Co mělo být původně typický super hero film, se nyní stává nadupaným konspiračním a špionážním thrillerem. Kapitán Amerika je nyní silnější, rychlejší a více rafinovanější voják s lepšími bojovými schopnostmi. Akce je zde šílená, vynikající choreografie, perfektní záběry kamery, překrásné CGI a střet dvou rivalů je definitivním Highlightem filmu. Film exceluje nejen ve výtečné akci, ale může se chlubit také velmi dobře napsaným story se slušnými zvraty i dávkou inteligence. Na konec by byla hanba nezmínit excelentního záporáka Wintra Soldiera, který hravě převálcoval všechny záporné postavy za poslední desetiletí. Opravdu nepříjemnéj Bad ass, který při pohledu na kameru vyvolává mráz po zádech i husí kůži, jeho přítomnost na obrazovce je zkratka až hororově děsivá ! Čistý skvost a Kapitán Amerika se zároveň stává mou nejoblíbenější postavou z Marvelu. Kina nelituji, šel bych znova.100%(11.4.2014)

Já se picnu. První marvelovka, u které jsem po všech těch předchozích průměrárnách rezignoval na návštěvu kina, a samozřejmě se z ní vyklube ta zdaleka nejlepší! Nejzajímavější scénář, nejsvižnější tempo a dialogy, nejlépe nadávkovaná a nejefektnější akce a Scarlet vystrčená dopředu byla sexy jako nikdy. Žádná postava neotravovala, ani na chvíli jsem se nenudil, dokonce i ten stupidní štít tvůrci těží, co to jde, takže jsem ho chtě nechtě vzal na milost. A TĚCH ZABITÝCH LIDÍ! Fakt našlapaná jízda. Už jsem si nemyslel, že to kdy řeknu, ale - klobouk dolů, Marvel Studios. Takhle by to mělo vypadat vždy.(1.8.2014)

Druhý Kapitán Amerika v sobě jistě spojuje několik narativů mnoha uživateli zde zmíněných. Svým způsobem jde o něco, co provází celou americkou historii. Něco, co je v Američanech a jejich povaze hluboce zakořeněné. Touha být nejlepší, všechno a všechny ovládat, jasně se proti ostatním vymezit a jít „přes mrtvoly“. Když pak přijde něco, co může pevné hodnoty a vnitřní suverenitu ohrozit, vyvolá to paniku, paranoiu, hysterii, vznikne mnoho konspiračních teorií, atd. A když nic takového nepřijde, nějaký vnitřní nepřítel se najde vždycky. Takovými jevy, tendencemi, obdobími je americká historie doslova prošpikovaná (zavraždění Lincolna, mccarthismus, vražda JFK, nixonismus a aféra Watergate, 9/11, WikiLeaks, Snowden a aféra NSA). Všechno tohle do sebe nový Kapitán Amerika tak nějak absorbuje a nastavuje Američanům ironické zrcadlo. A nastavuje ho velmi stylově – honbu za spravedlností a uchování těch pravých amerických hodnot odstartuje náborovou akcí. Nejdříve jako sám proti všem, později s jedním, dvěma a třemi parťáky, přičemž nakonec rekrutuje („I, CAPTAIN AMERICA WANT YOU!“) skoro celý S.H.I.E.L.D. Padouši, třeste se!(12.7.2015)

Poměrně slušně zvládnuté napravení reputace. Ano, tohoto hrdinu už člověk nemusí oprávněně nenávidět jako v prvním představení. Nicméně, jako obvykle, komiksový svět jde dál a dál od reálného... kdysi bývaly filmy i odrazem, ne jen karikaturou a hyperbolou...(8.7.2015)

Zhlédnuto v kině. Musím se přiznat, že po slabé jedničce jsem tomuto filmu moc nevěřil. Kapitán Amerika mi přišel jako charakter, který asi nikdy nedocením, speciálně proto, že nejsem Američan. Nicméně bratři Anthony a Joe mě... nalomili. Ještě neřeknu, že mě přesvědčili, protože i když musím uznat, že jsem si tento film užil, pořád je tam dost práce. Nicméně... oni by to mohli dokázat. Pokud někdo má tu moc ukázat, že Kapitán Amerika nemusí být jen nudná patriotická figurka, která patří do minulosti, jsou to pravděpodobně oni a jejich styl. K tomu bych prosil o něco lepší scénář (po prvním twistu bezpečně odhadnete ty další) a ještě více Scarlett a budu maximálně spokojený. Zatím jedno z největších překvapení roku 2014. 80 %.(9.7.2014)

• - Anthony Mackie vždy snil o tom, že si zahraje komiksovou postavu Marvelu, a posílal pravidelně emaily do studia, které se poté dostaly až ke Kevinu Feigeovi a ten ho obsadil. (HellFire)

• - Natasha Romanoff (Scarlett Johansson) se krátce zmíní o kanadské agentuře zvané Oddělení H. Jde o organizaci, která v komiksech prováděla experimenty na Wolverinovi a které vděčí za svou adamantiovou kostru. (HellFire)

• - Okrem Kalifornie prebiehalo natáčanie filmu aj v štátoch Ohio a Maryland a taktiež v metropole USA - Washingtone DC. (MikaelSVK)