Fat, Sick & Nearly Dead

Dokumentární

Austrálie / USA, 2010, 97 min

Joe Cross, Kurt Engfehr

Richard Lopez

Já myslím, že by se dokumenty měly hodnotit podle toho na kolik dokážou obohatit znalosti diváka nebo na něho nějaký vzdělávacím procesem zapůsobit. A to se u tohoto dokumentu povedlo, krásná demonstrace toho, jak lze žít zdravě.(10.2.2012)

• DaViD´82

Nedůvěryhodné od první scény. Mini odšťavňovač v autě, který není potřeba důkladně vymýt a zbavit odřezků? Je vidět že z autorů se nikdo nepotýkal se zaschlým sítkem. Každopádně i tak agitka nejhoršího kalibru. Znáte to… Nejmilitantnější kuřák je bývalý kuřák a tady platí, že nejhorlivější propagátor zdravé výživy je bývalá obézní nezdravě žroucí bečka, která ze dne na den prohlédla a teď má pocit (pardon vlastně poslání!), že musí spasit svět. Což dělá tak, že chodí od Američana k Američanovi a skrze dotazy à la Svědci Jehovovi se je snaží přivést na bohulibou cestu zeleně na talíři. Akorát namísto víry, Ježíše Krista a věčné spásy se zaklíná slovy zdravá výživa, délka života a zdraví, čímž se vytváří zdání potřebné osvěty. Výsledek je ovšem pro zdravou výživu jednou velkou a nechtěnou medvědí službou, která funguje jedině na "bulvární" neobjevné úrovni budeš-li žrát jak dobytek, tak můžeš i chcípnout; bu bu bu!(14.5.2013)

Důležitý dokument, místy zábavný...(13.3.2016)

Problematika je to provařená, nic to však nemění na její závažnosti. Hlavní hrdinové jsou v pohodě a pokud bude film motivovat nějaké lidi ke zdravějšímu jídlu, tak je to jen dobře. 69%.(14.12.2011)

Tak tak, prasata všude kam se podíváš.(9.6.2016)