The Words

• slovenský

The Words

Psychologický / Mysteriózní / Romantický / Drama

USA, 2012, 102 min

Romantické drama založené na vrstvení příběhů na sebe. Sympatičtí herci, příjemná hudba, skvělá kamera a poutavý děj, to jsou důvody, proč dávám plný počet hvězd.(12.1.2013)

Šťastie, láska, bolesť, sklamanie, krásna a zároveň krutá nevyspytateľnosť života. Rozhodnutia, ktoré ovplyvnia tak veľa... Spôsob, akým reagujeme v určitých situáciách... Výčitky, nevedomosť, zvedavosť... čo ak by som vtedy rozhodol inak? čo ak by som sa zachoval inak? ...tento film len podáva príbehy zopár ľudí, ukazuje veľmi málo, no zároveň vypovedá tak veľa... fakt slušné :)(14.12.2012)

Čekala jsem více a to mám tento druh artovek velmi ráda. Povrch filmu a celý ten nápad je skvělý, divák vlastně sleduje tři příběhy, které jsou však součásti jednoho, skládá se z několika vrstev a divák postupně odhaluje vrstvu po vrstvě. Řemeslně je vše v naprostém pořádku, režisérské duo má velký cit pro takovou vznešenost, moc příjemná hudba a dobré herecké obsazení. Je to dobře napsané, popis může znít komplikovaně, ale divák se nikdy ve filmu neztrácí, vše do sebe zapadá a dává smysl. Přesto mám z filmu pocit, že se snaží být něčím, čím ve skutečnosti není. V jednotlivých příbězích jsem nenašla nic ohromného, nic co by se mě nějakým způsobem dotklo, síla tohoto filmu možná neměla být ani tak v samostatných příbězích, jako spíše v celku, které tvoří, ale ona ani závěrečná pointa není z těch, u kterých byste si řekli "Wow", takže já si vlastně z filmu nic moc neodnesla. Ani emoce, ani něco, co by příliš dlouho zaměstnávalo mé myšlenky. The Words je film, který má něco do sebe, je to především způsob, jakým je vyprávěn, možná jsem jen nedokázala odhalit to pravé jádro, třeba příště.(22.9.2012)

• - Na konci filmu sa Daniella (Olivia Wilde) hrá pri Clayovom (Dennis Quaid) pracovnom stole s bejzbalovou loptičkou. Na začiatku filmu sa presne taká istá loptička dá vidieť aj na Roryho (Bradley Cooper) pracovnom stole. Tento detail sa dá interpretovať tak, že Clay sa vo svojej knihe "The Words" priznáva k tomu, že aj on sám si v mladosti privlastnil cudzie literárne dielo. (georgieMT82)

• - Konkurzu na roli Danielle se zúčastnila i britská herečka Rosamund Pike. Roli získala Olivia Wilde. (Conspi)

• - Natáčení filmu probíhalo v Montrealu, protože prý mohl dobře zastoupit prostředí New Yorku i Paříže. (Alca)