Báječný hotel Marigold

Úžasný hotel Marigold

Báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 119 min

John Madden dobré angažoval starších hercov do vcelku zaujímavého príbehu, ktorý niekedy však pripomínal nemecký seriál o dôchodcoch a mdlých vzťahoch medzi ľuďmi, ktoré medzi nimi "prekvitajú" (Plameň lásky od Rosamunde Pilcher) no našťastie prišli aj momenty, ktoré mali lepšiu dynamiku ako spomínaný seriál a pridala sa ja rafinovaná vtipnosť. Nie najlepšie bolo podané spojenie všetkých postáv do jedného kruhu, ktoré prišlo podľa mňa dosť skoro, skôr by som prijal postupne a komplikovanejšie prepojenie . Zvolenie exotickej Indie bolo spestrením, keď sa stala centrom spojenia osudov týchto starších postáv. Film hovorí a poukazuje na veľa veci ako rozmanitý život starých ľudí, vykreslenie Indického štýlu života a tak mravčia mnoho družnosť ostáva bez zmyslu pre detaily a navyše ta práca bola dosť pomalá čo malo za následok pretiahnutú minutáž filmu. 50%(1.10.2012)

Neskutocna herecka zostava a velmi prijemny filmik s trochou humoru, s trochou slz a s trochou romantiky.(21.7.2012)

Feel good movie se skvělými herci. Takový, kterému odpustíte i trochu toho patosu a prvoplánovitosti, protože udělá váš den hezčím a barevnějším.(24.3.2012)

Celkem zábavná pohádka o vysloužilých šedesátnících a sedmdesátnících, kteří dostávají na poslední chvíli svou druhou (či kolikátou) šanci. Hlavní předností filmu je zjevně hvězdné obsazení a jemu odpovídající povedené herecké výkony. Scénář nabízí několik vtipných situací a hlášek, které jsou ale naprosto převrstveny obrovskou hromadou dějových i dialogových klišé hollywoodského střihu. Hlavním problémem scénáře je však jeho neschopnost funkčně a nenásilně propojit celou řadu minipříběhů, které film vypráví, neboli klíčová vada tkví v dramaturgické nesoudržnosti. P.S. Svým tématem i výše popsanými klady a zápory film velmi nápadně připomíná nedávný americký The Bucket List (Než si pro nás přijde). Osměluji se prorokovat, že díky neúprosné demografické křivce bude podobných sladkobolných komedií o důchodcích (a pro důchodce) jenom přibývat.(24.3.2012)

Aneb kterak chtějí noblesní britští důchodci odpočívat v exotické zemi a kterak si tvůrci představují laskavou komedii. Bohužel mám jiný názor – jak na to, kde strávit stáří, tak i na to, co si pod pojmem laskavá představit. Samozřejmě jsme svědky také pokusů do proklouznutí do dalších žánrů, takže se ocitneme i v dramatičtějších vodách o smutném údělu stáří. Nakonec sklouzneme k očekávatelné schematičnosti a nikterak originálnímu vyprávění. Leccos naštěstí zachrání výkony současné britské herecké smetánky, ač moc nechápu, proč chtějí na stará kolena okusit něco exotického, když z nich žádnou touhu divák necítí. Navrch nemám rád Judi Dench.(1.8.2015)