Rok konopí

Česko, 2012, 90 min

Petr Slabý

Radek John
  • Slarque

Autorovi se povedlo dostat na velice zajímavá místa (třeba ten izraelský skleník) i k zajímavým lidem. Bohužel, jeho filmový přístup je kdesi na nezřetelné hranici mezi amatérismem a diletantstvím, takže to všechno přišlo vniveč. Pokud se traduje, že úroveň českého dokumentu výrazně převyšuje naše hrané filmy, tak tohle není takový případ. A jsem na filmovém serveru, takže musím hodnotit filmovou stránku. Jen pro úplnost dodávám, že jsem přesvědčen o menším zdravotním ryziku i menší návykovosti marihuany oproti třeba tabáku. Stejně tak soudím, že legalizace marihuany by přinejmenším zpočátku přinesla nějaké ty problémy, ale ještě víc by jich odstranila. Takže jsem pro. Ale nikdy jsem ji nekouřil a nehodlám na tom nic měnit.(15.5.2012)

• NeosinneR

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Celkom nudné a ešte horšie natočené. Samotné príbehy ma až tak nezaujímajú (ale to nikdy na takýchto dokumentoch), ja vlastne neviem, prečo som to pozeral. Asi som čakal Kto hulí, ten umí v českej dokumentovej verzii.(29.7.2012)

LFŠ 2012: Líbilo se mi, že dokument v podstatě nic nevnucuje a ukazuje konopí jako léčebnou alternativu, která tu je, je hrozně blízko, ale přitom je strašně daleko. Navíc se dokument nebojí říct ani to, že se nejedná o samospásnou věc, že ne vždy funguje apod. Kdyby mě měl film k něčemu přesvědčit, tak mě nepřesvědčí, ale to asi ani nebyl účel.(4.8.2012)

Zajímavá záležitost...strašlivá kamera a vůbec všechna filmařina, ale celek jako takový je nosný. Žádná demagogie, žádná agresivní "pro THC" kampaň. Prostě ryzí výpovědi nemocných lidí, a především jedné z největších "marihuanových" kapacit na poli vědeckém, prof. Lumíra Hanuše. Fenomenální podívaná je především na "jasnozřivou chemičku", která má zuby jako noty na buben, ale překvapivě mluví docela k věci...(25.4.2012)

• quip

Film jsem ještě neviděl a jsem zvědavý na komentáře. Už trailer mě ale děsí: "Člověk je v podstatě takové konopí a konopí možná je vlastně člověk." "Umění alchymie vždy pomáhalo lidem udržet kontinuitu lidského ducha. Ve všech nesvobodných časech." "Díky tomu, že společnost je dnes ovládána strachem a uměle vyvolávanými předsudky, byli tito lidé nuceni jít až na hranu zákona a svůj lék, tedy konopí, shánět nejrůznějšími pokoutními způsoby." "Dycky přece lidstvo uznávalo dary přírody, dary země jako dary, který jsou jeho. Přece mu to nikdo nemůže zakazovat a pak mu to prodávat. To je zvrhlost." WTF? WTF? WTF? Proč musí být film tak mimo a řezat si pod sebou větev? Na tohle by stačilo říct jenom: už to nehulte, prosím vás. Takhle ho nebude brát nikdo vážně - stačí se podívat na oficiální stránku http://www.rokkonopi.cz/. Vůbec je zvláštní, že všechno, co se týká marihuany se veze v lehce bobmarlyovském stylu. Stejně tak fascinace listem marihuany už mi přijde otravná. Kůrnik šopa, když už má být nějaká akce pro legalizaci marihuany účinná (fandím), nemůže to někdo vzít trochu seriózně? Pro srandu je tu přece Garfunkel and Oates http://www.youtube.com/watch?v=CRm1yqSmsGY EDIT: To Raven0: 90%? Tak to tvůrcům tleskám. Trailer je totiž (spolu s anglickým názvem - viz diskuze) opravdu šílený. Tak se těším na film.(17.4.2012)