Pravidla mlčení

• Austrálie

Thriller / Drama

Kanada, 2012, 116 min

• Ernia

Robert má výjimečnou partu přátel. Jen škoda, že se nesešli u lepšího projektu.(23.3.2013)

Robert Redford to v tomhle filmu myslel dobře. Škoda ale, že napětí je neexistující a všechno musí utáhnout samotné herecké výkony. A že těch je požehnaně - Shia LaBeouf, samotný Robert, Susan Sarandon, Nick Nolte, Brendan Gleeson a moje oblíbená Anna Kendrick. I tak musím uznat, že některé scény byly vcelku zajímavé, ale těžko se doplňovaly do jinak těžce průměrného thrilleru z řad tajných agentů, který svojí délkou nabízí srovnání s dvou hodinovým čekáním na razítko v libovolně zvoleném úřadě v Jihoafrické republice.(14.9.2014)

Taková ta lehce špionážní klasika, která toho zase tak moc komentovat nechce. Redforovy vrásky mu ubraly na vytrvalosti, ale přidali na režisérském umu. Škoda jen, že lépe nevyužívá radikální pozadí k troše toho politikaření, ale pouze jako katalyzátor rodinné šlamastiky. Když se ale Shia baví s Redfordem je to fajn.(17.7.2016)

Film s mimoriadne peknou prírodou na to, že ide o politický thriller. Aj keď omnoho viac charakterový než akčný. A celkovo trochu netradičný. Napokon aj obrátiť čln a rozlúčiť sa tak so spomínanou prírodou a hlavne slobodou, bolo síce očakávane čestné gesto, ale zvolené s ozajstnou gráciou. Ako vlastne väčšina tunajších scén. Scenár ma celkovo nijak nešokoval (ani v tom jednom momente, kedy mal), no už vôbec nepôsobil dojmom šušťania papiera. Príbeh ľudí, ktorí už sú unavení z idealizmu a stotožnení so zodpovednosťou nad svojimi činmi, mi naopak znel úprimne ako odovzdaný povzdych nad krutou realitou.(1.8.2015)

Hodně dobrá podívaná! Neřekla bych, že je to thriller, spíš drama + krimi. Uvědomila jsem si, že novinařina je moje nové oblíbené téma. Shia LaBeouf byl jako vždy výborný a plný charisma. Také ostatní herci předvedli skvělé výkony. Ovšem nejvíce tleskám celému příběhu, jelikož je vymyšlen a ztvárněn opravdu výborně.(12.7.2013)