poster

Báječný hotel Marigold

 • Velká Británie

  Best Exotic Marigold Hotel, The

 • Slovensko

  Úžasný hotel Marigold

 • Slovensko

  Báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  ,,PŘIJEĎTE STRÁVIT SVÁ PODZIMNÍ LÉTA DO INDICKÉHO PALÁCE S NOBLESOU ANGLICKÉHO ŠLECHTICKÉHO SÍDLA....“ /// Sedm anglickejch páprdů už se dál nechce rvát s ostatníma v Kaufláči a vyrážej na svoje (možná poslední) dobrodružství. Čeká je jinej svět. Hnědý tváře, černá srdce, smrad kari, ale hlavně hotel pozvednutej z trosek. Milej (?) důchodcovskej humor (tož žádný trapárny…) a postupně je to fakt film spíš pro ty starší a pokročilý. Zároveň se tady dá najít optimismus proloženej indickou romantikou (bez jakejkoliv tanečků, ale přeslazený to je stejně jak hovno z nutrie). Plnokrevný důchodkyně chytaj druhou mízu a tak ti dobrodružněji založení možná začnou pátrat po možnosti ,,dostříkat“ v Indii. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu These Foolish Things (2004) od Deborah Moggach číst nebudu. 2.) Když slyším: MOOLI MOONG DAL, BAGARA BAIGAN, BANJARA GOSHT nevytahuju zbraň, ale příbor. 3.) Chceme si s holkama v důchoďáku udělat hezkej večer. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(27.8.2012)

 • Sonnery
  ****

  Je to příjemný, jako když si oblečete vyhřátý ponožky z topení - ony stejně za okamžik vychladnou, ale v tu chvíli je to báječný pocit(22.8.2012)

 • Cervenak
  ***

  Slabota. Herci sú samozrejme fajn (Bill opäť suverénne vládne), ale scenár je len spleť schematických zápletiek, ktoré sa (kvôli dĺžke filmu už bez akéhokoľvek záujmu diváka) schematicky uzavrú a nezostane vôbec žiadna emócia. 5/10(26.6.2012)

 • Javert
  ****

  Byla nálada na něco britsky vtipného a duchaplného a zároveň něco nesentimentálně dojímavého. S podobným hereckým ansámblem divák samozřejmě čeká jen tu nejvyšší kvalitu a ano, Marigold skutku všechna zmíněná kritéria splňuje. Absolutní hodnocení však pro tentokrát o kousíček uniká, ale nelze vyloučit, že po příští projekci se pro něj přeci jen rozhodnu. Snad ještě jedna věc - Bill Nighy je důvod, proč milovat britskou angličtinu.(24.6.2012)

 • Rimsy
  ***

  Veskrze průměrný film. Maddena mám zafixovaného jako režiséra ubulených slaďáren, takže i přes solidní řemeslnou kvalitu jeho filmy nevyhledávám. A i tady se očekávání potvrdila - námět, skýtající uplatnění pro řadu hereckých gerontů, je neokoukaný a jména jako Wilkinson, Dench a Maggie Smith jsou zárukou určité kvality. Celé je to ale hrozně zdlouhavé a spousta scén (a vlastně i celých dějových linek) by tam nemusela být a nic by se nestalo. Takhle se pobavíme u pár vtipů, zamyslíme u několika zajímavých myšlenek ohledně stáří (bez ironie), ale to vše je rozmělněné v hromadě nudy a plků, na které by neměl mít čas nikdo, ať je v jakémkoli věku. Rým.(8.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace