Ten film je tak strašný mustr, tak strašné nic. Jedničku alespoň oživovalo rutinní retro, tohle je úplně vyprázdněné, zkonstruované se sofistikovaností patníku u silnice (je to takový ten film, kde záporák nosí půl filmu masku, aniž by k tomu měl důvod). Pokus o přesahy a špiónské motivy spíše legračně povrchní. Prostě nuda.(2.4.2014)

• NinadeL

Nuda, nuda, šeď. Snaha byla. Ale filmová Marvel dobrodružství zasazená do současnosti jsou pro jinou cílovku. Já si raději počtu nějaké to sekvenční umění, filmový The Winter Soldier mi posloužil jen k tomu, abych si poplakala nad setkáním Steva a Peg. To bylo skutečně dojemné. Jinak jsem se nebavila ani s Robertem Redfordem a to už je co říct.(28.2.2015)

Jestli má Marvel v něčem rezervy, tak to jsou většinou nijací záporáci (zejména Loki). Takže to je tím hlavním, co jsem tady ocenil - záporáky, respektive pocit HROZBY, který visel ve vzduchu. Jinak to byl do puntíku popkornový kinofilm, který ohromí už jen záběrem triků co jistě daly velkou práci vytvořit. Chris Evans je ve své roli jistější, Anthony Mackie je na sidekicka sympaťáka jako dělaný a Scarlett Johansson mi poprvé v životě přišla kurevsky sexy. Jednička byla oproti pokračování vyloženě malý film, tady to začíná tuhnout a sakra jo, líbí se a funguje. Pro mě na úrovni IRON MANů, tj. v čele dosavadních marvelovek.(27.4.2014)

Na Captain America: The Winter Soldier jsem byla natěšená měsíce, i přesto, že mě The First Avenger neodrovnal tak, jako jiné Marvelovky. Ale musím přiznat, že tohle se bratrům Russovým moooc povedlo! Film je nabitý akčními scénami, nechybí ani typické marvelovské vtípky, skvělá hudba a výborné herecké výkony. Jediné, co musím vytknout je to, že Winter Soldier v podání vynikajícího Sebastiana Stana nedostal více prostoru. Z filmu jsem byla natolik nadšená, že jsem musela jít do kina znovu. A poslední co můžu dodat je, že na obě potitulkové scény se vyplatilo počkat.(14.5.2014)

Mohutný to upgrade čo sa Capa týka a exkluzívne luxusné akčné scény na ktoré sa zatiaľ žiadny marvelácky kúsok nechytá. Bratia Russovy nám skrátka vytreli zrak. Čo však kvitujem s rovnakým nadšením je to, že film je vlastne akousi záležitosťou Čiernej Vdovy ktorá je na scéne minimálne tak často ako samotný Kapitán Amerika. Klobúk dole aj pred Nickom Furym a jednou z najlepších prepadových scén filmy. Vlastne každý stret so Zimným vojakom je o držku a poriadne zavára našej dvojici, horšie je to už v tých sci-fi sférach, tam to už tak presvedčivé nie je ako keď sa bojuje v uliciach, tam skrátka adrenalín funguje. Ohromne som zvedavý na vývoj ďalších postáv, okrem Zimného vojaka hlavne postavy Emily VanCamp ( Kate / Agent 13 ) a Franka Grila (Brock Rumlow / Crossbones ).(25.8.2014)

• Chris Evans