Rok konopí

Dokumentární

Česko, 2012, 90 min

Petr Slabý

Radek John

LFŠ 2012: Líbilo se mi, že dokument v podstatě nic nevnucuje a ukazuje konopí jako léčebnou alternativu, která tu je, je hrozně blízko, ale přitom je strašně daleko. Navíc se dokument nebojí říct ani to, že se nejedná o samospásnou věc, že ne vždy funguje apod. Kdyby mě měl film k něčemu přesvědčit, tak mě nepřesvědčí, ale to asi ani nebyl účel.(4.8.2012)

Určitě se na to podívejte, ať se o marihuaně něco opravdu dovíte. To, že to obsahuje celkem spoustu zbytečných keců kolem, je jedna věc, ale na druhou stranu se prostě jen ukazuje, že kolem marihuany je příliš velký humbuk, protože je to droga. A tohle pořád říkáme ve světě, kde je alkohol i tabák volně dostupný.(18.12.2014)

Natočený je to hrozně, o tom žádná. Parta lidí, kterou pohání společná vize, prostě sebrala odvahu s kamerou a rozhodla se udělat biják podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ale za tohle by je mohl grilovat snad jenom magor. Celý je to nakonec docela pozitivní a když si odmyslíte, že schéma (člověk - příběh - marihuana - diagnóza - katarze) se opakuje do zblbnutí, nemáte důvod se na nikoho zlobit. Ale trvalka z toho nebude, na to to kolem vás moc prošumí, hlavně díky častému tlaku na pilu. A to je škoda, protože distanc je přítel.(20.4.2012)

• NeosinneR

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Celkom nudné a ešte horšie natočené. Samotné príbehy ma až tak nezaujímajú (ale to nikdy na takýchto dokumentoch), ja vlastne neviem, prečo som to pozeral. Asi som čakal Kto hulí, ten umí v českej dokumentovej verzii.(29.7.2012)

• quip

Film jsem ještě neviděl a jsem zvědavý na komentáře. Už trailer mě ale děsí: "Člověk je v podstatě takové konopí a konopí možná je vlastně člověk." "Umění alchymie vždy pomáhalo lidem udržet kontinuitu lidského ducha. Ve všech nesvobodných časech." "Díky tomu, že společnost je dnes ovládána strachem a uměle vyvolávanými předsudky, byli tito lidé nuceni jít až na hranu zákona a svůj lék, tedy konopí, shánět nejrůznějšími pokoutními způsoby." "Dycky přece lidstvo uznávalo dary přírody, dary země jako dary, který jsou jeho. Přece mu to nikdo nemůže zakazovat a pak mu to prodávat. To je zvrhlost." WTF? WTF? WTF? Proč musí být film tak mimo a řezat si pod sebou větev? Na tohle by stačilo říct jenom: už to nehulte, prosím vás. Takhle ho nebude brát nikdo vážně - stačí se podívat na oficiální stránku http://www.rokkonopi.cz/. Vůbec je zvláštní, že všechno, co se týká marihuany se veze v lehce bobmarlyovském stylu. Stejně tak fascinace listem marihuany už mi přijde otravná. Kůrnik šopa, když už má být nějaká akce pro legalizaci marihuany účinná (fandím), nemůže to někdo vzít trochu seriózně? Pro srandu je tu přece Garfunkel and Oates http://www.youtube.com/watch?v=CRm1yqSmsGY EDIT: To Raven0: 90%? Tak to tvůrcům tleskám. Trailer je totiž (spolu s anglickým názvem - viz diskuze) opravdu šílený. Tak se těším na film.(17.4.2012)