Radostná událost

Radostná udalosť

Happy Event, A

Komedie / Drama

Francie / Belgie, 2011, 107 min

V 49. minúte, ked' malú ukľudní ťukaním na klávesnicu a zazvoní jej telefén, som si nechtiac všimol chlapíka v okne naproti, tiež telefonujúceho. Boha, ja som stopercentne presvedčený, že to bol ktosi zo štábu! Matka tiež nemala chybu. A vôbec, niektoré momenty boli tak parádne, až som sa stal skoro gayom! ''Lajk'' ak mám pravdu!(15.7.2012)

Francouzská kinematografie zažila úspěšný rok. A zdá se, že u dvou filmů to nekončí. Un Heureux événement sice netrhá návštěvnické rekordy, ani nesbírá Oscary, ale kvalitou se svým slavnějším bratříčkům v pohodě vyrovná. Začíná jako laskavá romantická komedie, a končí jako brutálně upřímné drama. A mezi tím je děj banální jako sám život, a stejně tak hluboký. Chytlavý námět, uvěřitelné postavy, přirození herci a režisérova invence. Recept na skvělý film zůstává stále stejný, a Rémi Bezançon se ho drží téměř doslova. S jeho pomocí natočil snímek který je tak obyčejný, až je výjimečný. Top 10 za rok 2011.(26.5.2012)

Moc příjemná, francouzská komedie. Přirozená, nenucená, skoro jako ze života. Jak to všechno začíná a je to moc pěkný a milý a taky, jak to v dosti případech končívá. Tady je ten konec vlastně otvevřený a asi je na každém z nás, jak to vlastně dopadne. Vlastně na obou, jeden sám na všechno zdaleka nestačí a když jsou potom tři, je to už úplně jiný zážitek. A hlavně závazek. Toho se nezbavíte do konce života.(5.5.2015)

Vtipne, s nadhľadom a francúzskym šarmom sprostredkované, čo sa z nás môže stať, drahé intelektuálky, keď počneme a porodíme.(3.7.2014)

Nemůžu si pomoct, ale Rémi Bezançon točí takové krásně přirozené filmy ze života, které s lehkostí zkouknete a máte z toho příjemný pocit.(28.11.2012)

• - Jedná se o filmovou adaptaci románu Eliette Abecassis. (claudel)