Já se picnu. První marvelovka, u které jsem po všech těch předchozích průměrárnách rezignoval na návštěvu kina, a samozřejmě se z ní vyklube ta zdaleka nejlepší! Nejzajímavější scénář, nejsvižnější tempo a dialogy, nejlépe nadávkovaná a nejefektnější akce a Scarlet vystrčená dopředu byla sexy jako nikdy. Žádná postava neotravovala, ani na chvíli jsem se nenudil, dokonce i ten stupidní štít tvůrci těží, co to jde, takže jsem ho chtě nechtě vzal na milost. A TĚCH ZABITÝCH LIDÍ! Fakt našlapaná jízda. Už jsem si nemyslel, že to kdy řeknu, ale - klobouk dolů, Marvel Studios. Takhle by to mělo vypadat vždy.(1.8.2014)

Pravdoláskařský...(2.4.2014)

Černoch s roboandělskejma křídlama na měl byl už moc. To bylo až "Flash Gordon cheesy." Jinak ale zábavnej akčňák, u kterýho jsem se fakt pobavil. Druhá světová mi ke Kapitánovi pasuje více, ale na další marvelovku se rád kouknu.(20.4.2014)

Poměrně slušně zvládnuté napravení reputace. Ano, tohoto hrdinu už člověk nemusí oprávněně nenávidět jako v prvním představení. Nicméně, jako obvykle, komiksový svět jde dál a dál od reálného... kdysi bývaly filmy i odrazem, ne jen karikaturou a hyperbolou...(8.7.2015)

Mám radost z toho, že se o židovsko-bankovní Hydře natočil film a ukázal tak světu, kam spěje naše civilizace. Na druhou stranu jsem tradičně smutný z toho, že jakákoli zmínka o NWO již nyní bude zlehčená tím, že to říkali ve filmu nevalné historické věrnosti. Ať tak či onak, tak mne tedy druhý emerický kapitán pobavil dostatečně. Víkem od popelnice se oháněl naprosto světově a tak zbývá jen doufat, že příště vezme do ruky celou popelnici a snít o tom, že Hydra dostane po palici rovnou kontejnerem. To bych si snad takovou bublinovou omalovánku i přečetl, což jsem neučinil od raných dob Myšpulína s Fifinkou.(26.9.2014)