Báječný hotel Marigold

Úžasný hotel Marigold

Báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 119 min

Musím uznat, že jsem od toho nic neočekávala. Jelikož jsem viděla fotky a trailer, takže jsem si tento snímek pojmenovala po svém - Důchodci v hotelu. Nicméně, mě opravdu překvapil. Sice je zde Dev Patel, kterého mám zafixovaného jako Milionáře z chatrče, přičemž jeho role se tak moc ani neliší, ale ani to neovlivnilo můj pohled na tento film. Příběh je super, dokonce je to místy i celkem vtipné, i když je to opravdu o důchodcích. Nikdy bych nečekala, že mě takový snímek bude bavit a že se budu smát. Svým způsobem to má životní a vážný podtext, ale na povrchu je to moc příjemné a svěží, takže můžu pouze doporučit.(12.7.2012)

Příjemný pozitivní film, dobří herci, pár - ale skutečně jen několik - suchých britských hlášek hlavně v podání Maggie Smith, exotické prostředí Indie. Celkově však scenáristicky nedotažené, co se týče osudů postav nedotažené - a takové nijaké. Vidět a zapomenout.(20.4.2013)

Každý má svoje problémy a neobchádza to ani ľudí v starobe. Miestom pre regeneráciu duše je krachujúci hotel Marigold v Indii, ktorý vedie mladý snílek. Práve jeho prehnaný optimistický životný postoj je inšpirujúci pre divákov a je určitým spôsobom až zábavný. Excelentné obsadenie filmu má potenciál aj na tucet filmov, ak im je dopriaty vhodný scenár. V tomto prípade zostali tvorcovia kdesi na pol ceste...(28.6.2012)

Smutné, chvílemi úsměvné, výborné herecké obsazení, ale něco nebylo úplně v pořádku. Buďto já a nebo ten film. Ano, přiznávám se, čekala jsem od tolik propagovaného filmu opravdu trochu víc. Každý ten příběh sám o sobě nebyl rozhodně špatný, ale možná kdyby se každý z nich rozpracoval samostatně a bez toho závěrečného sentimentálního konce, bylo by to lepší. Ale jsem jen laik, kterému je jen docela líto, že se takovým herečkám jako je Judi Dench nebo Maggie Smith dostalo tak málo prostoru. Jinak jsem vsakovala atmosféru Indie naplno a souhlasím s názorem, že Indie je "světlo, barvy, úsměvy a to, že lidé tu berou život jako výsadu.....". A ten podmanivý soundtrack taky nebyl špatný.(7.9.2012)

• sta

považuje-li někdo nádherně napsanou a natočenou pohádku Milionář z chatrče za postkolonialistickou báchorku, bude u týhle odpornosti blít celé dvě hodiny... já mám milionáře z chatrče dost rád.. a u tohodle jsem prožíval nekonečné vnitřní blití, jako už dlouho ne.. jestli máte aspoň dvacet tisíc, jeďte na otočku do indie a podívejte se na to (ano, byl jsem tam, ne, nechci se tim vytahovat, dneska na to ma fakt kazda socka).. tohle je prozatím nejhorší nečeský film, který jsem v roce 2012 viděl.. nechci vědět, co ho překoná, ale bude to chtít hodně silnej kulibr.. ps: tenhle typ plakatů už by fakt měli zakázat, protože to je hnusný a debilní (na druhou stranu, dokonale to vyjadřuje, že i ten film je hnusný a debilní.. ale to je jedno, zakázat!)(4.4.2012)