poster

Můj otec George Voskovec

Dokumentární

Česko, 2011, 75 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sator
  ****

  Za jediný dokument o Voskovcovi za oceánem se sluší než poděkovat, za "přivezení dcer do Prahy" taktéž... Ke kontroverznímu tématu zda byl nebo nebyl Voskovec za oceánem nešťastnej a zda se mu po ČR stýskalo... dodám: Voskovec ve svých pamětech uvádí že si zde (na planetě) připdal vždy jako cizinec,ať už byl kdekoliv měl pocit že by měl být jinde...(sakra že tomu rozumím).Druhá věc je že když potkáte svou soulmate a tou byl pro Voskovce Werich a nemůžete s ní být je to velkej průser...takže myslím že ho nejvíc bolelo to že nemůže být s Jeníčkem, než to že nemohl být v Praze či na Sázavě...Proto taky jasně po smrti Wericha řekl, že skončil důvod tu být...a chvilku po něm ač v mnohem lepší fyzické kondici umírá...(4.9.2012)

 • Historik
  ****

  Viděl jsem televizní verzi. A bavila mě. I když si dovedu představit, že to mohlo být trochu faktograficky bohatší.(14.9.2012)

 • Radek99
  ***

  Dokumentární film těžící ze svého opravdu zajímavého obsahu, propadající však svou formou...tak nezáživně pojatý snímek o tak pozoruhodné osobnosti, jakou bezesporu Jiří Voskovec byl, se jen tak nevidí... O to větší škoda, neb v obecném povědomí o biografii pana Voskovce je doba po jeho druhé emigraci do Spojených států víceméně jen nezmapovaným bílým místem...(6.9.2012)

 • Aky
  *****

  Pro mne zcela objevný dokument, ze kterého jsem se o Jiřím Voskovcovi, jeho životě v Americe a jeho vztazích k dětem, svým ženám a Janu Werichovi dověděl spousty nových věcí a hlavně souvislostí. Příjemné překvapení, navíc i příjemně podané.(6.10.2012)

 • xxmartinxx
  **

  Dokonale průměrný dokument, který ze své látky mohl něco vytěžit, ale nevytěžil.(21.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace