Báječný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (více)

Evelynin muž zemřel poměrně nedávno na infarkt. Evelyn mluví se synem o tom, že je nutné prodat dům a splatit otcovy dluhy, nechce k synovi na dožití. Graham nesnáší večírky a je pozván na rozlučkovou party za zesnulého soudce. Graham z večírku odejde s tím, že přišel jeho den. Douglas a Jean kupují nový dům, při tom se pohádají. Norman má rande naslepo s Judith. Ona lhala o svém věku, on také – jemu je ale hodně přes šedesát, zatímco jí zhruba čtyřicet. Madge se pohádá se synem a odjíždí – hledá muže a neustálé hlídání vnoučat jí v tom brání. Muriel se v nemocnici odmítá nechat ošetřit od černošského lékaře. Sestra jí přivede lékaře indické národnosti. Muriel potřebuje novou kyčel. Lékař jí nabídne možnost operace v Indii v rámci pilotního programu péče – v Anglii by musela na operaci čekat i déle než půl roku. Muriel je naštvaná, že musí do Indie, nemá ráda Indy ani jiné menšiny. A tihle všichni odlétají do Indie. Po cestě se seznámí. Návazný let do Djaipuru je ale zrušen, tak hledají na letišti autobus a chtějí se dostat na místo určení sami. Po příjezdu do hotelu Marigold nic nevypadá tak jako na letáku. Hotel je, mírně řečeno, lehce zanedbaný. V některých pokojích jsou dokonce ptáci, chybí dveře, telefony nefungují. Majitel je ale na hotel nicméně patřičně pyšný. Zvláštní pobyt pro tuto poněkud nesourodou společnost začíná... (TV Prima)

fmash

Tolik mentorství v tak mizerném hotelu, to se jen tak nevidí. Už i ta romantika musí dostávat korektně na prdel a vychovávat už musíme i dědky s babkama. ()

Beagle

124 minut strávených v Jaipuru ve společnosti těchto herců musí být čirá radost snad pro každého. Chytré, suše vtipné, nostalgické, romantické a na kari. Dokonalá kombinace. ()

Fíla

Hodně jsem se rozhodoval jaké hodnocení udělím. Nakonec jsem usoudil, že v současném stavu 73% by bylo mé tříhvězdičkové kruté. V tomto filmu, obzvlášť můžete porovnat herecké výkony všech aktérů. U mě na celé čáře zvítězil Bill Nighy a hned za ním se ukázala Maggie Smith. Báječný hotel Marigold, jš příběhem osudu několika lidí jak vyřešit své problémy a nejasnosti ve vztazích s ostatními. Příjemné Indické prostředí a vcelku obstojný Dev Patel. Určitě doporučuji shlédnou s dobrou náladou. Vůbec nevadí 124.minut. Přežít se to dá a jestli se nudíte, pak to není chyba filmu. 7,5/10 ()

Lord.Jim

Takhle chci žít i jáááááááááááááááááááááááááááááááááá. Kurňáááááááááááááá. ()

easaque

před nedávnou dobou dostal tip na tento Báječný hotel, tak jsem mu dal šanci. A dopadlo to docela dobře - takový milý film s britským šarmem a humorem šmrncnutý hodně bollywoodem, ale ještě v míře co se dá zvládnout. Maggie Smith se tady dočkala hezké role a oživuje to tam nejvíc a hlavně díky ní se tato komedie vyšplhala skoro ke třem hvězdičkám. Ale druhý díl, tak to je už hrůza, která ždíme z úspěchu prvního co jde, ale nic nepřidává. Takže vznikla taková šlichta plná vyčpělé chuti indického curry bez špetky anglického humoru. Takže o nic extra nepříjdete, když neuvidíte ani jeden ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Tenhle film mě dost překvapil a musím říct, že se mi líbil více než druhý díl, na kterém jsem byla v kině. Možná to vypadá, že se tam nic neděje. Mně to přišlo, ale takové ze života na zamyšlení, a i když děj plyne pomalu, pořád se tam něco děje. Měla jsem snad jen jednu chvíli, kdy jsem se nudila a myslela jsem, že je to zbytečně dlouhé. Určitě doporučuji. ()

Petrasuvicka

Indie je bezesporu země plná "nej" - nejchaotičtější, nejabsurdnější, nejšílenější, nejšpinavější, nejrůznorodější... A tak dále. Pro západního člověka je vskutku hlavolam, ale nežije si ten zápaďáček právě tady nejsvobodněji, jak jen může? Indie je k tomu všemu zároveň kraj, kde naše problémy v kontrastu s indickou realitou neexistují. Báječný hotel Marigold je ráj pro nervy a relax. Ačkoli filozofické myšlenky mají tendenci působit jak klišé, jsou prostě pravda. Paní M má vždycky pravdu, to věděl i James Bond. Ani tentokrát se tedy Judi Dench neplete a navíc jak říká Dev Patel "Vše se zas v dobré obrátí a pokud ne, tak to ještě není hotové!" ()

M.i.k.e

hodně,ale hodně příjemný film,který velmi dobře míchá drama s komedií a který naplno využívá indických reálií a to je hodně příjemné osvěžení.Navíc se v něm sešla opravdová herecká elita,mezi kterou o navíc velmi dobře funguje...80% ()

Chen

Ke konci zbytečně sentimentální, ale jinak příjemná odysea seniorů v exotické Indii, která ale, na rozdíl od jejich životních radostí a strastí, hraje vedlejší roli. ()

Gee.Rocks

DOKONALÉ herecké obsazení, téma důchodců se mi neskutečně líbí. Nejedná se o film nabušený akcí, emocemi nebo tak... ale je tu krásný příběh, kdy se zamyslíte nad tím, jak jsou důchodci mnohdy odsunuti na okraj společnosti jako neproduktivní lidé, přičemž celý život pracovali a mají spoustu životních zkušeností a za to je třeba si jich vážit. Nádherný příběh, který mi trochu atmosférou připomíná Eat, pray, love v adekvátní věkové kategorii. ()

Aljak

Nikdy nie je príliš neskoro... Mám rád, keď je film obohacujúci a šíri so sebou veľké posolstvo - a presne taký bol aj Hotel Marigold. Zo začiatku to vyzeralo, že celý film mi pôjde partička siedmych dôchodcov na nervy svojimi predsudkami a spomínaním na svoje utrápené životy, ale napokon sa to rozbehlo do skvelého filmu plného zaujímavých životných osudov, pekných myšlienok a príjemného príbehu, ktorý sa zo starých časov preniesol do akoby lepších zajtrajškov plných zmien a nádeje. Oceňujem krásne prostredie Jaipuru a aspoň malú prezentáciu indickej kultúry a tradícii, ktoré tento film určite obohatili. Naozaj vydarené, teda až na ten slabý začiatok (preto jedna hviezdička dole). ()

johny89

Příjemný a zajímavý film z zajímavého prostředí Indie. Akorát je vzhledem ke svému obsahu trochu zbytečně dlouhý. Maggie Smith zde střílí hlášku vedle hlášky, naopak Dev Patel opět přehrává. I když, pravda, to je v Indii vlastně normální stav. ()

Martin741

Expozicia hotela a exteriery su na urovni, ale akonahle pride na rad riesenie osobnych problemov a prazdne tlachanie o medziludskych vztahoch ...... Brrrrr. Maggie Smith /Apartma v kalifornii/ a Judi Dench /GoldenEye/ boli samozrejme vyborne, ale same dve to nezachranili. Keby havaroval na ceste hovnocuc alebo by par hercov jazdilo v autaku len po diskoch - bez pneumatik - hned bych poskocil s hodnotenim. Pre mna nuda : 30 % ()

Vyhy

Nemohu říci, že by to byl zrovna špatný film, jen jsem čekal něco jiného. Možná víc komedii. Poselství příběhu je jasné, jak slunečný den, a vlastně to bylo všechno asi fajn. Pouze ale fajn... ()

dezorz

ked som skoncil skolu a nechelo sa mi robit, india bola planom ako lacno a dalej so zivotom. nevyslo to. zeby som mal nadej v dochodkovom veku? ()

Caym

Těžké. Vím, na jakou nostalgicko-melancholickou a exotickou notu to hrálo, ale tak nějak mám dojem, že se chudák film snažil překonat sám sebe. Asi jako když se pes honí za svým ocasem. Začátek vypadal fakt slibně. Suché britské vtípky okořeněné třetí mízou a hledáním smyslu života na poslední chvíli - "A bird. In the room.", a pak: pojďme lidem vysvětlovat takovými těmi výlevy, co jsou na blogíscích a různě po internetu, jak těžké je stáří a smrt a blablablabla - vážně? Když to neumíš nechat postavy zahrát, tak je to nech říct! Judi Dench mě značně rozčilovala - především její zápisky do deníčku. Na vypravěče jsem nikdy nebyla stavěná a její hlubokomyslné projevy, kterými se film snažil ještě zdůraznit celou tu nostalgii, byly over the top. Role Maggie Smith zaváněla tak trochu nepošéfovanými motivacemi - tak schválně: jsem rasistka (očividně velká rasistka), ale během filmu se toho rasismu zbavím? Proč? Kdy? Jak? Takže ona nebyla rasistka? A proč mi to teda čtvrt filmu scénáristi cpali? Whatever. Indická složka filmu byla jak vypůjčená ze Slumdog Millionaire, už jsem jen čekala taneček na konci (no, moc tomu nepomohl ani fakt, že indického týpka hrál týpek ze Slumdog Millionaire, co si budeme vykládat...). A znovu: těžké. Tolik perfektních herců (v čele s Billem, co si budeme vykládat, haha) v jednom filmu - a ani oni to nedokázali zachránit. Všechno z hotelu Marigold vyšumí do ztracena. Judi může významně deklamovat své zápisky (failure, hlavně failure), hlavní postavy mohou umírat, nebo začínat nový život, pořád je to celé prapodivně nalinkované a nesrdečné, vzdálené a schované za pozlacenou slupkou. Aneb ztratit se sám sobě a nedostat se dál než za papírový scénář. ()

Streeper

Z hereckého obsazení jsem nadšená! Je to jedna z věcí, která mě na filmu velice bavila (až na Penelope Wilton, její postava mi dost vadila). Každopádně Indie je krásná země plná kontrastu a barev a také se mi líbí, že je tam (díky britským hercům) i nádech Británie. Nemůžu ani popsat své nadšení a výraz z poslední scény, kdy Bill Nighy a Judi Dench společně jedou na skútru! ()

C0r0ner

Parádní zpracování a výkvět britských herců je jedna věc a bídný scénář věc druhá. Sice se na to hezky kouká a i nějaké to moudro z toho vykoukne (především o lidských charakterech), ale jako celek to vůbec nefunguje a divákovi je tak nějak u prdele, co se na obrazovce děje. 55% ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson