Báječný hotel Marigold

Úžasný hotel Marigold

Báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 119 min

Až díky Marigoldu jsem si všiml, že je Maggie Smith vlastně taková ženská verze Michaela Cainea.(27.4.2015)

• Handle

Nebudu tvrdit, že film nemá dobrý námět, herce a snad i pár pěkných momentů, ale vtip šel např. téměř úplně mimo mě a i když své kvality má, myšlenku asi nelze v mém věku docenit. Tohle prostě není film "pro všechny". Ale nutno říct, že bych se na film dobrovolně asi nepodíval a neotravoval tu s nějakou recenzí, kdybych nenavštívil "Kino naslepo". No, že jsem zrovna čekal tento seniorský film se říct nedá... :)(21.4.2012)

• Chrustyn

Hvězdné obsazení, zkušený režisér ale přesto slabota a nuda. Jak se říká: "nikdy nedejte na první dojem."(12.8.2012)

Exotikou šmrcnutá Láska nebeská podzimu života účastníků zájezdu a to nejen pro ty, kteří již spadají do kolonky "třetí věk".(27.3.2012)

Plejáda excelentních britských herců hraje s plným nasazením, radost koukat na jejich herecký koncert! Ale opravdu si nemyslím, že Báječný hotel Marigold je pětihvězdičkovou záležitostí. Přesto jsem pátou dal. Proč? Nerad bych, aby tento příjemný čtyřhvězdičkový film spadnul do modrých čísel. Snad mi tu malou protekci přátelé odpustí. A nepřátelé mi mohou políbit.(14.10.2012)

• - Natáčelo se v indickém městě Jaipur přezdívaném Růžové město. Jako hotel posloužil bývalý královský palác Ravla Khempur, ležící na břehu jezera Udaipur. (Michelle75)

• - Bill Nighy a Penelope Wilton ztvárnili manželský pár už dříve, a to ve filmu Soumrak mrtvých (2004). (R´Hell)

• - Judi Dench prohlásila, že „Indie je soustavný útok na vaše smysly. Je to země kontrastů, která vás změní." (Michelle75)