• Česko

• Německo

Dobrodružný / Rodinný

Německo, 2011, 106 min

• snikrs

Slabota - zlatí PÁNI KLUCI film z ČR(1.8.2013)

• hajner

Uniká mi cieľová skupina tohto filmu. Pre dospelých je to príliš detské a pre deti príliš vražedné a strašidelné. A týnedžeri by sa na to nedívali. Dávam jednu len a jedine za kostými.(28.9.2013)

• slunicko2

Malebné prostředí, leč celé bez štávy.(6.10.2013)

• Zamex

Daleko od kniznej predlohy, detskeho divaka vsak potesi.(24.6.2012)

• oli009

Uff, ještě že to mám za sebou. Ne vážně přežít tenhle film a prokousat se k jeho konci byl téměř nadlidský úkol. Zlaté české zpracování. Sice se nedrží přesně Twainovi verze, což mu ale ve finále jen prospívá. V té naší verzi jsou totiž herci, kteří hrají a hrají výborně. Navíc mají scénář a režii na rozdíl od tohoto filmu, kde hlavní postavy vypadají jako ztuhlé figuríny a jejich mluva se podobá nadprůměrně inteligentnímu šimpanzovi. Snad jediným světlým bodem v téhle temnotě je krajina. I když upřímně i ta se mi něčím zprotivila. Možná tím jak mi přijde kýčovitá nebo tím jak si hraje na americký západ... No nevím, prostě česká verze je oproti tomuto snímku bravurně zvládnutá.(31.12.2014)