liší se v místě i příběhu. (Vojt@P)

 • - V 11. epizodě 1. série, kdy nese matka (Connie Britton) dítě ze sklepa, na schodech nemá kapuci na hlavě, po střihu v chodbě jí však já již nasazenou. (dandislav1991)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace