• TheEissy

Poprvé co jsem odešla z kina během promítání....(3.7.2013)

Dobrééé, ale mohlo byť aj lepšie. Príbeh z psychiatrickej liečebne podľa skutočnej udalosti, ktorý je skutočne na zamyslenie, no bohužiaľ spracovanie sa mi až tak nepáčilo (od Fínov by som to čakal podané oveľa lepšie). Bolo zaujímavé sledovať ako príchod jednej ženy, ktorá sa považovala za princeznú, dokázal zmeniť správanie celého ústavu. Stačilo veriť, že nie sú pacientmi v psychiatrickej liečebni, ale poddaní princeznej a depresívny ústav sa razom zmenil na kráľovský palác, hoci len v ich predstavách. No z radosti pacientov a ich hry na kráľovstvo nebol každý až tak nadšený.... Zaujímavo podaný príbeh, a v niektorých chvíľach dosť depresívny. Katja Kukkola bola skvelá, no ešte viac ma oslovila mladá kráska Krista Kosonen alias barónka Christina Von Heyroth.(16.9.2013)

Z jistého srdečního důvodu miluju finskou, respektive celou severskou tvorbu. Příběh Anny princezny je stoprocentně nádherný, vnímavý k divákovi a dožene vás mnohdy až k slzám a je jedno zda od radosti nebo smutku. Vřele doporučuji.(18.6.2013)

• myshichka

Vo filmoch z prostredia liečební väčšinou sympatizujem s "nespravodlivo" trýznenými pacientmi, ale v prípade tohto filmu to bolo inak. Nesympatická hlavná postava "princeznej", ktorá ani nevyzerala, že by bola duševne chorá, ale skôr sa rozhodla, že si zo všetkých bude robiť srandu... Jediným plusom bol fešák Samuli v úlohe ulízaného doktora a Krista Kosonen ako bláznivá speváčka.(14.4.2013)

Smutné, chladné, depresívne a navyše sa to odohráva v 50ych rokoch, takže tie kostými, plechové držky a celá tá atmosféra jedličkárne mi na psychike moc nepridali!(15.10.2011)