Munger Road

George Stobbart

Skupinka mladých sa v jednu peknú noc vydáva autom preskúmať miestnu legendu na Munger Road a v tom čase aj policajti v okolí prenasledujú vraha. Po tom, ako sa mladým začnú diať čudné veci a nedarí sa im úspešne zdrhnúť, sa zdá, že s vrahom sa stretli práve oni... Vcelku lákavý poster, no film mi v tomto prípade nesadol, prišlo mi to slabučké, nezaujímavé, miestami zbytočne tmavé a takmer všetko sa dialo off-screen, takže som z toho nič nemal. Roztrieštený dej zabíjal atmosféru, čomu nepomáhali ani zúfalo nudné postavy a ultra-stupídny záver mi celý dojem pokazil ešte viac. ()

Dellamorte

Sympatický thriller, ktorý nevsadil na " OH MY GOD " recept, ale plynulo a pôsobivo filmársky sníma prácu šerifovsky ohodeného maníka , ktorý potrebuje podať správu do služobných nebies , o vyšetrovaní zmiznutia snaživcov, usilujúcich sa zdokumentovať duchársku legendu, nefunkčnosti ich kontaktu s okolitým svetom a to na ceste, ktorá už legendu o hromadnej havárii uloženú v HD má. Dátum sa opakuje a výročie treba zrušiť.( Edit ? Munger R. prestreliť s qualitným fárom a hlavne bez stopky). ()

uiu

Film jsem měla v oku již delší dobu a trailer na mě zapůsobil pozitivně slibující nějakou bubákovinu na ruční kameře, což mám ráda. Jenže děj se vleče, sledujeme linii puberťáků, co chtějí natočit paranormální aktivitu na bubákovité cestě a linii šerifa a jeho pomocníka na stopě bývalého maniaka. Atmosféra takřka nulová, protože nevíte, co si o ději myslet, když se chvíli tváří tak duchařsky a tajemně a pak zase reálně a logicky. Z některých scén nebudete mít nic, protože uvidíte jen tmu a uslyšíte jen hlasy "hrdinů". Film končí se slovy To Be Continued, takže nevím, zda-li to byl skutečný konec a domyslete si každý, jak to tedy bylo, nebo doopravdy máme očekávat Munger Road 2, abychom se polopatě dozvěděli to, co už asi každý ví, když si dá těch pár švestek dohromady. ()