poster

The Words

 • CZ název

  Slova

 • USA

  Words, The

 • SK název

  The Words

Psychologický / Mysteriózní / Romantický / Drama

USA, 2012, 102 min

 • emma53
  ****

  "Má chyba byla, že jsem miloval slova víc, než ženu která mě k nim inspirovala". Zajímavá a v každém případě originální podívaná. Rozhodně nic průměrného, je to něco, do čeho se buď ponoříte a nebo vás to úplně mine. Příběh napsaný, jako příběh v příběhu a mě opravdu ten ponor chvilku trval, než se objevil Clay v podání vynikajícího Jeremyho Ironse a pak už jsem jen sledovala jak se ty tři příběhové linie různě proplétají a mně vyvstávalo na mysli spousta otázek týkajících se hlavně Roryho a Claye s jejich motivy, skutky až po jejich sebedestruktivní chování. Nejintenzivněji na mě zapůsobil životní příběh Claye s např. i jeho slovy "oui - yes, byl to perfektní vztah", kdo viděl, tak ví. V žádném případě se nejedná o vysloveně odpočinkový, nebo dokonce romantický snímek. Jen mi tam scházelo víc emocí a možná ten konec mně taky dvakrát nesednul. Film, na který se ještě jednou chci určitě podívat. Jinak Brian a Lee mají docela slušně našlápnuto na kariéru výborných režisérů.(19.12.2012)

 • Aky
  ****

  Zajímavým způsobem - složitým a přitom srozumitelným, podřízeným obsahu - způsobem vyprávěný příběh o plagiátorství, jež přináší ztrátu identity a neodvratně zavádí život do slepé uličky, z níž nelze vyjet ani vycouvat.(29.12.2013)

 • flanker.27
  *****

  Osobně jsem zcela spokojen a potěšen. Že se dá ještě najít film, který jde do nitra člověka, do schopnosti být odpovědný za své jednání, být schopen žít sám se sebou. Krásná je scéna ve skleníku, kde nedostane Rory žádné rozhřešení, žádné odpuštění, pouze konečně pochopí, co znamená převzít něčí bolest.(29.9.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V USA sa údajne premietala verzia filmu s odlišným koncom ako vo zvyšku sveta. (Macejko)

 • - Konkurzu na roli Danielle se zúčastnila i britská herečka Rosamund Pike. Roli získala Olivia Wilde. (Conspi)

 • - Natáčení filmu probíhalo v Montrealu, protože prý mohl dobře zastoupit prostředí New Yorku i Paříže. (Alca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace