Báječný hotel Marigold

Úžasný hotel Marigold

Báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 119 min

Nenudila jsem se, ale nebyla to žádná bomba. Párkrát jsem se sice zasmála, ale celkově mi přišlo, že ten film byl dost naivní, o tom konci ani nemluvě. Navíc mi přišla dost přetažená délka, trochu zkrátit by tomu prospělo. 3*(17.12.2012)

Byla nálada na něco britsky vtipného a duchaplného a zároveň něco nesentimentálně dojímavého. S podobným hereckým ansámblem divák samozřejmě čeká jen tu nejvyšší kvalitu a ano, Marigold skutku všechna zmíněná kritéria splňuje. Absolutní hodnocení však pro tentokrát o kousíček uniká, ale nelze vyloučit, že po příští projekci se pro něj přeci jen rozhodnu. Snad ještě jedna věc - Bill Nighy je důvod, proč milovat britskou angličtinu.(24.6.2012)

Umí být stáří krásné a má smysl vůbec takto o něm uvažovat.??!(29.6.2015)

Nejsem Angličan ani důchodce a do zhlédnutí tohoto snímku jsem doufal, že nikdy v životě nebudu nucen navštívit Indii. Nyní jsem si však jist, že pokud jednou dostanu šanci povstat ze starého železa a zapojit se do nadšeného budování, tak s rozhodností sobě vlastní odhodím berle, nabalím si pyžamo i bažanta a vyrazím první třídou do země, ve které se budu na jednom metru čtverečním mačkat s pěti rodinami a nějakým tím tuk tukem. Obvykle se sice vyhýbám filmům, ve kterých průměrný věk hrdinů převyšuje mou váhu, ale tentokrát mi odložení senioři tak nějak příjemně vpluli do nálady.(28.10.2012)

Celkem zábavná pohádka o vysloužilých šedesátnících a sedmdesátnících, kteří dostávají na poslední chvíli svou druhou (či kolikátou) šanci. Hlavní předností filmu je zjevně hvězdné obsazení a jemu odpovídající povedené herecké výkony. Scénář nabízí několik vtipných situací a hlášek, které jsou ale naprosto převrstveny obrovskou hromadou dějových i dialogových klišé hollywoodského střihu. Hlavním problémem scénáře je však jeho neschopnost funkčně a nenásilně propojit celou řadu minipříběhů, které film vypráví, neboli klíčová vada tkví v dramaturgické nesoudržnosti. P.S. Svým tématem i výše popsanými klady a zápory film velmi nápadně připomíná nedávný americký The Bucket List (Než si pro nás přijde). Osměluji se prorokovat, že díky neúprosné demografické křivce bude podobných sladkobolných komedií o důchodcích (a pro důchodce) jenom přibývat.(24.3.2012)