poster

Můj otec George Voskovec

Dokumentární

Česko, 2011, 75 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Historik
  ****

  Viděl jsem televizní verzi. A bavila mě. I když si dovedu představit, že to mohlo být trochu faktograficky bohatší.(14.9.2012)

 • sator
  ****

  Za jediný dokument o Voskovcovi za oceánem se sluší než poděkovat, za "přivezení dcer do Prahy" taktéž... Ke kontroverznímu tématu zda byl nebo nebyl Voskovec za oceánem nešťastnej a zda se mu po ČR stýskalo... dodám: Voskovec ve svých pamětech uvádí že si zde (na planetě) připdal vždy jako cizinec,ať už byl kdekoliv měl pocit že by měl být jinde...(sakra že tomu rozumím).Druhá věc je že když potkáte svou soulmate a tou byl pro Voskovce Werich a nemůžete s ní být je to velkej průser...takže myslím že ho nejvíc bolelo to že nemůže být s Jeníčkem, než to že nemohl být v Praze či na Sázavě...Proto taky jasně po smrti Wericha řekl, že skončil důvod tu být...a chvilku po něm ač v mnohem lepší fyzické kondici umírá...(4.9.2012)

 • anli
  ***

  Dokument o Jiřím Voskovci,který tu už dlouho chyběl a který mapuje jeho život v USA.Divák se z něho dozví spoustu nových a zajímavých věcí(jak se například nemohl uplatnit ve filmu,kvůli svému přízvuku),které Voskovec po příchodu do Ameriky zažíval a hodně o tom,co dělal a jak se uplatnil třeba na divadelní scéně(včetně několika ukázek jeho skvělého divadelního herectví).Osobně jsem se dozvěděl spoustu nových informací,nejen o Jiřím Voskovci,ale i o jeho životě v zámoří a jeho práci.Tohle už mělo být natočeno dávno,,protože Jiří Voskovec bezesporu patří mezi československou hereckou elitu.Režisérka Libuše Rudínská prokládá pohled na Voskovcův život rozhovory s lidmi,kteř ho znali a mapuje tak částečně i jeho emoce,chování a sny.Trochu mi tu scházela(pro srovnání)linie Werichovy tvorby po odchodu Voskovce do Ameriky.I když je to známé,patřilo by to sem.Jinak co se týče technických kvalit dokumentu,musím říct,že do kin se moc nehodí,neb na velkém plátně je vše vidět a slyšet a tenhle film technicky patří do velmi slabého průměru,jak co do kvality obrazu,tak do kvality zvuku,takže se hodí spíše do televize,kde by si ho ale většina lidí neměla nechat ujít.Opravdu se hodně dozví.Protože mi tam nějaké informace sem a tam scházely a technicky se nejedná o žádný zázrak,koukám-li na to,jako na film pro kino,dávám 70% a Amerika je holt Amerika.(18.10.2011)

 • Snorlax
  ***

  Velmi odosobněné zpracování značně nudného dokumentu o jedné mimořádné osobnosti.(14.8.2014)

 • salalala
  ***

  Ne tak špatný dokument, který přináší hodně zajímavých a pro mě neznámých informací o životě československé legendy v zámoří. Je to takové smutné poslouchat, jak neměl u filmu šanci kvůli svému přízvuku a vůbec celý ten jeho nelehký úděl. Škoda je, že se Rudinská nezabývala jeho názory na Werichovu normalizační a režimní tvorbu, to by možná bylo hodně zajímavé. Úžasné je, když se čtou ty jeho dopisy a pod tím běží fádní anglické titulky - takhle jsem pochopil, jak moc ho bolelo, že zkrátka nemůže tak často mluvit česky. Do kina se ale dokument moc nehodí, protože technicky není zas na takové úrovni a plátno je dost nemilosrdné. Kolem a kolem docela vyvedené dílko, které má svoje místo v televizi. 60%(13.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace