poster

Pravidla mlčení

 • Kanada

  The Company You Keep

 • Slovensko

  Pravidlá mlčania

 • Slovensko

  Kto s tebou zostane

  (festivalový název)
 • USA

  The Company You Keep

 • Austrálie

  The Company You Keep

Thriller / Drama

Kanada, 2012, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • berusche
  ***

  SPOILER (i když malej) .... Teorie o hodných teroristech je docela fajn. Docela fajn je taky nápad o novináři, který zjistí nezjistitelné. A fajn je vlastně i to, že vše dobře dopadne. Jenže tohle všechno, zabalené do rádoby zamotaného děje, který rozmotá divák detektivek a thrillerů vcelku rychle, se nakonec nejeví tak fajn a logické. Hodní teroristi jsou jen někteří, a bůh ví, "kdo komu a za co je toho zub", novinářovy pohnutky neznáte a vlastně ani nevíte, jak na některé věci přišel (najednou je ví) a dobrý konec nebyl žádán. Já nevím, prostě mám dojem, že roztrhané stařecké koutky Roberta Redforda mě nepřesvědčí, že je to, co je, a že tomu neschází snaha nabídnout divákovi pochopit jednání postav.(26.5.2013)

 • castor
  ***

  Hraje v tom tucet známých herců, za kamerou navíc na vše dohlíží ostřílený Robert Redford, a přesto to příliš nefunguje. A mizerně to drží pohromadě. Námět je jednoduše nezajímavý. Režie je utahaná. Členové radikální skupiny, ambiciózní novinář, velké konspirace a takové až retro situace, které by divák zařadil spíš někam do devadesátých let. Plnokrevný starosvětský thriller si představuju kapku jinak, hlavně ne tak suše. Na druhou stranu i přes patrné výtky smekám nad šestasedmdesátiletým Redfordem za kamerou i před ní. Přesto zlatý Uprchlík Andrewa Davise. Tohle je snadno zapomenutelný kousek, který Redford nenechá/nedovolí svým divákům si náležitě užít. PS: LaBeouf mi do téhle mužnější role nesedl!!(6.9.2013)

 • Sonnery
  ***

  Oni ho honí, on utíká a vy celou dobu myslíte na Tři dny kondora, protože tam Redforda taky honili, on taky utíkal a vy jste z toho měli lepší pocit.(2.8.2015)

 • Beagle
  ***

  Podařený "retro" thriller od Redforda samotného. A zaujal mě rozhodně víc, než jeho herecké sólo z téhož roku, Vše je ztraceno. Skoro za čtyři, nebýt trochu zdlouhavé stopáže (a naopak překotného konce a rozuzlení).(23.5.2014)

 • Fr
  ***

  ,,KDYŽ SE ZAPLETEŠ DO NĚČEHO TAKOVÉHO, BENE, DOSTANEŠ ODPOVĚDI, ALE NE TY, CO MYSLÍŠ. TAJEMSTVÍ JSOU NEBEZPEČNÁ… DOUFÁM, ŽE SI NA TO PŘIPRAVEN.“...... /// Třicet let starý události… MŮŽE MLADEJ KLUK POCHOPIT, co je tenkrát vedlo k ,,revolučním“ činům? Politicky zajímavá filmařina o snaze dopátrat se pravdy. Pátrá Redford, pátrá Shia, pátrá FBI, ale postupně všechny ty pátrání ztrácej na přitažlivosti. Asi kvůli rozvleklosti (možná i zbytečně žvaněj…). A když odkryjou trumfy – tak už vlastně nikoho nepřekvapěj. Jasně – pohnutky, důvody … VŠICHNI SI MYSLÍME, ŽE CHCEME ZNÁT TAJEMSTVÍ DRUHÝCH …, ale tyhle ,,Pravidla mlčení“ bohužel nepřinášej žádnou politickou štvanici. Škoda. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2003 napsal Neil Gordon jsem nečetl. 2.) Tohle byl můj Pionýr. 3.) Zajímám se o Marxismus – leninismus v Americe. 4.) Thx za titule ,,skyah“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(20.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace