poster

7 dní hříchů

 • anglický

  7 days of sin

  (festivalový název)

Drama

Česko / Slovensko, 2012, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  **

  Další z černých míst naší minulosti si vzal pod palec stále spíš neznámý scénárista Urban a hlavně televizní režisér Chlumský. V televizi bych asi moc nepřepínal, v kině bych ale nadával. Za války to pro ně ještě šlo, po ní je to paradoxně podstatně horší. Tvůrci se totiž zaměřují na dramatický vývoj v československém pohraničí pár dní poté. Tak trochu (na české poměry zvlášť) podivně neznalým nic nevysvětlují. Tvůrci to přesto zamýšleli v dobrém, výsledek ale drží pohromadě jen poměrně obtížně. Hlavně díky slušným hercům, solidní výpravě, kostýmům, dekoracím i rekvizitám nebo kameře. Problém je v ději, v jeho gradaci. Neustále se prchá, padá do zajetí. Postavy se chovají, no, divně. Chlumský toho u kormidla moc nevymyslí. A voiceover Ondřeje Vetchého je dost rušivým nápadem!! ** až ***, měl bych podporovat tuzemskou kinematografii, ale nějak mi ty tři kusy tentokrát nesedí!!(18.10.2013)

 • ondrula
  *

  Tenhle film je naprosto klasickou ukázkou toho, jak Češi neumějí točit historická dramata. Existuje přirozeně několik málo výjimek (Sekal), ale 7 dní hříchu mezi ně tedy rozhodně nepatří. Padesátiletej Ondřej Vetchý, kterej hraje mládence na ženění, to taky zrovna nevytrhnul. Rvačka na jeho svatbě, kde dostane do držky od nějakýho chcípáka, působí krajně nevěrohodně. Vica Kerekes stvrdila mou teorii, že krásky ze Slovenska jezdí do Čech jen vystrkovat nahej zadek - scéna, ve který Kerekes ukazuje cecíčky při koupání v potoce, je natolik samoúčelná, že vzbuzuje otázky, zda jí producent neobsadil jen kvůli tomuhle. Nejstrašnější ale je, jak jsou jednotlivé herecké výkony amatérské, nevěrohodné a až nechtěně komické; například banda partyzánů jde po silnici, proti nim jede vojenskej náklaďák nacpanej Němcema v uniformách a všichni se splaší (všimnou si toho druhého a namíří zbraně) teatrálně až tehdy, když jsou asi tři metry od sebe. Ještě horší jsou nevěrohodně naaranžovaný scény; tak například vyrabovaná samota vypadá tak, že má různé vybavení interiéru poházené úplně po celé zahradě - že by se ale chtělo někomu táhnout se s těžkým křeslem desítky metrů od baráku a pak ho tam povalit, to je přeci blbost. Podobných pitomostí je film plnej. Výborný taky je, jak jsou slovenští herci předabováni; strašně v postsynchronech bije do očí, že otevírají pusinku úplně jinak než podle toho, co říká dabér. Mimochodem, možná proto, že film měl nízký rozpočet, byli i do rolí Němců obsazeni Češi či Slováci, jejichž primitivní česká výslovnost je dost poznat. Ve filmu je tolik dalších nedodělků a průserů, že se mi je ani nepodaří všechny vyjmenovat. Například buran v lomu střílí na psa, ale z nějakého záhadného důvodu se místo střelby ozve nějaký komický pazvuk a buran se dokonce ani nesnaží zahrát, že jako vystřelil. Igor Bareš se snaží působit autoritativně, ale jelikož neumí hrát, tak třeba při gestu úderu pěstí do stolu působí spíš uboze. Přirozeně je amatérské i maskování; podřezaný herec má na krku namalovanou nějakou barvičku ve stylu "ono diváku dojde, o co nám přibližně šlo." Němky, které se v lese schovávají před rabiáty, přidušeně zakašlou a chlapi v jedoucím (řvoucím) autě, kteří jsou od nich asi 200 metrů, je slyší. Za poměrně dost pitomý považuju i nápad distributora nedávat filmu název Sudetenland - že prý by mladí diváci nevěděli, co to je (??) Tak přestože si o mladých vesměs také myslím, že jsou to ignoranti, nemyslím si, že by je název 7 dní hříchu nějak zvlášť mohl uchlácholit; takovej puberťák samozřejmě nejdřív koukne na ČSFD a když shledá, že je ten film dle hodnocení sračka, tak pak teprve na něj nepůjde do kina.(26.5.2015)

 • Tryskomyš
  ****

  Byla to hodně špatná a těžká doba. Kdo to neprožil, nemůže vědět jaké to je.(22.7.2014)

 • Nach
  ***

  Průměrný snímek s kvalitními herci. Tak bych charakterizoval 7 dní hříchů. Vcelku neoriginální zápletka je zde podána docela nezajímavou metodou skrze výborné herce. Ondřej Vetchý, Jiří Schmitzer, Igor Bareš. Ti všichni zde hrají na výbornou. Problém je v samotném scénáři, který tak kvalitní již není. Ve výsledku tedy tento Česko-Slovenský projekt musím hodnotit třemi hvězdami. A to jich dosáhl fakticky jen o fous. 60%(3.5.2015)

 • triatlet
  **

  Zajímavý námět, ale zpracování mě emočně nepoznamenalo. Charakteristika postav je povrchní. Chvílemi mi přišlo, že dvojice utečenců je na výletě a schovávají se před okolím.(20.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace