Báječný hotel Marigold

Úžasný hotel Marigold

Báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 119 min

Spíše žánrové obrázky z Indie než drama, které by upoutalo. Začíná to několika pěknými dialogy taženými zejména Maggie Smithovou, ovšem velmi záhy člověk pochopí, že se ničeho, na co by byl zvědavý, jak to dopadne, nedočká, a tak všechno zvolna upadá do nezájmu a nebýt krásné Indie, až do nudy.(17.8.2012)

• sta

považuje-li někdo nádherně napsanou a natočenou pohádku Milionář z chatrče za postkolonialistickou báchorku, bude u týhle odpornosti blít celé dvě hodiny... já mám milionáře z chatrče dost rád.. a u tohodle jsem prožíval nekonečné vnitřní blití, jako už dlouho ne.. jestli máte aspoň dvacet tisíc, jeďte na otočku do indie a podívejte se na to (ano, byl jsem tam, ne, nechci se tim vytahovat, dneska na to ma fakt kazda socka).. tohle je prozatím nejhorší nečeský film, který jsem v roce 2012 viděl.. nechci vědět, co ho překoná, ale bude to chtít hodně silnej kulibr.. ps: tenhle typ plakatů už by fakt měli zakázat, protože to je hnusný a debilní (na druhou stranu, dokonale to vyjadřuje, že i ten film je hnusný a debilní.. ale to je jedno, zakázat!)(4.4.2012)

Sice jsem si u toho připadala taková povytažená ze sraček, ale když jsem si na konci uvědomila, jak podbízivé, nenápadité a povrchní to vlastně je, bylo mi rázem zase smutno.(17.4.2012)

Musím uznat, že jsem od toho nic neočekávala. Jelikož jsem viděla fotky a trailer, takže jsem si tento snímek pojmenovala po svém - Důchodci v hotelu. Nicméně, mě opravdu překvapil. Sice je zde Dev Patel, kterého mám zafixovaného jako Milionáře z chatrče, přičemž jeho role se tak moc ani neliší, ale ani to neovlivnilo můj pohled na tento film. Příběh je super, dokonce je to místy i celkem vtipné, i když je to opravdu o důchodcích. Nikdy bych nečekala, že mě takový snímek bude bavit a že se budu smát. Svým způsobem to má životní a vážný podtext, ale na povrchu je to moc příjemné a svěží, takže můžu pouze doporučit.(12.7.2012)

Byla nálada na něco britsky vtipného a duchaplného a zároveň něco nesentimentálně dojímavého. S podobným hereckým ansámblem divák samozřejmě čeká jen tu nejvyšší kvalitu a ano, Marigold skutku všechna zmíněná kritéria splňuje. Absolutní hodnocení však pro tentokrát o kousíček uniká, ale nelze vyloučit, že po příští projekci se pro něj přeci jen rozhodnu. Snad ještě jedna věc - Bill Nighy je důvod, proč milovat britskou angličtinu.(24.6.2012)