LokalFilmis

Animovaný / Komedie

Slovensko, 2015, 78 min

Jakub Kroner

Jakub Kroner

Filmový kabinet PLUS SK: Filmové profesie - 4. Režisér animovaných filmov - nepoznám predlohu, mnohé vtipy tak išli úplne mimo mňa. Celkovo jednohubka, ktorú ak by som nevidel, o nič som neprišiel. 60%(6.12.2016)

• silentname

Prvých päť minút filmu bolo skvelých, no potom to všetko ide okamžite dole vodou a vôbec to nemá poriadnu chuť. Animácie nie sú silné, vtipy často nie sú vtipné a občas je to výrazne násilné, čo absolútne nechápem. Občas vtip funguje ako napríklad Európska únia a ich normy o tvare šunky alebo Alza mimozemšťan, ale inak je to skôr trápne a nudné. A ani to nevyzerá najlepšie. Hodnotenie: D+(23.6.2015)

• Triple H

Skoro vôbec sa mi to nepáčilo, uchechtol som sa tak dva krát. Inšpirácia South Park: Bigger, Longer & Uncut je viac ako zjavná, samozrejme výsledok sa nedá porovnávať. Kronerov film je v podstate len zlepenec scénok, ktoré na seba ledva ledva nadväzujú. Na druhú stranu tvorcovia mali na celú produkciu len rok, žiadne peniaze a museli to potiahnuť v podstate len vlastným entuziazmom. Čiže fakt, že sa im na Slovensku podarilo do kín pretlačiť animovaný film za takýchto priškrtených podmienok a fakt že na Slovensku sa niekto snaží robiť nové a moderné veci, je hodný rešpektu. Kroner nemá ani 30 rokov a už má za sebou tri celovečerné filmy. Ich kvalita síce pokrivkáva, ale chalan získava neoceniteľnú prax, ktorú zúročí neskôr a možno nám tu rastie zaujímavá osobnosť. Palec hore za snahu.(11.10.2016)

Po skvelej prvej polovici to ide s kvalitou, žiaľ, rapídne na dol. Tvorcom ako by došiel dych a tak druhá časť nie je ani tak vtipná, ani príbehovo zaujímavá a celkom nudí. To však nemení nič na tom, že Lokalfilmis je (hlavne za prvú polovicu) to lepšie, čo nám tu za posledné roky vzniklo.(19.6.2015)

• *CARNIFEX*

Animák toho najsamlepšieho cikána všadze na okolo vyšiel asi tak, ako Egovi kšeft v Piešťanoch. Posledné články na prstoch ruky, ktorou "Riťmrda" kreslil by som mu dal polámať. Tak isto na môj vkus príliš spevu málo vtipu. Nečudujem sa, že túto zmrdačinu väčšina skopala pod špinavú zem. V kine muselo ľudí doslovne jebnúť. Kto by to bol totiž povedal, že miesto na komédiu, prišli na muzikál. Pár zajebov pobavilo, no na určité epizódy z "LokalTv" sa táto márnosť nechytá ani omylom.(28.12.2015)

• - Viacero postáv z filmu sa neskôr stalo tvárami rôznych reklamných kampaní. Napríklad banky, telekomunikačného operátora alebo značky minerálnej vody. (toi-toi)

• - V rámci udržania ratingu do 15 rokov museli vo verzii pre kiná cenzurovať nahotu. Režisér Jakub Kroner sa vyjadril, že je prekvapený, že pre tento rating nie sú problémom vulgarizmy. (toi-toi)

• - S filmom bolo spojené chybné promo, že ide o prvý slovenský dlhometrážny animovaný film. V skutočnosti prvým celovečerným animovaným snímkom zo slovenskej produkcie bol Zbojník Jurko z roku 1976. (toi-toi)