Radostná událost

Radostná udalosť

Happy Event, A

Komedie / Drama

Francie / Belgie, 2011, 107 min

"Zajímá tu někoho můj názor ?? Já nejsem jenom děloha !!" ;)(27.2.2015)

Francouzská kinematografie zažila úspěšný rok. A zdá se, že u dvou filmů to nekončí. Un Heureux événement sice netrhá návštěvnické rekordy, ani nesbírá Oscary, ale kvalitou se svým slavnějším bratříčkům v pohodě vyrovná. Začíná jako laskavá romantická komedie, a končí jako brutálně upřímné drama. A mezi tím je děj banální jako sám život, a stejně tak hluboký. Chytlavý námět, uvěřitelné postavy, přirození herci a režisérova invence. Recept na skvělý film zůstává stále stejný, a Rémi Bezançon se ho drží téměř doslova. S jeho pomocí natočil snímek který je tak obyčejný, až je výjimečný. Top 10 za rok 2011.(26.5.2012)

Lehce a přirozeně odvyprávěné zamyšlení nad láskou, zrozením, odpovědností a rozdílu mezi dvěma a třema... a taky o úloze ženy a muže a radostné události v jejich životech, která se občas může prezentovat s uvozovkami. A o pokusech obnovit spojení s místy symbolizujícími vlastní střed, který však narozením potomka nenávratně ztrácíme...(5.6.2013)

Takový modernější Ozon, který s lehkostí a šarmem vypráví příběh mladé dvojice z jejího pohledu. Balasko jako matka, která vzpomíná na dobu, kdy se hlásila ke Květinovým dětem, se překvapivě nepitvoří.(28.12.2013)

Nemůžu si pomoct, ale Rémi Bezançon točí takové krásně přirozené filmy ze života, které s lehkostí zkouknete a máte z toho příjemný pocit.(28.11.2012)