poster

31 konců/31 začátků

 • anglický

  31 Endings/31 Beginnings

Dokumentární

Česko, 2011, 82 min

Režie:

Rafani

Scénář:

Rafani

Producenti:

Rafani

Střih:

Dan Marek
(další profese)
 • CheGuevara
  ***

  Projevil bych sebemenší pochopení pro tento film, kdyby Rafani aspoň náznakem udělali totéž. Varování v první kapitole bylo více než trefné, tak aspoň za tu upřímnost body nahoru. Jinak je to však experimentální pel mel.(31.10.2011)

 • latent_light
  ***

  Rafani čtyři roky nepoužívali text a ted natočili film, kde v posledních 20 minutach je textu tak na dalsich 10 let. Jinak mě to ale bavilo.(18.11.2011)

 • Ernst
  ****

  prijemny cisty vitr opirajici se do zkostnatelych struktur filmove skladby.(19.5.2012)

 • Lou_DeLarge
  *****

  dokument, ve kterym zazní slovo "muchláž", dnes už čestná položka předních příček seznamu mých oblíbených slov. není to "dokonalej" dokument, ale sběrem různých dílčích pozitiv vzniká docela úctyhodná suma. obsahuje prostě fakt zajímavý postřehy a slovo zajímavý tady není vůbec vyprázdněný.(19.2.2013)

 • paanka
  *****

  má recenzička pro AFO 2012: 31 konců / 31 začátků - Collect them all! Nálady, zákoutí, myšlenky, osobnosti. Protřepat, nemíchat, vstřebat. I tak by mohl vypadat návod na sledování dokumentu provokativní umělecké skupiny Rafani. Ta vznikla roku 2000 v okruhu studentů AVU. Proslavila se například vykálením v Národní galerii na protest proti jejímu vedení či přemalováním Lennonovy zdi na militantně zelenou. Rafani mají drápky, pevně se drží a škrábou. Podobně jako Praha zachycená ve filmu 31 konců / 31 začátků. Statické záběry okrajových zón města střídají centra uměleckých snažení. Hledání cest. Odpovědi na nevyslovené otázky prostřednictvím fragmentárních výpovědí jednadvaceti českých osobností (mj. Vladimira 518 či Martina Kohouta). Konce očekávají spolupráci diváka, znalost umělecké scény. Hrají s ním hru. Začátky mnohé odhalují, přesto stále ne tolik, aby se staly dostupnými komukoliv. Skupina prochází periférií všeobecného úspěchu, místy v patetickém, místy dekadentním rozpoložení. 31 zcizení / 31 sebereflexí. Posbírejte je všechny!(1.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace