Báječný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (více)

Evelynin muž zemřel poměrně nedávno na infarkt. Evelyn mluví se synem o tom, že je nutné prodat dům a splatit otcovy dluhy, nechce k synovi na dožití. Graham nesnáší večírky a je pozván na rozlučkovou party za zesnulého soudce. Graham z večírku odejde s tím, že přišel jeho den. Douglas a Jean kupují nový dům, při tom se pohádají. Norman má rande naslepo s Judith. Ona lhala o svém věku, on také – jemu je ale hodně přes šedesát, zatímco jí zhruba čtyřicet. Madge se pohádá se synem a odjíždí – hledá muže a neustálé hlídání vnoučat jí v tom brání. Muriel se v nemocnici odmítá nechat ošetřit od černošského lékaře. Sestra jí přivede lékaře indické národnosti. Muriel potřebuje novou kyčel. Lékař jí nabídne možnost operace v Indii v rámci pilotního programu péče – v Anglii by musela na operaci čekat i déle než půl roku. Muriel je naštvaná, že musí do Indie, nemá ráda Indy ani jiné menšiny. A tihle všichni odlétají do Indie. Po cestě se seznámí. Návazný let do Djaipuru je ale zrušen, tak hledají na letišti autobus a chtějí se dostat na místo určení sami. Po příjezdu do hotelu Marigold nic nevypadá tak jako na letáku. Hotel je, mírně řečeno, lehce zanedbaný. V některých pokojích jsou dokonce ptáci, chybí dveře, telefony nefungují. Majitel je ale na hotel nicméně patřičně pyšný. Zvláštní pobyt pro tuto poněkud nesourodou společnost začíná... (TV Prima)

Anayka

Jindy by u mě film o stařících asi až tak nebodoval, ale zrovna jsem se vrátila z Indie a najednou zjišťuju, že mi ten Jaipur strašně chybí. ()

gemi

"Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end." Příjemná komedie o tom, že člověk se hledá až do posledních dnů a smysl života může najít i ve chvíli, když už v to dávno nevěřil. Kdyby mi bylo 70+, dal bych o hvězdu víc. ()

štófy

Úžasná herecké sebranka ve spojitosti se skvělým emotivním příběhem. Ohromně mě okouzlil nápad natočit film o konzervativních důchodcích, celý umocněný tím, že jde právě o Angličany. U hereckých výkonů máte jistotu předem, že se dočkáte opravdového nadstandardu (Judi Dench, Maggie Smith a Bill Nighy filmu vládli). Do už tak krásně inteligentně vtipného příběhu je zasazen i osud mladého indického páru, célý film úžasně emotivní... Co víc dodat? No prostě paráda! ()

štíple

Vezměte nejlepší britské herce, obsaďte je do filmu o lidech, kterým se ne zrovna daří a musí se přizpůsobit novému prostředí, okořeňte notnou dávkou britského humoru, korunujte Maggie Smith a vytvořte nenápadnou malou perlu, která bude mít svůj vlastní nezaměnitelný lesk. ()

Tatianistka

Zaujimave pribehy, dobry napad, ale miestami mi to prislo az prilis zamotane a stracala som sa nejak uz v tych vztahoch, takze taky lepsi priemer. ()

TommyDiamond

Romantika pro seniory? I tak by se to dalo zhruba shrnout. Film byl nabitý krásami Indie a pozitivní náladou starých lidí, který se rozhodli cestovat do neznáma, místo aby čekali doma na smrt. Mě osobně se film líbil. Obdiv patří i hercům, který i přes svůj věk odjeli do Indie a předvedli pozoruhodný výkon (Maggie Smith,Judi Dench). Celkově 70% ()

Bezmenny

Bolo to milé a príjemné, ale ten koniec by som si vedel predstaviť v inej "tónine". Herci boli skvelí, pričom Bill bol kráľom. Záverečná scéna plus *. ()

RandallFlagg

Na Báječný hotel Marigold jsem narazil úplnou náhodou. O to větší bylo moje nadšení a zvědavost, když jsem viděl jaké herecké legendy v něm hrají. Čekal jsem, že u filmu se budu hodně smát přeci jenom mělo jít o komedii, nicméně se tak nestalo a úsměvných scén ve filmu zase tolik není. Na druhou stranu partička seniorů přilétá do cizí země a rozehrává zde neskutečný koncert, ve kterém se každý smiřuje se svou minulostí nebo spíše přítomností a snaží se vyrovnat s tím, co je a co se bude dít dále. Společně s adaptováním hrdinů máme možnost nahlédnout trochu i do indického prostředí, které filmu dodává neskutečnou barevnost, která je kontrastem s mnohdy chmurnými myšlenkami protagonistů. Nakonec se vše ale v dobré obrátí a místy snad až moc dojemný film spěje podle dané šablony ke smírnému konci. Celý film doprovází až na výjimky indická hudba, která film hezky podtrhává. Co naopak pokulhává je stopáž filmu. K tomu, abychom se seznámili lépe s osudy jednotlivců, stačilo přeci jenom o trochu méně času a některá místa filmu jsou tak zbytečně dlouhá. Jinak je ale hotel oddechovým filmem na příjemný nedělní večer, u kterého můžete pěkně relaxovat. ()

RAFT

Herecké obsazení přímo dokonalé,taková dobrá letní komedie. Maggie Smith prostě v tomhle filmu skvělá herečka i o ostatních herců se to dá říct.Co mě ve filmu ,kromě obsazení zaujalo ,tak krásné prostředí ,jinak nic moc.Jedno zhlédnutí bohatě stačí ,vícekrát už ne.65% ()

Alca

Trochu mi vadilo, že na začátku bylo jasné, jak to dopadne, ale kvůli všem těm úsměvům, barvám a hlavně hudbě, dávám 4*. ()

miki68cz

Měsíce čekání a těšení se proměnily v noční můru. Tak tohle je ten hotel Marigold, tenhle vodopád trapnosti a nuceného soucitu a rychlokvašných citových výlevů a přepísknuté neherectví hlavního indického hrdiny. Tenhle film je pro mne britským Trhala fialky dynamitem, tudíž nepovedeným ohňostrojem nedokončených lidských osudů, bez jakékoli šance státi se pro mne nesmrtelným a zapamatovatelným. Z herců snad jen Judi Dench u mne neztratila svůj lesk, a ostatní si to u mne vylili jako pomyslný čaj o páté. Nejsmutnější All Happy End pod sluncem ( tedy pokud konec filmu nepovažujete za vysvobození jako já ). SLABOTA, TENTO FILM VŘELE NEDOPORUČUJI ()

Týnidlo

Tenhle film mě vyloženě nudil. Už mě solidně nebaví ty happy-endy. Americko-Indický sen? Jdu vyhrabat nějakou pořádnou střílečku.. ()

Sharleen

Začiatok veľmi dobrý a pri hereckom obsadení som sa vyslovene tešila na skvelý zážitok, ale už krátko po príjazde do hotela v Indii to celé začalo byť nezáživné a ku koncu až nudné. Pri hercoch ako Judy Dench, Bill Nighy alebo Maggie Smith naozaj veľká škoda. Len vďaka hercom a zopár dobrým hláškam dávam *** ()

blowup

Tak to se mi líbilo moc. Lidsky zajímavé postavy, skvělí herci (Bill Nighy a další). Film, který mne i dojal a byl vtipný, prostě můj oblíbený. Takže žádná nuda! ()

llydeb

Příjemná, dobře udělaná oddychovka bez velkých uměleckých ambicí. O vyrovnávání se se stářím optimisticky. Skvělé herecké obsazení a exotické prostředí. ()

MichaelaL

Slunickovy filmecek z proslunene Indie o oslunenych dusickach starych i mladych lidicek bla bla bla... Mainstream u ktereho se banality a povrchnost tvari jako velka vec. Nicmene komu to staci, tak hezke obrazky i herce si uzije. ()

MirkaP

Film, jehož největší předností je obsazení. Ti senioři jsou úplně boží. Zejména ty dvě veteránky. Velmi příjemné dvě hodiny v Indii, už se těším na další. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson