Šmoulové 2

• slovenský

Šmolkovia 2

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2013, 105 min

Šmoulové méně boží než v předchozím díle, příběh primitivnější a neucelenější, lidé pořád s charaktery opic. Na druhou stranu, Gargamel s Azraelem válí a zachraňují to. Pokud se někdy rozhodnu zpříjemnit si den něčím o těchto modrých potvůrkách, určitě upřednostním díl první. Uvidíme co nabídnou Šmoulové 3.(23.11.2013)

• Nivenx

Po velice úspěšném prvním dílu, kde nešlo o nic převratného, ale přece jen to vydělalo, tak se musel okamžitětočit druhý díl. Bohužel téma šmoulů mě osobně nikdy moc nebralo a v druhém díle je to stále to samé. Tyto 3D šmoulové nejsou špatným animákem pro děcka, pro ně je to paráda, ale pro mě to je pouze podprůměrný animák, který mě nerozesměje a ani nepobaví a to není dobře. Shrek, Doba ledová, Hledá se nemo nebo Asterix jsou úplně jiné ligy a nelze to skoro vůbec srovnat. 40%(8.8.2013)

Hraný šmoulové jsou krásně udělaný, ale taková zápletka byla už v jedničce, ztráta šmouly a vydali se pro něj, tentokrát šmoulinka. trochu mě to zklamalo, Gargamel jako věhlasný kouzelník?? :-/ Ta říše ve které žili původní šmoulíci ty německý se mi líbila, Gargamel s Azraelem na hradě kuli pikle, proč neudělali něco podobného z jejich "země"??? nevím. Zkrátka už mi není deset :-)(12.8.2013)

První díl se mi sice líbil o něco více, ale hlavní je, že to nejdůležitější se nezměnilo - naprosto perfektní Gargamel v podání kouzelného komedianta Hanka Azarii, který opravdu nemá chybu, a jeho digitální kočičí parťák Azrael. Příběh mi tentokrát připadal o něco jednodušší a přímočařejší, navíc bez pořádného finále, z nových neanimovaných tváří mě potěšil Brendan Gleeson, z těch ostatních Neplecha s příjemným hlasem Christiny Ricci. Nejvíc jsem ale litoval toho, že se k výpravě nepřipojil Pasivně-agresivní šmoula, jen se mihnul ve vesnici a pak z děje zmizel.(28.9.2014)

• LiborGondek

Nemůžu si pomoci, ale prostě to bylo ještě o něco horší, než jednička. Víc o tom nemá cenu asi ani psát. Je to prostě film tak maximálně na jedno použití, proto 2*.(31.3.2014)