poster

7 dní hříchů

 • anglický

  7 days of sin

  (festivalový název)

Drama

Česko / Slovensko, 2012, 107 min

 • ghatos
  ***

  Řekl bych, že to je podhodnocený snímek. Prostředí a zápletka jsou celkem atraktivní. Vetchý si hraje to svoje a zbytek nezaostává. Pěkné obrazy, kamera...určitě to patří k tomu lepšímu, co u nás vzniklo v roce 2012. Celkový kritický pohled na odsun u všech národnostních skupin má svou cenu. 65%.(1.12.2013)

 • kaylin
  **

  Je vidět, že se snímek snaží upozornit na celkem komplikovanou dobu. Je pravdou, že těsně po válce se Češi chovali skutečně jak bestie. Nechci to chování omlouvat ani kritizovat. Nezažil jsem dobu, nezažil jsem válku. I když si myslíme, že víme, jak bychom se zachovali, s jistotou to nevíme nikdy, pokud se nám to skutečně nestane. Ale místo toho, aby tvůrci filmu natočili něco skutečně silného, děsivého, odrážejícího dobu a jednotlivé události, ať už z toho, nebo onoho pohledu, rozhodli se o podivnou romanci na pozadí historických událostí. Žádný odraz doby, žádná snaha o vysvětlení, ale prostě jenom snaha jednoho muže zase vidět svojí ženu. V tomhle případě poměrně úsporné herectví většiny aktérů příliš nefunguje. Kam se sakra poděly emoce?(3.1.2014)

 • zette
  **

  Krasna kamera a jeste lepsi hudba Borise Urbanka, ktera je ozdobou celeho filmu. Jednotlive herecke vykony jsou na dlouhou diskuzi, podle me byl nejlepsi Mokos a Bondarcuk. Cely film ale nekompromisne tahne dolu scenar, stejne spatny jako Urbanova prvotina, zfilmovana Rencem, Na vlastni nebezpeci.(8.9.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jelikož se až při dokončení veškerých prací rozhodlo o nadabování Vici Kerekes a Anny Šiškové, existují dvě verze filmu. V první mluví herečky svými hlasy a v té druhé jim je propůjčily Hana Kusnjerová a Helena Dvořáková. V obou verzích však jsou nadabování i další herci, a to Attila Mokos Martinem Zahálkou, Katarína Kolajová Ljubou Krbovou, Karel Hlušička Karlem Gultem a Luděk Jičínský Zbyškem Horákem. (funhouse)

 • - V průběhu natáčení zastihla filmaře nejedna extrémní událost. V roce 2009 to byla říjnová sněhová kalamita, o rok později se potázali s povodněmi a v roce 2011 je zastihl požár usedlosti ve Vojtíškově, který sloužil jako kulisa pro natáčení filmu. Oheň byl založen místními bezdomovci, posílenými alkoholem a možná i válečnou filmovou atmosférou, kterou filmaři utvořili. [Zdroj: Cinema] (Terva)

 • - Herečka Anna Šišková, představitelka Helgy, dojížděla na plac o berlích, a to kvůli operaci páteře, kterou nedlouho předtím podstoupila. [Zdroj: Cinema] (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace