• Česko

Nová dobrodružství Toma Sawyera

• Německo

Dobrodružný / Rodinný

Německo, 2011, 106 min

Další filmová adaptace klasického díla. Nemůžu si nijak stěžovat, pro starší publikum to už prostě není, ale pochybuji, že se najde malý kluk, kterého by to nebavilo, nebo by nechtěl zažívat dobrodružství Tomem a Huckem, takže pro mladé ok, ale co se týče kvalit filmu, tak jasný průměr.(1.4.2015)

• slunicko2

Malebné prostředí, leč celé bez štávy.(6.10.2013)

" Ať umřu a shniju, jestli jsem někdy měl nějakou jinou !!" ;)(26.10.2015)

• oli009

Uff, ještě že to mám za sebou. Ne vážně přežít tenhle film a prokousat se k jeho konci byl téměř nadlidský úkol. Zlaté české zpracování. Sice se nedrží přesně Twainovi verze, což mu ale ve finále jen prospívá. V té naší verzi jsou totiž herci, kteří hrají a hrají výborně. Navíc mají scénář a režii na rozdíl od tohoto filmu, kde hlavní postavy vypadají jako ztuhlé figuríny a jejich mluva se podobá nadprůměrně inteligentnímu šimpanzovi. Snad jediným světlým bodem v téhle temnotě je krajina. I když upřímně i ta se mi něčím zprotivila. Možná tím jak mi přijde kýčovitá nebo tím jak si hraje na americký západ... No nevím, prostě česká verze je oproti tomuto snímku bravurně zvládnutá.(31.12.2014)

• pomajz

Ach jo, jedno z nejhorších filmových zpracování. Tom má být rošťák, ale tenhle Tom je jen jeden z davu.(21.10.2014)