• WoWoW

Začnu tím, že jsem z Prahy, kde se divní lidé rozprostřou v davu, ale tady scénárista vytvořil malou vesnici, kde je magorů až na půdu. Takže vše je postaveno na hloupých postavách, ještě hloupějších dialozích a děj se tahne jak Lovosice. Detektivky náš filmový průmysl uměl a v mnoha případech dodnes umí, a tak doufám, že Policie Modrava je jen špatný vtip.(9.10.2011)

• Colonist

Pilotní film k seriálu, který nakonec nevznikl, sám o sobě obstát nemůže. Takto se jedná jen o lacinou televizní detektivku béčkové kvality. Sice je to pořád lepší než poslední dva Soukupovy filmy, ale to je jako říct, že tenhle bobek je lepší než tamta dvě velká lejna. Snad nikdy nepůsobil snímek natočený v přírodních exteriérech tak studiově. Zkrátka nuda, mizérie a mrhání filmového materiálu.(22.10.2011)

• vitekpe

Takova o chlup lepsi ceska soucasna serialova klasika. Ale opravdu jen o malicko. Po tomto uvodnim pilotnim dile nevim jestli je to treba jen rozjezd, protoze serial jsem jeste nezkouknul cely. Ale Sona Norisova prekvapila, fakt ji to slusi. Ta se povedla. :) 2+(4.11.2015)

• ivishka

Koukám jako blázen,že hlavní herečka je právě Soňa Norisová - a to z toho důvodu, že mi neustále někoho připomíná a pak mi došlo, že jde o sestru Zuzany Norisové. Abych se dostala k tématu tak těhle 66 minut života by se mi celkem hodilo zpátky, ovšem co bych asi tak chtěla od nováckého televizního filmu s béčkovými českými herci(bez urážky).Bohužel to na mě působilo jako Kriminálka Anděl spolu se vztahovými situacemi podobnými s Ulicí a hudbou na stejné brdo jako se vyskytuje v Nemocnici na kraji města. Příběh byl vykreslený málo do hloubky a vůbec ty dialogy mladé slečny,která měla jakousi vadu a nechala se zbouchnout jsem vůbec nepochytila a hrozně mě rozčilovalo jak opakuje neustále hladit a pařez a podobně( i když za to nemůže).Takže tohle byla naprostá smůla, ale mě se to prostě moc nelíbilo - odůvodnění jedné hvězdy je prosté : jsou zde i horší věci.(30.8.2012)

Hlavním problémem posledního filmu režiséra a scénáristy Jaroslava Soukupa ( krom chybného dojmu, že jde o samostatně stojící dílo) je fakt, že čítá dvě kvalitativně dost odlišné poloviny. Přičemž právě ta první – a z hlediska prvního dojmu nejdůležitější - je divácky dost obtížně vstřebatelná. Sálá z ní totiž typická tuzemská televizní ( pilot vznikal v produkci televize Nova ) sterilita. ...více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/09/policie-modrava-r-jaroslav-soukup-cr.html(29.9.2012)