Rok konopí

Česko, 2012, 90 min

Petr Slabý

Radek John
  • NeosinneR

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Celkom nudné a ešte horšie natočené. Samotné príbehy ma až tak nezaujímajú (ale to nikdy na takýchto dokumentoch), ja vlastne neviem, prečo som to pozeral. Asi som čakal Kto hulí, ten umí v českej dokumentovej verzii.(29.7.2012)

• Katullka

och bože. Mariuhana, všelék, ale né lék na tento film. Dost šit.(21.4.2015)

Quipovi: Dokument jsme viděl a byl jsem mile překvapen. Citace, které obsahuje tvůj text se ve filmu vyskytují, ale film není věnován jen těmto trochu exotickým či profláklým názorům. Na filmový dokument se vcelku slušně snaží o objektivní nahlédnutí na situaci, ač je názor tvůrců jasný. Můžeš mrknout na mou recenzi: http://www.studentpoint.cz/271-recenze-novinky/6530-rok-konopi-neni-jen-o-huleni#.T46ges3AHyU ale dle mého názoru se film povedl, ač jsem byl zpočátku stejně skeptický jako ty...(18.4.2012)

Určitě se na to podívejte, ať se o marihuaně něco opravdu dovíte. To, že to obsahuje celkem spoustu zbytečných keců kolem, je jedna věc, ale na druhou stranu se prostě jen ukazuje, že kolem marihuany je příliš velký humbuk, protože je to droga. A tohle pořád říkáme ve světě, kde je alkohol i tabák volně dostupný.(18.12.2014)

Natočený je to hrozně, o tom žádná. Parta lidí, kterou pohání společná vize, prostě sebrala odvahu s kamerou a rozhodla se udělat biják podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ale za tohle by je mohl grilovat snad jenom magor. Celý je to nakonec docela pozitivní a když si odmyslíte, že schéma (člověk - příběh - marihuana - diagnóza - katarze) se opakuje do zblbnutí, nemáte důvod se na nikoho zlobit. Ale trvalka z toho nebude, na to to kolem vás moc prošumí, hlavně díky častému tlaku na pilu. A to je škoda, protože distanc je přítel.(20.4.2012)