Pravidla mlčení

(festivalový název)
  • Austrálie

Thriller / Drama

Kanada, 2012, 116 min

Já dávám velmi spokojené čtyři hvězdičky. Film je to (pří) jemně napínavý a jak je u Redforda dobrým zvykem řemeslně velmi zručně odvedený. Takový výlet do starých filmových časů si dám líbit.(13.5.2013)

• Ernia

Robert má výjimečnou partu přátel. Jen škoda, že se nesešli u lepšího projektu.(23.3.2013)

Nehrát v tom Redford, asi by to bylo ještě horší. Takhle je to jen průměrný film s podprůměrnou kriminální zápletkou.(22.3.2015)

Robert Redford a krimi s politickým pozadím - moja obľúbená kombinácia:) Celá zápletka však funguje tak na pol plynu a je príliš veľa medzier na to, aby bol film radený do kategórie "sofistikovaný politický triler", tak ako som na RR zvyknutý. Avšak Company you keep je v tom najlepšom zmysle slova old-school, od postáv, cez príbeh, réžiu, ešte aj ten Shia si zapisuje veci do notesa:) Dobre, priam vynikajúco sa na to pozerá, hlboký dojem alebo nebodaj nejaké "pofilmové" rozjímanie sa ale nekoná. 3,5*/5(19.8.2013)

Prepracovaná, old schoolová prácička, Robert Redford a partička rovnako šedivých postavičiek, ktorá sa po 30 rokoch rozhodla očisťovať svedomie. Kým nám to Redford celé dorozprával uplynuli 2 hodiny, ktoré sa vliekli neskutočne dlho a neposkytli žiadne ohúrenie, len úctu nad starou dobrou filmárčinou.(19.8.2013)

• - Film měl premiéru 6. září 2012 na 69. Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách, kde Robert Redford získal dvě ceny Giovani Giurati del Vittorio Veneto Film Festival Award a Open Prize. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru. (Terva)

• - Identifikačné číslo na chvoste policajnej helikoptéry vo filme bolo N7241P. Rovnaké číslo bolo použité aj v snímke Rituál (2006). Do tretice môžeme na toto číslo naraziť vďaka tomu, že ho malo skutočné lietadlo, ktoré havarovalo v roku 1985. (MikaelSVK)