Fat, Sick & Nearly Dead

Dokumentární

Austrálie / USA, 2010, 97 min

Joe Cross, Kurt Engfehr

Jako motivační video pro ty, co chtějí změnit svoje stravovací a pohybové návyky, ideální. Ten dvousetkilový řidič tiráku má můj obdiv. Jen si vždycky říkám, proč to lidi nechávají dojít až tak do krajnosti a nenastartují tu změnu dřív.(10.10.2016)

Rozhodně to stojí za zkouknutí a mnohým ukáže i něco nového. 80%(15.9.2014)

• DaViD´82

Nedůvěryhodné od první scény. Mini odšťavňovač v autě, který není potřeba důkladně vymýt a zbavit odřezků? Je vidět že z autorů se nikdo nepotýkal se zaschlým sítkem. Každopádně i tak agitka nejhoršího kalibru. Znáte to… Nejmilitantnější kuřák je bývalý kuřák a tady platí, že nejhorlivější propagátor zdravé výživy je bývalá obézní nezdravě žroucí bečka, která ze dne na den prohlédla a teď má pocit (pardon vlastně poslání!), že musí spasit svět. Což dělá tak, že chodí od Američana k Američanovi a skrze dotazy à la Svědci Jehovovi se je snaží přivést na bohulibou cestu zeleně na talíři. Akorát namísto víry, Ježíše Krista a věčné spásy se zaklíná slovy zdravá výživa, délka života a zdraví, čímž se vytváří zdání potřebné osvěty. Výsledek je ovšem pro zdravou výživu jednou velkou a nechtěnou medvědí službou, která funguje jedině na "bulvární" neobjevné úrovni budeš-li žrát jak dobytek, tak můžeš i chcípnout; bu bu bu!(14.5.2013)

• Fr

V PROCESU VÝROBY TOHOTO FILMU JOE A PHILL INSPIROVALI TISÍCE LIDÍ KE ZMĚNĚ SVÉHO ŽIVOTA. A JEJICH VÝSLEDKY JSOU VÍCE NEŽ ÚŽASNÉ. PROTO I VÁS ZVEME MEZI NÁS - PŘIDEJTE SE K NÁM NA CESTU ZA ZDRAVÍM........ /// Představte si to: OBEZITA VÁS MŮŽE ZABÍT! Doufám, že jste se lekli (až vám změkly)! Lekl se i Joe Cross a proto přijel do USA chlastat ovocný šťávy. PROČ? MRKNĚTE SE NA SVOJE BŘICHO! Mění svý životní návyky, ble ble ble, kecy, kecy, kecy... Dokument pro všechny, jejichž emociální závislost na žrádle je smrtící. Joe hubne, odolává žrádlu a mele hadry, jak to je těžký. (Ty vole, já taky rád jím, mě to nemusíš vykládat. Ani nikomu, kdo někdy držel nějakou bodovou dietu..) Jo, ještě rodiče nám nic neřekli.....,,už jako mimino...ble ble ble“.... Odbornice na výživu říká: ,,NEŽERTE“ (upřímná mladá žena...). Další odborník praví: ,,víc se hejbat!“ (díky!) Průzkum mezi hladovýma Amíkama...copak asi papáš chlapečku? ,,HAMBURGR A COLU“ (překvapení!!!). A všechny to samozřejmě sere (a to ani neviděli tenhle dokument...). Zatím Joe přijel domů (do Austrálie) a zjistil, že se mu vyčistil i mozek. Proto vrhá svý úspory (asi) na burzu (to já tak akorát vrhnu v Kauflandu... inu jinej kraj...). A zatímco je Joe pomalu nejhubenější tvor na světě, v USA Phill, kterej si už nevidí na pinďoura .... (no tak nám taky něco řekni Phille...): ,,HAMBURGRY, COLA, BLE BLE BLE... (Fakt jo? Tý brďo...). Faktem je, že lidi potřebujou víc informací, protože TOHLE se může stát každýmu Američanovi. (My Češi si pustíme Sedm hladovejch). Abych to shrnul: když vynecháme zbytečný kecy, vznikne 5timinutový instruktážní video o tom, že HUBNUTÍ JE DROGA s malou (ale přesvědčivou) reklamou na odšťavňovač. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vypadám, jako bych spolknul ovci. 2.) Myslím si, že nejlepší zbraní proti obezitě je bůček. 3.) Máš strach, že tě kvůli tloušťce nebudou moct pohřbít... (tak mě napadá... kurva, teď když jsem viděl tenhle dokument, patřím mezi nejvzdělanější člověky...Chceš? Pomůžu TI! Napiš mi...). 4.) Thx za titule ,,Mieroslav, Ariadna, Veronika“ a ,,ledo75“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(2.12.2011)

Tak tak, prasata všude kam se podíváš.(9.6.2016)