poster

Nejhledanější muž

 • anglický

  A Most Wanted Man

 • slovenský

  Najhľadanejší muž

 • slovenský

  Najhľadanejší muž

  (festivalový název)

Krimi / Thriller / Drama / Psychologický

Velká Británie / USA / Německo, 2014, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bluntman
  *****

  NEJHLEDANĚJŠÍ MUŽ je jedním z nejlepších (kino)filmů roku. Ani ne tak díky výbornému hereckému výkonu Phillipa Seymoura Hoffmana, jako spíš díky svému nekonvenčnímu formálnímu uspořádání (velká míra nekomunikativnosti vyprávění, od skutečného cíle pozornost odvádějící vodítka, vnořenost příběhů, umísťování podstatných informací do druhého plánu ad.) Corbijnův třetí celovečerní režijní počin dokonce řadím výš než předchozí le carreovskou adaptaci JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN, protože se nespoléhá na v současnosti módní sedmdesátkový retro styl, ale vychází víc z evropské artové kinematografie. Více ve (spoiler-free) recenzi.(12.9.2014)

 • Davies182
  ****

  Přesně takhle si představuju reálnou špionáž: zdlouhavou, plnou nejen nad různými moralitami váhajících agentů, a hlavně bez hloupé dramatizace, jíž je většina ostatních filmů doslova posedlá. Milujme pomalé filmy. Jsou naturalističtější.(4.10.2015)

 • H34D
  ****

  Svým velmi osobním přístupem připomíná 30 minut po půlnoci, svou poutavostí Mnichov a svým neakčním, ale hutným dávkováním informací Jeden musí z kola ven. Ze všech snímků si bere něco, ale žádný vyloženě nepřekonává. Nejhledanější muž není akční, ani velkolepý protiteroristický film, naopak se jedná o velmi realisticky a přesně zpracovanou událost - práci špiónů v utajení se špetkou politiky. Vhodný, nehollywoodský závěr pak všemu dodává punc kruté reality. 8/10(31.10.2014)

 • klerik
  ****

  Výborná atmosféra. Aj keď sa nič nedeje, film má vnútornú silu a napätie. Ak vám lezú na nervy všetci tí namachrovaní lovci teroristov a špiónov typu Bourne a páčil sa vám napríklad ZRADCA, je tento film pre vás...(27.7.2016)

 • POMO
  ***

  Na mňa príliš politické a námetom nezaujímavé, málo strhujúce. Tinker Tailor bol zaujímavejší aj formálne. Seymour Hoffman ale minimalisticky vynikajúci.(15.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace